Šta je novo?

Crn ekran na sekundu- nov monitor

core2extreme

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruke
78
Poena
160
Pozdrav, da li je neko imao slican problem. Desava se (retko) da se ekran ugasi na 1-2 sekunde i opet upali. Nebitno sta radim, bilo to neki program ili youtube i slicno.
U tom trenutku se i zvuk ugasi koji je u monitoru.
U pitanju je nov monitor Viewsonic vx3276 2k. Povezao sam ga sa DP kablom da bi mi u nvidia control panelu ponudio 8+2bita.
Sve ostalo je ok, ima i malo backlight bleeda ali to skoro svaki ips ima.
Ovo sa gasenjem mi se ne desava stalno.. desi se 2 dana radi sve ok a kad krene bude u nekim razmacima po mozda 2min.. ugasi se-upali se... pa prodje 2min i tako 3-4x i nakon toga sve ok..
Proverio kablove napajanje i dp sve ok.. drajveri poslednji sa sajta.. sistem na kompjuteru tek uradjen.. mislio do njega..
To je to sto me muci..
Imam rok jos 2 dana za raskid ugovora na daljinu pa da znamda li vracati monitor ili ne.. hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Vrati ga, imam i ja sličan, mrzelo me da ga reklamiram u startu, i sad mogu da se slikam. Isti simptomi, plus nekad ne reaguje na touch komande, ili ima 'ghost' touch, pa pojačava zvuk sam.
 
Nista, vraticu ga dok imam jos vremena za vracanje. Najgore mi je samo cekanje vracanja novca.
Za razlog u ugovoru necu nista pisati da ne bude neke detaljne provere i slicno kao sa laptopom u gigatronu mesec i neki dan sam cekao da mi vrate novac. A vidim u ugovoru da stoji da je poslodavac duzan da najkasnije u roku od 14 dana vrati kupcu novac, a svi oni se pozivaju na to kako moze trajati mesec dana. Ne znam zbog cega.
Danas ga vracam :) Lep je model bas ali sta da se radi..
 
Poslat monitor.. i brza posta kasni sa dostavom cak do nedelju dana su mi rekli da treba. Ali ce prihvatiti jer gledaju datum predaje posti i to sam im poslao kao dokaz. Koristim sada stari 24 inca monitor dok ne legnu pare. Posle moram videti sta da kupim za taj isti novac. 30 000din je bio a mozda cu dodati maximum jos 5000 i uzeti neki za 35 000 ako bude imao dobar model od 31.5inca i 2k rezolucijom.
Imate li neki predlog za neki monitor?
 
@mitar1982

Mala je šansa, ali probaj da mu ugasiš autosense za izvor signala

Sent from my SM-T813 using Tapatalk
 
Stavio sad manual, pa ću pratiti stanje.
 
Da li je dp kabl njegov ili si ti uzeo neki sa strane?
Imao i ja problem na asusu 2k 144hz kad sam uzeo stari kabl 1.1 dp. Onda sam probao njihov mini dp i radi perfektno.
 
A jel imate nakacen jos neki monitor ili TV na grafickoj?
 
core2extreme je vratio svoj, pa da ja odgovorim, samo jedan monitor imam.
 
Ok, onda moze biti problem sa monitorom. Posto je cesta pojava da ako imas 2 display-a nakacena na grafickoj - upravo slicno se desava. Verovatno sa kontaktom je problem, bilo da je drugi monitor aktivan ili ne.
 
Ja imam dva pa kada se drugi ugasi, to uradi i prvi na kratko.

Menjao kablove, monitore. Zaključio da je do win 10.
 
Poslednja izmena:
uz monitor se dobio samo hdmi kabl i sa njim je prikazivalo 8bit boje u podesavanjima, a sa DP kablom koje sam kupio naknadno 10bita je bilo. ali problem i dalje bio prisutan tako da sam ga vratio samo cu se nacekati zbog obima posla kurirske sluzbe ali sta je tu je prihvatice mi iako ce kasniti dostava na njihovoj adresi jer sam im poslao dokaz o predaji monitora u brzoj posti
 
Ja imam dva pa kada se drugi ugasi, to uradi i prvi na kratko.

Menjao kablove, monitore. Zaključio da je do win 10.

I ja sam od muke opet radio sistem, zadnje drajvere i sve sto treba... vodio sam se logikom da monitor 27 inca Philips koji sam uzeo pre ovog nije imao ovaj problem. Taj monitor sam prodao i uzeo ovaj veci i problemi poceli... tako da je definitivno neki problem sa monitorom
 
Imam isti problem, kada ukljucim duplicate these displey, monitor Full HD glanc nov, i tv 4k.
Na sekundu mi se zamraci ekran, cuje se klik zvuk kao da sam ubacio USB i vrati se sve u normalnu, povremeno se desava.
Kada, Nvidia 1050ti, nova, drajveri svi novi. Kako prebacim da mi primarni ekran bude monitor sve lepo radi.

Monitor mi je povezan sa orginalnim HDMI kablom, dok sam za tv morao da uzmem adapter DVI to HDMI i tako povezao.
Sta moze biti?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno