Šta je novo?

Sta posle mi8?

Zupermen

Poštovan
Učlanjen(a)
28.11.2017
Poruke
749
Poena
70
Gledam da zamenim mi8 jer me je smorio i ako nemam razloga da menjam, zadrzao sam se na njemu skoro 20 meseci..

Ne daje mi se mnogo para a opet za neke normalne pare nema nista da je upgrade..

Ima li smisla preci na novi SE?
S20 mi je okej, ali grejanje i exynos me odbijaju.
Mi 10 je kontam slicno ko i ovo, smorice me posle 3 meseca.
OP, sta znam..mnogo para za fon bez garancije.

Dajte neki predlog, znam da ima dosta ljudi na mi8, sta uzeti..?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bilo koji od iPhone 11 modela (mnogo su bolji od SE 2020) ili zadrzi Mi 8 do kraja godine, do pojave i pada cena (po oglasima) iP12, OnePlus 8 Pro/8T Pro, Xperia 1 MK2/5 MK2, LG V60 itd. (ali s obzirom na stanje na nasem trzistu i garanciju, opet ce iPhone, samo serije 12, biti najlogicniji izbor)
 
Gledao sam i ip11, ide mi obnova ugovora a drugarica radi u vipu pa moze neke popuste da sredi.. Sta znam. Mada nisam nikada koristio ios, trebalo bi mi vremena da se naviknem sigurno. Bojim se da ce ip12 biti jak sa cenom..
Uh.. Mi8 vencanica :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako odlucis da predjes na iOS onda neka to bude bilo koji od iP 11 modela, mogu i XS/XR ali ipak je serija 11 pun pogodak. SE 2020 tu nema sta da trazi, to je dobar telefon ali totalno zastarelog dizajna, autonomija je slaba a i na ostalim bitnim poljima zaostaje za iP 11 modelima. Na kraju je i skuplji nego u USA pa ne vidim bas svrhu takve kupovine u SRB.

Poredjenje velicine Mi 8 sa iP11/Pro/Pro Max
 
Poslednja izmena:
Da, slazem se sa tobom.. Totalno sam van Apple sveta, nije mi bas jasno koja je razlika izmedju 11 i 11pro, osim dodatne kamere i OLED displeja?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne vredi doplate 11pro u odnosu na 11-cu. Ili 11 ili pro Max zbog većeg ekrana.
Ovako na 11pro dobijaš dodatnu kameru koja je nebitna (2x zoom i nista vise). Razliku izmedju oleda i ips-a nije velika jer je ips odličan na 11-ci. Sve je to ok po uslovom da se naviknes na IOS pošto si dugo na adroidu pa će ti sve biti nelogično i dosadno.
Ja bi zadržao mi8 još neko vreme
 
Da ne pretvaram ovo u android vs ios temu, koje bi najvece mane bile prelaskom sa androida na ios? Zanima me sta je to sto je android userima smetalo ili falilo sta god... Mada ovaj telefon koristim kao klasican penzioner, navikao se na dosadno :D

Edit: nmg vise na mi8, uhvatila me neka panika nisam menjao telefon preko godinu ipo dana.. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da ne pretvaram ovo u android vs ios temu, koje bi najvece mane bile prelaskom sa androida na ios? Zanima me sta je to sto je android userima smetalo ili falilo sta god... Mada ovaj telefon koristim kao klasican penzioner, navikao se na dosadno :D

Edit: nmg vise na mi8, uhvatila me neka panika nisam menjao telefon preko godinu ipo dana.. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Meni na iPad-u najviše smeta fajl sistem i prebacivanje podataka (npr pošalješ pdf preko Messengera i ne možeš da ga skineš i otvoriš, ili kad ga skineš preko browsera ne vidi ga u galeriji Books aplikacija koja je Apple - ova, a može da čita pdf, osim kad sam kroz mesec dana sasvim slučajno duže držao prst na ikonici), što malo - malo pa vrati stock tastaturu umesto SwiftKey, što je SwiftKey dosta siromašniji opcijama od Android verzije, što ne možeš da odabereš default aplikaciju za nešto nego mora kako je apple zamislio itd.

