Šta je novo?

Trilema IPS AOC i2481Fxh - Hp 24F - ili nesto trece u tom rangu

^ Pogresan AOC model si dodao u to poredjenje sa linka..

Ako filmove gledas nocu, ili u bas zamracenoj prostoriji (''iz ugla'') onda je verovatno da trazis neki model sa dobrim AMVA+ panelom, mozda neki Benq.

Inace, taj AOC je i dalje dobar izbor za te pare (oko 15k din). Ovde imas detaljan test, sa svim podesavanjima i objasnjenjem za aktivaciju ICC profila (za jos bolju kalibraciju od fabricke).
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?221688-Monitori-sa-IPS-panelima&p=5126514&viewfull=1#post5126514

Inace, imas jos nekoliko modela sa novijim i malo boljim panelima (sa slicnim minimal/slim dizajnom) ali su i malo skuplji, pa ti proceni.
 
Poslednja izmena:
^
Inace, imas jos nekoliko modela sa novijim i malo boljim panelima (sa slicnim minimal/slim dizajnom) ali su i malo skuplji, pa ti proceni.


Ako moze preporuka ? Ne mora AOC ... meni su se ova dva dopala na izgled jer su prilicno tanki a cenovni rang je bio slican
 
vidim da AOC ima bolje specifikacije. njega ces.
 
Na to sam i mislio, da za samo malo vise novca ima slicnih modela ali sa 75Hz panelima. AOC ili Iiyama, verovovatno ovaj drugi. Ali je mnogo bitnije da imas srece u QC/panel lutriji, odnosno da ti stigne monitor bez mane..
 
Lutrija sa kontrolom kvaliteta, izuzetno prisutna pojava u svetu monitora i TV-a.
 
Vala baš, što se tiče monitora QC je očajna.

Lenovo treba izbegavati, kupuju najlošije panele od LG-ija i drugih proizvođača.
 
Lenovo nije bio u planu ... a i AOC koristi LG monitore ako se ne varam
 
Nije u tome problem (LG je verovatno i dalje najveci/najbolji proizvodjac IPS panela) nego u kvalitetu samog panela koji neka druga kompanija naruci. Ne znam da li je tacno to za Lenovo, mozda u najnizoj cenovnoj klasi monitora do 100-ak $, posle toga se uglavnom svi ''prate'' po kvalitetu panela koji narucuju i ugradjuju. Presudna je ''panel lutrija'' a treba imati srece i kada su izrada i opsti kvalitet monitora u pitanju (sto vazi i za najskuplje modele).

Imas u opstoj IPS temi postove koje je kucao/kopirao DukeofSerbia, dosta toga je objasnio. Mada je sve to staro nekoliko godina i vazi za tadasnje modele, stanje na trzistu IPS/VA monitora se stalno menja.
 
svedočim napisanom,ogromne su razlike između budget monitora i npr panela sa flegšip laptopova,ne dva već 5 svetova,da ne poveruješ da je to IPS.
 
Lenovo treba izbegavati, kupuju najlošije panele od LG-ija i drugih proizvođača.

Ja koristim stari Lenovo IPS monitor (2012), a pre toga sam imao jedan noviji model, i ne mogu se sloziti sa tvojom konstatacijom. Sa laptopovima je druga stvar, neki thinkpad modeli imaju ocajne panele, ne moze covek poverovati da su na njega stavili logo thinkpad.
 
Poslednja izmena:
LG 24MK600M-B.

Ups, sad tek vidim da je budzet ~100e, ovaj je oko 135e..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja razmatram Benq 2480, to je taj neki budžet oko 15 000.

Sad vidim da je osveženje 60Hz, da li da tražim nešto sa 75?

Jel vidljiva razlika ako se ne igraju igrice?
 
Ako se ne igraju igrice, onda ti je nebitno 60hz ili 75hz. Uzmi neki IPS ili VA panel umesto TN panela. Ako se igraju igre, onda 75hz pre nego 60hz i TN pre nego IPS i VA.
 
Ne zezaj, nema dobrog TN-a u tom budzetu, a 75Hz TN je potpuno besmisleno uzimati.

@Sc8eR

Imas bukvalno u poruci iznad preporuku za monitor..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@Sc8eR

Imas bukvalno u poruci iznad preporuku za monitor..

Video sam, ono je bio moj doprinos temi :)
Razlog zbog kog razmatram taj Benq je to što će to biti drugi monitor a već imam Benq 2470HM koji je skoro isti, barem fizički. Razlikuju se paneli, moj je VA a ovaj 2480 je IPS.
Benq ima na svim ovim modelima flicker free i low blue light a ono što je meni bitno je da me ne bole oči od gledanja u monitor. Ne znam koliko su ove tehnologije doprinele tome, ali sa ovim za sad nemam problema.

A nisam ranije koristio monitor sa većim osvežavanjem od 60Hz (barem ne a da sam toga bio svestan) pa ne znam da li je ta razlika uopšte primetna (osim u igricama)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno