Šta je novo?

Telefon za majku

DGoran

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2018
Poruke
3,392
Poena
275
Moja oprema  
Laptop
Dell Vostro
Tablet
Ipad 9
Mobilni telefon
Iphone 13 pro
Pametni uređaji
Apple watch
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba mi nesto za majku do 200e. Njoj nije nista bitno:))) Dvoumim se izmedju Redmi note 8t i Samsung A40. Ako bi uzima Xiaomi, to bi uzeo legalno u radnji jer s njima nemam lepa iskustva. Ako mislite da ima nesto pametnije, slobodno predlozite.
 
Moja supruga skoro uzela A40 (posle J3) i nema zamerki, a dosta ga intenzivno koristi u poslednjih dva meseca.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Zena ima A40 tako da sam upoznat sa situacijom a i ne volim Xiaomi ali nema prave garancije za njega pa me to malo brine tj nema ga po toj ceni u pravim radnjama.
 
Sad vidim da je A40 za hiljadu skuplji, mislim da je dilema resena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi a3? A40 lepo radi i ima ekran više rezolucije od a3. Ipak, da danas uzimam majci telefon, meni bi a3 bio prvi izbor. Prvo, ne znam koliko ce Samsung update-ovati a seriju. Kao stari korisnik s serije, nisu mi se proslavili s update-ima. Drugo, baterija i bolji i stedljiviji chipset.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A3 a i motorola imaju, po meni, nedopustivu rezoluciju u 2020. Imao sam ja A2 i to nije radilo nikako a o apdejtima da ne pricam. Xiaomi obesmislio Android vanila program. U tom slucaju bi pre uzeo Nokiu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja furam A40 već 6 meseci kao neko prelazno rešenje, jer sam po prelasku sa Mi A2 bio u fazonu da probam OneUI i taj form faktor pre nego pljunem lovu za S10e.
Sama činjenica da ga još nisam zamenio valjda govori dosta :) Dimenzije, ekran i zvuk su odlični. One UI je solidan i uz par stock android appova postaje odličan.
Baterijom sam takođe zadovoljan, uz quickcharge ga skoro više ni ne stavljam preko noći da se puni. Uslovno, jedina slabija tačka je kamera, u cenovnoj klasi ima dosta boljih, ali nije neupotrebljiva.
Tako da, ako sam ja zadovoljan, verujem da će biti i gospođa mama.
Gledaj samo da ga ne preplatiš, ja sam pre 6 meseci uzeo za 130e u 10/10 stanju i sa garancijom operatera, a vidim da i sada neki traže po 160e.

edit: Tek sad vidim da već imaš A40 u domaćinstvu... al dobro, možda post nekom drugom posluži :)
 
Poslednja izmena:
Iako ne volim Xiaomi, nekako vise naginjem njemu nego A40. Mama je stalno na 4g, veca baterija , losiji ekran i njoj je tesko navikavati se na bilo sta pa joj prelaz sa MiUi na MiuI dosao na isto. Ne bi me smarala da joj nista nije jasno na Samsungu. Ne znam ni sam, 25000 je legalno i jedan i drugi tako da cu morati prelomiti na licu mesta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mi Max 3 ako nađeš, svaka preporuka, mada je baš veliki uređaj.
 
Pa to je tablet[emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A40 ili P30 Lite ?

Kom je bolja baterija, koji se bolje cuje kad zvoni, koliko su komplikovani za koristenje bas starim ljudima (+75) koji su informaticki nepismeni (sms, poziv i fotka sa "glupog" telefona su maximum do kog se islo) ?

A40 ili cekati neki A40i ili A30i umesto P30 Lite?

Po svemu sto gledam P30 Lite je bolji telefon, ima jacu bateriju i glasnije zvoni, e sad koliko se razlikuje taj Samsung i Huawei softver, izgled...?
 
Poslednja izmena:
To je i 5000 skuplje a nisam bas upoznat sa likom i delom Kirin procesora a ne bi ni da ih upoznajem[emoji6]. Pala je odluka ipak na 8T.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja majci gledam, malo mi "zao" dati vise para ako nece moci/umeti iskoristiti a opet i nije neki novac da joj ne mogu priustiti ono sto ja mislim da je bolji uredjaj (duze drzi baterija-redje puni), razmisljam i o najekonomicnijoj varijanti da joj uzmem A10 (ili A10s radi jace baterije) pa ako joj ne odgovara nek stoji kao razervni, a njoj opet neki "glupi" telefon sa fabrickim softverom...
 