Na ovim novim oled ajfonima bi mi smetalo što nema aod, što nema ni notifikacionu lampicu, što kad koristiš face unlock ne otključava odmah nego mora svajp nagore i tako
 
Da.. Vecina tih stvari bi i mene nervirala.. Al dobro, nije strasno.. Kontam da bi mi trebalo neko vreme da se naviknem.
Ne znam koju alternativu imam za ip11, jedino s20, al exynos me tako odbija od tog telefona, jezivo. Huawei ne razmatram, bez googla nista.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
S10 lite je odličan ako ti ne smeta veličina.
S20 ako ubodes sa SD onda nema dalje.
Mada za novac koji se prodaje ip 11 pa čak i manje imas OP7T pro. Jeste da garancije nema ali šanse da nov tel rikne su svega par procenata. OP 7Tpro nema izraženih problema sa riknjavanjem kao svojevremeno LG pa da imas strahove.

O ograničenjima IOS-a se toliko pisalo da verovatno sta znas i da li možeš preći preko toga.
 
Poslednja izmena:
S20 nema legalan sa SD.
Menjao sam displeje na s8plus i s7e posle 3 meseca, pojavile se linije kao burn in, neki defekt sa ekranima. Bez garancije validne tesko da bih dao neke vece pare. Mi8 sam platio 370 sa KP i to je bilo cimanje, sva sreca nisam imao problema.

To "bojim" se, je vise uzrecica :D
Gledao sam sada s10 lite, dobar fon ali ogroman, vece od mi8 tesko da bih uzimao.
Pisalo se dosta o manama iosa i androida, ali ja ios teme nisam citao jer jednostavno nije me zanimalo. Imaju vrv neka poredjenja, googlacu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
O iosu stvarno jako malo znam, znam da je jednostavan sistem, bez mnogo opcija. Dal bi mi odgovarao il ne, to ne znam. Nikada nisam razmisljao o ajfonu kao kupovini. Dosao sam sada u situaciju da maltene nemam sta od android telefona da kupim ne racunajuci OP, koji nema kod nas. Opet s druge strane imam fon koji se drzi i sa 2 generacije starijim telefonima, jedino sto mu je baterija sve slabija. :D

Bas bzvz, steta za huawei i google, da nije takva situacija uzeo bih neki p40.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kad mi se nije neki dan vise zgadio i smucio Android, nikad nece. Koristim MI8 i Lineage 17.1 (do tada nikakav problem ni najsitniji), koristio USB Tethering uredno, usao da prebacim sa 3G na 4G, i od tada zabagova nesto. Crash-uje Settings stalno kad pokusam uci u Mobile networks ili WIFi Settings. Pokusao clear data, reset wifi & bt...clear cache & dalvik (twrp) nista...

Veliki problem se desio kada sam pokusao butovati TWRP recovery (fastboot boot twrp.img), a imao sam Lineage Recovery koji je siromasan opcijama i ne podrzava opciju brisanja kesa, a drzim ga eto zbog buduce kompatibilnosti sa buildovima. Nesto se izbrljavilo oko tih recovery-a, izgubio sam sve podatke sa telefona (povezao telefon MTP dok je bio pokrenut TWRP nekih masu foldera sa nidje veze imenima i fajlovima prikazao. Sreca imam sinhronizovane kontakte i nesto slika na Google Photos, dobra stvar je sto i vecina aplikacija svoje podatke sinhronizuju sa google nalogom. To nije problem (factory reset), problem je izbrisan internal storage.

Mislim, mozda je i do mene (nisam htjeo backup smaralo me), jedino sto sam imao par disable-ovanih LOS aplikacija i sto sam uradio flash novijeg xiaomi firmware-a. Mislim da to nema veze, jednostavno zalomilo se i desava se, vjerovatno vremenom tokom update-a. Ne bi tesko pao samo factory reset da sam spasio podatke, nego kontam nece (nikad mi se nije desilo). Pun djavo nekompatibilnosti, nakih (d)enkripcija, particija, A/B, ovo/ono...


