Šta je novo?

Sta posle mi8?

Zupermen

Poštovan
Učlanjen(a)
28.11.2017
Poruke
749
Poena
70
Gledam da zamenim mi8 jer me je smorio i ako nemam razloga da menjam, zadrzao sam se na njemu skoro 20 meseci..

Ne daje mi se mnogo para a opet za neke normalne pare nema nista da je upgrade..

Ima li smisla preci na novi SE?
S20 mi je okej, ali grejanje i exynos me odbijaju.
Mi 10 je kontam slicno ko i ovo, smorice me posle 3 meseca.
OP, sta znam..mnogo para za fon bez garancije.

Dajte neki predlog, znam da ima dosta ljudi na mi8, sta uzeti..?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A sta ce se promeniti do jeseni? :D Msm to je mozda i neki plan na kraju krajeva ali nista se nece promeniti, novi modeli koji izadju ce biti dranje koze, a nzm ni sta izlazi osim IP12. Steta za s20 bas je promasaj telefon a kad sam ga cackao delovalo mi je da lepo lezi u ruci i displej mi je bio brutalan, al dzabe kad je sve ostalo uzas. IP11 mogu da uzmem preko vipa za 5k mesecno uz Neo 10. Sta znam, nije ni to toliko strasno. Mada nedostatak AODa i not lampice me uzasava, sinhronizacija sa Google, i nervira me sto bih izgubio backup na nekim aplikacijama.. Jel se zna mozda dal ce Mi10 dolaziti u Vip?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
IPhone 12 i pad cena trenutnih modela. Mada ja bih se teško navikao na iOS, falila bi mi tona stvari i opcija.
Taj Mi 10 mi nije ništa specijalno, ne bih dao preko 500e za njega van paketa. Ako baš hoćeš da menjaš telefon pazari ajfon pa ako ti se ne svidi lakše ćeš da prodaš i pređeš na nešto drugo. Ne vidim neki pravi upgrade na svim poljima sem eto dizajna, stereo zvučnika i boljeg vibro motora, uz 90/120hz ekran. To primetiš odmah, ovo ostalo je manje-više sve slično.
Ja ne znam šta ću da pazarim i kad. Hteo bih najmanji S20 ali nemam nameru da ga punim 2-3 puta dnevno. A tih manjih telefona je sve manje i manje, ispada da je S20+ neki savršen balans...
 
A sta ce se promeniti do jeseni? :D
Ne mora baš ništa da se promeni, a isto tako lako je moguće da bude osetnih pomeranja trenutne situacije. Niko ti ne može reći šta će da bude ali nije loša ideja da sačekaš, osim ako si već doneo definitivnu odluku, u tom slučaju samo napred.
Što se mene tiče moj Pocophone navršava dve godine u 11 mesecu, do tad ne vidim potrebu da menjam išta.
 
Hmm, a bojim se da bi to bio downgrade u odnosu na mi8, uh kud sam krenuo u ovu avanturu xD

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja sam presao sa mi8 na mi9t i nisam osetio nikakav downgrade . Mi8 je jedino bolji zbog OIS na kameri, sve ostalo je meni bolji bio mi9t.Koristio sam jedno vreme oba uporedo pa zato . Sad sam na mi9t pro, uzeo sam njega zbog vise custom romova u odnosu na mi9t ( ne sada vec u to vreme pre oko 8 meseci ) .

Mi8 izgleda bas zastarelo pored mi9t.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam primetio razliku u kvalitetu uporedjivao sam kamera na mi9t i na mi8 . Jedino OIS je po meni taj koji odnosi prevagu. Ja kad uporedjujem kamere ne uporedjujem njihovu specifikaciju na papiru vec ono sto vidim pred sobom kao fotografiju. Znaci u slabijim svetlosnim uslovima je bolji mi8 ( zbog OISa) u svemu ostalom su podjednaki. Ali ako mi9t koristis sa stativom i fotografises u istim tim slabijim uslovima fotke su isto odlicne. Ali to je sve nebitno, kamera je bolja na mi8.
Procesor je neznato brzi u mi8 isto, ali mi9t ima isto odlican procesor i u realnom radu se nista ne primecuje. u testovima brzine su skoro isti, jedino mi8 malo brze zapisuje na memoriju. Od ekrana do zvuka preko zvucnika, pa i preko slusalica, mi8 nema sta da trazi pored mi9t /pro
 
Nazad
Vrh Dno