Šta je novo?

Telefon za majku

DGoran

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2018
Poruke
3,392
Poena
275
Moja oprema  
Laptop
Dell Vostro
Tablet
Ipad 9
Mobilni telefon
Iphone 13 pro
Pametni uređaji
Apple watch
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba mi nesto za majku do 200e. Njoj nije nista bitno:))) Dvoumim se izmedju Redmi note 8t i Samsung A40. Ako bi uzima Xiaomi, to bi uzeo legalno u radnji jer s njima nemam lepa iskustva. Ako mislite da ima nesto pametnije, slobodno predlozite.
 
Ja sam kod mađarona pazario Realme 5 za 140eu. 4/128. To mu dođe oko 16500 ali nema bolje za te novce. Fon radi kao zmaj, baterija monstruozna. Igre lete zbog hd+ rezolucije ekrana. A ekran opet ogroman. Uzeo R5 (klinčetu) paralelno sa Redmi Note 8T ženi i mislim da je klinče bolje prošlo:)
 
Ja sam uzeo A3, isto za roditelje, Evo igram se danas i meni je ovo extra za novce. Ekran i osvetljenje je skroz prihvatljivo, baterija za dva ipo sata podešavanja i instaliranja evo na 80%. Nisam uradio update na 10, kazu po netu da bolje radi 9ka.
 
Bas zato, ne znam zasto ne odradis updejt kad vec ima. Ne verujem da a9 moze raditi od a10. to jednostavno nije tacno. odradi updejt na a10 i odma uradi factory reset, i nema sta da bude lose/
 
I meni trebaju dva telefona za roditelje, znaci da ima srpski jezik i što bolju bateriju, jedini uslovi (mozda i da ima lampu). Nikako noviji, nego oni stariji sa dugmićima sto kontam moze da se nadje za nekoliko hiljada.

Da li uopšte ima razlike između njih, i da li da kupujem nove (gde?) ili sa KP?
 
Realme tu otpada, ima hrvatski, srpski ne. Setih se toga tek kad si ti pomenuo.
 
realni nema dugmiće...pretraži po forumu,bilo je reči o tim poludumb nokijama sa fizičkim tasterima,ima jedan model sa wlan i mislim vacapom i super radi,veliki displej sa veliim slovima i glasna slušalica...
 
Pa dobro hrvatski, srpski - to je to, na to sam mislio. Internet ne treba, samo baterija i da nije touch screen, nego kao Nokia 3310 (ona mi pade na pamet), samo modernija...
 
Moj otac mislio da ispadne pamet pa kupio tu kinesku kopiju,platio možda 2000-2500
Običan plastikaner sa frustrirajućim softverom al ono mislim da radi normalno.Za 20ak evra ima gomila glupih Nokia i Samsunga na kp sa čak pristojnom kamerom
 
Ja sam pre neki dan pazario ćaletu
https://forum.benchmark.rs/showthre...ornim-softverom-na-srpskom&highlight=Mls+easy
za 30eu na KP
Mint stanje. Telefon kao i svaki dumb fon samo ima Android. Instalirao ćaletu Viber i to je to. Jedina stvar koja mi je generalno falila na Dumb fonovima odnosno Nokiama tipa 8110 ili 3310 koje imaju KaiOS.
Dve kartice, interfejs sličan Nokia fonovima. Jedino ekran lošiji nego na Nokia 230.
 
Poslednja izmena:
Da ne otvaram novu temu, nego da iskoristim ovu. Šta mislite o onom paketu u Motorola one macro + Motorola E6 plus? Ja bih za sebe uzeo One Macro a majci dao E6 Plus.

Oba telefona su bolja od onoga što i ja i ona trenutno koristimo tako da bi bio upgrade za oboje. Znam koje su mane telefona (oba imaju 720p ekrane) ali ostale karakteristike bi nam odgovarale. Ja nisam neki zahtevni korisnik a ona je još manje.

Pitanje je da li pri uzimanju ovakvog paketa je dovoljan samo jedan pretplatnički ugovor (pa se dobije dodatni telefon) ili je potrebno da oba telefona budu pod ugovorom? Ako neko zna da mi kaže. Hvala.

Cena bi izašla 21600 din za oba telefona + najniži postpaid ugovor (klasik od 800din mesečno).
 
Poslednja izmena:
OK, hvala na informaciji. Ja bih svakako to dobro proverio pre ikakvog uzimanja, ali ovo samo preliminarno na forumu da se raspitam dok još vagam različite opcije (a ovo je jedna od njih).
Hvala puno.
 
Nazad
Vrh Dno