Ma Pixel je zakon, sto se Androida tice (ljubitelji stocka imaju sve out the box), ovo ostalo je golo s***e od pouzdanosti. Odlicna stvar Androida su ove sinhronizacije, dobra interakcija sa racunarima i ostalim uredjajima i to mi se mnogo svidja.

Sto se crApple-a tice ne znam kako je to kod njih rijeseno ta uvezanost Google naloga sa svim zivim, te sinhronizacije, interakcije, ovo/ono. Prednost je i sto ne mozes prckati mnogo kao na Androidu, znas da ne mozes mnogo (nista) i ne svrbi te.

Krivo mi sto mi se desi ovako nesto, niti sam neki pocetnik, da radim napamet, niti sam sklon da nesto za*ebem.

Zakljucak, vrijedi probati i iOS.
 
Poslednja izmena:
Krenuo sam malo da istrazujem vezano za to.. Npr ako predjem odose mi svi backupi da vibera i vacapa, onda sto ti kazes dosta aplikacija je vezano za gdrive, vrv nista od sinhronizacije.. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Backup obavezan i Cloud (Dropbox ili GDrive), ne treba se mnogo opustati. Meni samo Camera folder bio oznacen za backup tako da mi je samo to ostalo od slika. Sta je tu je, tjesi se covjek mogao je i crci telefon, isti djavo.

Ako nista, to im je odlicno rijeseno, ne znam kako je na iOSu.

Opet govorim nije isto iskustvo i koristiti onaj stock Android direktno od Google i ove neke pokusaje AOSP-a a da ne govorim ostali. Onu katastrofu od MIUI-a ne bih ni u ludilu, koji sam koristio samo dok nisam otkljucao BL.
 
Meni licno nista. Mada nisam nesto relevantan jer sam se navikao vec. Mozda neko nov kada bi uzeo pa koristio moze da kaze mane u odnosu na drugi skin.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne menjaj telefon do jeseni bar. :d
Ja sam od decembra 2018. na Mi 8 i koliko god se trudio da mu nađem adekvatnu zamenu do 500e ništa nisam našao. Ako dve radi normalno i ništa ti je smeta ne menjaj.
 
A sta ce se promeniti do jeseni? :D Msm to je mozda i neki plan na kraju krajeva ali nista se nece promeniti, novi modeli koji izadju ce biti dranje koze, a nzm ni sta izlazi osim IP12. Steta za s20 bas je promasaj telefon a kad sam ga cackao delovalo mi je da lepo lezi u ruci i displej mi je bio brutalan, al dzabe kad je sve ostalo uzas. IP11 mogu da uzmem preko vipa za 5k mesecno uz Neo 10. Sta znam, nije ni to toliko strasno. Mada nedostatak AODa i not lampice me uzasava, sinhronizacija sa Google, i nervira me sto bih izgubio backup na nekim aplikacijama.. Jel se zna mozda dal ce Mi10 dolaziti u Vip?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sta je to toliko lose na miui?
Odma' sam imao ForceClose launchera kad, ono kad se swipe-uje lijevo sa homescreen-a, kad krene da ucitava youtube snimke (nisu dobro uradili integraciju). Da ne govorim smaranja sa permisijama (koliko puta npr WA nije htjeo da ucita kontakte), ubijanje app u pozadini (agresivan je dosta) dosta kozmetickih gresaka, ne svidja mi se ni dizajn (framework...), ne volim mnogo opcija, volim jednostavan UI...


Cak i za sat GTR ne koristim njihovu app Amazfit...

Jedino sto je telefon Xiaomi, na njemu nista vise kinesko nema.

Ali dobro, svako koristi sto mu se svidja, bitno je da znas sta volis, ja sam inace fan google-a i stocka, open source aplikacija i to je to...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno