Šta je novo?

Toshiba P300 3TB ili X300 4TB?

Sasa012

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2012
Poruke
650
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 7600 / DeepCool LS 520 SE WH
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI White
RAM
CORSAIR VENGEANCE® RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHZ White
GPU
Gigabyte GEFORCE RTX 3070 OC Vision White
Storage
Kingston Renegade Fury 1TB
Zvuk
Microlab Solo 6C / ALC 4080
PSU
Cooler Master V750 V2 Gold White
Kućište
Cooler Master MasterBox TD500 V2 Mesh White
Monitor
Dell S3422DWG
Miš & tastatura
Logitech G713 / G502 Hero
Koji model uzeti od ova dva iz naslova?
Planiram da zamenim postojeci WD Blue 500GB koji je dosta bucan i sluzio uglavnom za torente i Virtuelne sisteme,dok je WD Blue 1TB sluzio za podatke i igre tipa PUB G.
 
Ako imaš za X300 4TB, onda njega. Oba se vrte na 7k, tako da su brzina i buka isti.
 
X300 je performance serija kod Toshibe, P300 je neka standardna (kao Black i Blue kod WD-a). Ja imam jedan X300 od 6TB, nemam nikakvih zamerki.
 
Kako ne bih otvarao novu temu a pošto razmatram i Toshiba hard disk za storage ali i kao drugi radni disk i jako retko neku igru sta mi je bolje uzeti. Na hard disku nece biti instaliran sistem.

Toshiba 2TB P300 HDWD120UZSVA
WD Blue 2TB WD20EZRZ
Seagate 2TB ST2000DM008

Cenovno su tu negde ali vidim da se pominje da je seagate problematican cakce pisti itd.
 
Toshiba ili WD, verovatno ne bi pogresio ni sa jednim od ta dva, ali ja naginjem vise ka Toshibi.
 
Definitivno X300, brži je i pouzdaniji, a razlika u ceni nije tolika. P300 je, po meni, slab.
 
@duigor
Seagate ne bih jer koristi SMR tehnologiju, WDC i Toshiba imaju isti broj ploča, ali se Toshiba vrti na 7200, pa bi trebalo da je najbrža.
 
Hvala vam na odgovorima.

Izmerio sam brzinu upisa i čitanja mog postojećeg sekundarnog diska wd 320gb i fino sam se nasmejao kada sam video rezultate. I upis i čitanje oko 57-58MB/s

Gledajući tu smešnu brzinu za današnje standarde činjenica je da će mi bilo koji noviji disk napraviti značajnu razliku i kada je brzina u pitanju a ne samo kapacitet. E sad tu dolazim do pitanja ima li smisla ići na Toshibu P300 kao brži disk od WD Blue na 5400 i kakava im je razlika u buci i pouzdanosti.
 
Idi na P300, ako vec X300 nije u igri, nikada ne bih stavio HDD od 5400 da bude sistemski, samo za backup.
 
Nije za sistemski, za sistem imam M.2 dok bi mi ovaj bio za usputni rad i storage.
 
Ima akcija u BC prodavnici za P i X serije Toshiba hard diskova, ja sam sebi porucio jos jedan X300 od 6TB.
 
Nazad
Vrh Dno