Šta je novo?

Nema slike, cooler vrti na maksimum i nema bipa

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Jako bih zahvalan bio ako moze mala pomoc. Sin ima stari kompjuter AMD Phenom X4 ali od juce je poceo da zeza. Restartuje se sam od sebe ali nakon toga ne daje sliku, na monitor gori lampica dole kao i kad je kompjuter ugasen a cooler se vrti na maksimum. Ono dugme na kucistu koje imam za restart pored dugmeta za paljenje ne reaguje. Ranije kad bi se palio, culo bi se jedno kratko bip i poceo sa radom a sada kad ga palim ne cuje se nista a cooler vrti ko lud. Ako ga iskljucim iz struje na pola sata i upalim kompjuter radi normalno nekih sat vremena i opet ista prica, restart sam od sebe. Da li znate sta to moze biti? Napajanje? Maticna ploca? Znaci nema bipa, cooler radi na maksimum, nema slike na monitoru i dugme za reset na kucistu ne reaguje.
 
Poslednja izmena:
Otkaci sve, drzi dugme za paljenje jedno 60 sekundi i probaj da upalis opet.

Ako nece, otkaci sve, otvori racunar i otkaci 4pin koji napaja procesor pa ga vrati

Ako nece ni tad probaj da izvadis procesor pa ga vrati nazad u leziste

Ako nece ni to, onda probaj sa drugim napajanjem

Ako nece ni to, pisi ovde opet :D

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Takodje resetuj BIOS skidanjem baterije na 5 minuta. Povadi sve RAM module pa probaj bez njih, trebalo bi da pisti isprekidano dugacko. Vidi da li pisti svaki put kad se ukljuci pa ako da, ocisti kontakte na modulima alkoholom i cetkicom RAM slotove na ploci.
Moze da bude i napajanje cim radi ponekad, ali kratko.
 
Pomoglo je, hvala puno! Povadio sam sve kablove, skinuo bateriju na 10 minuta, prebacio jumpere na CLRCMOS, ocistio ramove i radi normalno sada. Testirao sam i ram memoriju kad sam ga upalio i nije projavio nikakvu gresku. Jedino nisam skinuo procesor, ali vidim da je ceo dan radio sasvim normalno. Ko zna sta mu bilo pa je zaglupaveo. :)
 
Nazad
Vrh Dno