Šta je novo?

Cudo Miner

delibasa

Poštovan
Učlanjen(a)
09.04.2017
Poruke
568
Poena
95
Posto vidim da nema teme za ovaj "Cudo Miner", resih da otvorim temu, pa pisite kakva su iskustva, vredi li sa njim kopati?

Link:
Kod:
https://www.cudominer.com/

-Ja sam cisto iz zezanja pustio da mi kopa jedno 15 dana i nakopao mi oko "0.00040000" BTC satoshi-ja". Znaci on kopa sta je u datom trenutku najisplativije, a vi podesite u opcijama u kojoj kripto valuti zelite isplatu...
-Minimalna isplata je valjda na "0.00200000" BTC satoshi-ja".

edit:

Kopali su i cpu i gpu. CPU uglavnom svo vreme "Monero", a GPU povremeno (gasio i palio) i stavio sam na automatski da kopa sta je najisplativije.
 
Poslednja izmena:
6.5% fee, malo ga preteraše

Postoji li neki kalkulator? Sa čime si ti kopao tih 15 dana?
 
Poslednja izmena:
Ma OK. ali nema cimanja oko toga (sta da kopam, sta je isplativo itd.). Za pocetnike, kao sto sam ja, nije lose + sto je suma veca fee se smanjuje. Jedino sto sam cuo je da nije bezbedno cuvati vecu sumu kod njih.

edit:

Kopao sam sa konfiguracijom iz "Moja mašina"...

edit:

Zaboravio sam da napomenem da se prilikom registracije dobija "0.00005000" BTC satoshi-ja", to nisam racunao, znaci iskopao sam oko "0.00035000" BTC satoshi-ja".
 
Poslednja izmena:
Sa čime si kopao? Jedan računar kućni, ili rig?
 
Kopao sam sa konfiguracijom iz "Moja mašina"(mozda glupost, neznanje, zezanje), ali me interesuje koliko bih vise dobio sa RIG-om, sa 5 kartica "RX 580 Sapphire NITRO+ 8GB", tj. koliko bih dobio sa ovih 5 kartica sa nekim dr. majnerom? (pod ovim "majnerom" mislim sa nekim OS za ovu namenu) i da li se vredi cimati stalno sa podesavanjima sta da kopa ili pustiti da kao i ovaj majner sam bira, bez obzira sto je malo veci fee?
 
Dobra stvar je to što koristi resurse računara samo dok se isti ne koristi, tako da ne bi trebalo da smeta u svakodnevnom radu. Nisam uspeo da nađem neki kalkulator za izračunavanje zarade.
 
Posto vidim da nema teme za ovaj "Cudo Miner", resih da otvorim temu, pa pisite kakva su iskustva, vredi li sa njim kopati?

Link:
Kod:
https://www.cudominer.com/

-Ja sam cisto iz zezanja pustio da mi kopa jedno 15 dana i nakopao mi oko "0.00040000" BTC satoshi-ja". Znaci on kopa sta je u datom trenutku najisplativije, a vi podesite u opcijama u kojoj kripto valuti zelite isplatu...
-Minimalna isplata je valjda na "0.00200000" BTC satoshi-ja".

edit:

Kopali su i cpu i gpu. CPU uglavnom svo vreme "Monero", a GPU povremeno (gasio i palio) i stavio sam na automatski da kopa sta je najisplativije.
"0.00400000" BTC satoshi-ja"
1 Satoshi je 0.00000001 BTC
Obrati dobro pažnju da li si za 2 nedelje zaista iskopao 0.00035 satoshija, jer je to besmisleno malo. Pošto to stavljaš pod navodnike, verujem da kopiraš sa njihovog sajta. Oni bi trebalo da znaju kako se piše ispravno, pa čim to tako ne rade, nešto možda nije u redu.

Transakcija na BTC mreži te ovih dana košta 0.0003-0.0004 BTC, dakle sve što si do sada iskopao bi potrošio na slanje da jednog novčanika na drugi :)
 
Ma dobro sam napisao i znam da je to malo. Vidis da sam napisao da kopam sa procesorom i mrtvom rx560 grafickom, cisto da vidim kako radi. Sutra mi stizu 6 kom. SAPPHIRE RX 580 8GB NITRO+.
-Evo sta pise, koliko je transakcija:
2.jpg
 
Stigle mi 6 kom. SAPPHIRE RX 580 8GB NITRO+ i dok cekam napajanje ubacih 1 u racunar od 08.05.2020 i evo kako kopa + procesor monero kopa:
1cudo.jpg
 
Poslednja izmena:
Jedna ti znači kopa 0.00004 BTC dnevno, to po ovoj ceni izađe 0.36 USD dnevno.

6 komada = 2.16 USD

Uzima li pool barem 10% kasnije? Ako uzima, ostaje ti 1.95 USD dnevno, odnosno 58.5 USD mesečno, to je oko 6350 din.

Jesi li uradio računicu koliko će struje pojesti 6 grafika?
 
I, kako ide? Daj neke detalje, hash, potrošnja, okači neku fotku, majka mu stara...
 
Dobro ide, 1 kartica je u racunaru i kopa preko Cudo Miner-a (desktop aplikacija), a rig sa 5 kartica sam bio pustio isto da kopa, ali nikako nisam mogao da podesim preko AB za sve kartice kao na kompu core i memory clock, core voltage, power limit, stalno pucao drajver, pa sam onda podigao "CudoOS" sa fles memorije i radilo sve kako treba 1 dan, ali nisam znao isto kako da podesim ventilatore i sve ostalo kao u desktop aplikaciji i mnogo se grejale kartice (do 76 stepeni su isle), pa sam odustao i onda uzmem i probam preko "nicehash-a" i za sada lepo radi.

edit:

Preko Cuda sam nakopao oko 0.00134573 sat i kada predje 0.00200000 povlacim na walet i prelazim na "nicehash", jer je mnogo lakse za podesavanje, sve je pregledno itd. ali da ne pisem ovde o "nicehash-u", otvoricu novu temu, jer vidim da ne postoji slicna.

Jedna ti znači kopa 0.00004 BTC dnevno, to po ovoj ceni izađe 0.36 USD dnevno.

6 komada = 2.16 USD

Uzima li pool barem 10% kasnije? Ako uzima, ostaje ti 1.95 USD dnevno, odnosno 58.5 USD mesečno, to je oko 6350 din.

Jesi li uradio računicu koliko će struje pojesti 6 grafika?

Struja me ne interesuje, imam bandersku, sto bi rekli braca c.....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno