Šta je novo?

Thermaltake SmarT SE 730w - iskustva?

ArmaSoldier

Poštovan
Učlanjen(a)
18.03.2014
Poruke
155
Poena
70
Pozdrav svima!

Vidim ima oznaku "87% efficiency", 57a na +12v, semi - modularno, 3 godine garancije kad ga kupiš kao novo, 730 pravih wati (...kažu :-D ), a opet cena pristupačna....

Interesuje me ovo napajanje za PC, gejming. Napajao bih, recimo GPU R9 280 (1 x 6 pin + 1 x 8 pin), takođe me interesuju vaša iskustva, saveti, dobro loše... sve što znate vezano za to.
I jel marka Thermaltake, niska, srednja, viša klasa u oblasti PC napajanja?

Tačan model je:
SPS730AH3CCB
 
Ja imam model od 630W, radi lepo već nekoliko godina, tiho je (bar moj primerak), preživelo je hrpicu nestanaka struje i promena napona (uz pomoć APC surge protectora)...moja iskustva sa njim su dobra, iako ga svuda svrstavaju u klasu tik iznad krš napajanja.
 
Ja imam bas to napajanje od 730w, super iskustva tera ovo is potpisa i jos par grafickih sam testirao nikakav problem. Kablovi su meni lepi jer su skroz crni samo za grafiku su na konektoru crveni :) ne cuje se i hladno je tako da od mene skroz ok napajanje.
 
E pa ljudi, hvala puno na odgovorima!
Mogu da ga uzmem za neke manje novce, da ne krijem, oko 3500 din.
Problem je jedino što mu jedan kabal izgoreo konektor, a ostali su ok.
To mi nije problem, to se lako rešava.

Naravno, ako je samo to problem, i to je ono zbog čega ga već nisam uzeo!
 
Ma za te pare uzimaj lagano. Ja imam od 630 w i stvarno se ne cuje, a vrsi mi posao skroz
 
Jedino što me plaši je razlog zašto je nagoreo, kaže da je koristio original kablove. Ako je kabal bio loš, to je najmanji problem, plašim se da nije nešto drugo...
 
Loš kontakt,loš kabl.I to nije najmanji problem

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Pa ne ,kažem pitanje je što je izgoreo konektor,kabl il šta vec.
Video oglas.On je popalio sve živo na napajanju.
Ja ga nebi uzeo i da nije izgoreo...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Vidim da ima samo pozitivne ocene na KP, po tome, ne bih rekao da je prevarant.
Zamolio sam ga da ponovo testira napajanje, lepo i temeljno. Kaže da sve radi, čak i taj nagoreli konektor. Kaže da je jedan kabal bio loš, nagoreo, pa da je njega šetao levo desno i onda ostavio trag.
Ma, kako bilo, testiraću ga lepo, pa šta bude.
Danas treba da stigne.
 
Ne znam, ja se ne bih igrao s tim, šta znaš šta je još otišlo i u kakvom je stanju unutra. Verovati na reč je malo...
Ja bih lepo skupio još par hiljada pa i ako uzmem neštp polovno, da uzmem potpuno ispravno.
 
Koji tacno kabl je nagoreo i gdje? Postavi slike.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Šestopinac modularni. Baš na konektoru. Danas stiže napajanje... Postaviću...
 
Nazad
Vrh Dno