Šta je novo?

Crn ekran - maticna ili cpu?

jedandva

Poznat
Učlanjen(a)
05.05.2020
Poruke
69
Poena
40
Pri svakom bootovanju Windowsa sistem crashuje sa crnim ekranom i na maticnoj svetli Ez Debug Led - CPU. Podigne windows, nakon desetak sekundi crn ekran, fanovi se vrte, ekran izbacuje No signal detected i mora fizicki reset na kucistu.

Sve je radilo stabilno do flesovanja biosa. Sa originalnog 7B89v16 biosa flesovan poslednji 7B89v1D kada su se pojavili problemi, vracen prethodni bios ali bez promena.

Probano: cmos clear, drugo napajanje, drugi gpu, jedan po jedan ram stik u razlicitim slotovima, razliciti xmp profili, menjanje dram voltaze

Prolazi memtest bez gresaka a osim windowsa crashuje i hirens boot sa usb stika, ubuntu, mint. Knoppix iz nekog razloga mogu da pokrenem kao i razne DOS rescue diskove. Windows recovery crashuje u svim fazama osim command prompta koji stoji otvoren duzi period.

Jel imao neko slicno iskustvo?

Konfiguracija

Ryzen 5 2600
MSI B450M Mortar
GSkill Aegis 3000
RX 580
Bitfenix Formula Gold 450w
 
Meni je zezao taj Aegis na B450M Gaming Plus ploci a i Trident Z RGB na 3200MHz se slicno ponasa, pisao sam u temi Memorija za Ryzen. Sad sam je stavio na 2133MHz i evo vec par dana ne zeza. Na 3200, 3000 i 2933MHz radi i po par dana bez problema, prolazi Memtest ali periodicno se zaglavi i nestane slika i samo hard reset ili gasenje pomaze. G.Skill ocigledno nikako ne saradjuje sa MSI plocama. Moja Aegis 3000MHz otisla na Gigabyte S2H, brat ima Tomahawk Max sa HyperX Fury i nikakvih problema nema.
Probaj da je spustis na 2133MHz pa vidi da li ima promene. Ako bude radila posle par dana podigni na 2400 (sto cu i ja sad da uradim) pa cemo videti o cemu se radi.
 
Probao default bios podesavanja gde je 2133mhz, takodje i oba xmp profila. Setovanje tajminga i voltaze prema specifikaciji 16-18-18-38 1.35V, isto se desava.

Ono sto mi je cudno je da sistem podigne windows i dokle god idleuje nema crasha. Cim pocne da se klikce po desktopu ili otvara start menu, zabode i mora reset.
 
Nazad
Vrh Dno