Šta je novo?

Ryzen za dusu :)

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,113
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Cao ljudi, treba mi par saveta i smernica u odabiru konfiguracije sa Ryzen procesorom.
Kao prvo, gledao sam cene na Ipon i onom Ag... Madjarskom, kada se konvertuju forinte, cene iste kao i ovde skoro :/
Sta je pametnije, sacekati da se cene unormale, otvore granice ili pazariti ovde u vise prodavnica? Drugo,gledao sam ploce i procesor, nekako sam bio za varijantu jeftinija ploca pa me zanimaju misljenja kako bi to funkcionisalo.

Ploca, gkedao sam one 320 jer *mjau**mjau**mjau*a. sto je bilo polovno 450 prodalo se, ovako su iznad 8k dinara a nesto nisam planirao vise od 6k za plocu.
Procesor MISLIM da za potrebe gaminga u 1080p na monitoru 24" ne treba mozda jaci od Ryzen 5 1400,ima ga za 10k novog sa garancijom.
Napajanje Raidmax 735w modularno, novo 6k.
RAM se dvoumim da li 1x8,2x8,1x16...ne znam da li je dosta za pocetak 1x8 ali predstavu nemam na kojoj brzini, meni u principu nije bitno, ne znam koliko na to da obratim paznju a vidim da su cene prilicno skuolje za brzi ram.
Cak sam video na Alliju neku RGB 16GB (2x8) oko 59e na 3200Mhz e sad, kakvo je... ko zna, ocena prodavca i zadovoljstvo kupaca 4.7!
Imam neki SSD 120GB,pa ne znam da li bicuzimao jos jedan, ili M.2 jedan ili klasican polovan HDD veceg kapaciteta.
Kuciste sam gledao Cooler Master 5 neko, sa 4 fabricka fana ali ga je nemoguce nabaviti i cena mu je msm bila oko 70e,ono sto se meni svidja i sto mogu nabaviti je LC POWER 988 Blye Typhoon sa 4x fan fabricki(znam da nemaju neku funkciju 3 prednja fana zbog oklooa tj plastike jer msm da nemaju odakle da uvlace vazduh ali mozda moze da se skine taj prednji panel kako bi postalo funkcionalno) svakako lepo izgleda.
Graficka... koja, koje cene,nova nije opcija, skupe su.
Jeftinije su AMD RX... ali da li uzeti 4GB,8GB rama i kako se krecu cenu. Vidim da su modeli sa 8GB na KP od 110-130e pa me zanima razlika u gamingu da li je ogromna i ima li svrhe na mom monitoru.

Inace budzet je da kazemo 50k dinara.
Cak sam razmisljao i neki Ryzen sa oznakom G pa da ne uzimam za sada graficku ali..pitanje je kako bi se ponasalo u igrama i vidim da su i njima cene otisle gore.

Ako moze neki savet, pomoc... gde, koliko itd...

Hvala u svakom slucaju :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Nazad
Vrh Dno