Uzmi 8T. Ja sam pre par meseci imao oba istovremeno (jedan uzet klinčetu jedan ženi) i na kraju sam prodao Mi A3.
Mi A3 definitivno ima specifičan ekran. AMOLED na Mi A3 je mračniji nego AMOLED ekrani na koje sam navikao (S6, S7, S9+). Generalno, Mi A3 ekran je lepši nego onaj na 8T, ali nije za duži rad, naročito čitanje sitnog teksta. Više je za aplikacije tipa Facebook, Instagram i sl. gde ima mnogo slika i gde živopisnost Amoleda dolazi do izražaja. Gledanje video materijala takođe lepše na Mi A3. I definitivno treba isključiti auto brightness na Mi A3 jer u zamračenijim prostorijama zna baš da snizi osvetljenje ekrana što izaziva dodatno mučenje u korišćenju. 8T ekran mi je zgodniji na duže staze, naročito jer čitam većinu net sadržaja u desktop modu (benchmark forum, mobilni svet itd.).
 
Po meni za žensku osobu ipak bolji A3 zbog dimenzija. Ako je već navikla na veće telefone onda može i 8t.
Ja sam supruzi kupio a3 i za sada je zadovoljena.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
korisnickoime pita za sebe a ne za žensku osobu:) S obzirom da je već na MIUI, definitivna preporuka 8T.

Ja sam koristio i jdean i drugi, svako veče po malo dok se moj puni (p20 pro, punio na običnom punjaču, znači nekih 2 sata). I definitivno je ekran najproblematičnija tačka Mi A3. Nije za svakoga. Ljudima je ili extra ili totalno sr***e. Ja sam ga zato i zamenio. Umesto njega stigao Realme 3 Pro.
 
da,to su dve stvari gde mora biti po ukusu/potrebi.mene bi 720p izluđivao jer sam imao i 1440p fon tj imam vid da primetim i dosta koristim fon napolju i niti imaju veeeliku prednost u odnosu na crne na fonu za mene...ali za nekog sa slabijim vidom i ko bi ga koristio za sve bi baš taj amoled bio pobeda.

ostalo je savršeno i suludo da ima za 150e.
 
Planiram mami da kupim telefon, koristi moj stari Note 3 Pro, nadula se baterija baš. Ja ne menjam svoj Mi 8. :d
Videh juče Mi A3, ekran je blagi užas. I na max osvetljenju je pretaman, prikaz mi je takođe nekako umrljan i loš.
Ovaj Note 8T mi deluje kao skroz ok telefon za 200e koliko je nov u radnji.
 
Moje oči su i više nego dovoljan reper. Znam odlično kako treba da izgleda dobar Amoled ekran, a ovaj ekran na A3 to nije. Nisam dugo video gori ekran. Baš loš ekran, pretaman, mutnjikav.
Ekran na 8T izgleda kao high end ekran pored njega, baš svetao i dovoljno oštar ekran. Taman ono što treba, da ima jače osvetljenje da može i napolju da se koristi.
Inače stajali su izloženi jedan pored drugog na max manuelnom osvetljenju i jasno se vidi razlika. Šteta, više sam vukao ka A3 zbog Amoleda, ali bolje dobar IPS nego loš Amoled.
 
Uzmi Redmi Note 9S, ili jos bolje Mi 9 Lite.

A3 ima dobar ekran, osvetljenost je slaba zbog Android One programa, Google sakati osvetljenot..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupljen Redmi Note 8 Pro 6/64. 25.910 dinara vakuum pakovanje, 2 godine garancije uz fiskalni račun.
10e skuplji nego nov na oglasima sa godinu dana garancije.
Ako nekoga interesuje ovaj model ili neki drugi po cenama skoro kao na oglasima neka pusti PP.
 
Ugrabio u GG na akciji 2 komada A40 po ceni od 19.99dinara, crni i plavi, majci i tetki... ;)
Jos da odem po njih sutra da preuzmem. :)
 
Nazad
Vrh Dno