Šta je novo?

Bezicni mis za laptop

acacrni

Cenjen
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruke
114
Poena
180
Pozdrav, gledam da uzmem neki bezicni mis za laptop, do nekih 4000. Slabo igram igrice, uglavnom je to net, i nesto oko posla. Vidim da se dosta preporucuje Rapoo MT750S, ali ako bih sad porucio iz kine, pitanje kada bi stigao uopste.. Tako da neki solidan mis koji moze u Srbiji da se uzme. :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
JA ne koristim. :D

Mozda ne moze na W7 jer je taj MS3600 je bt mis, a oni od W8 imaju podrsku...
 
Je li moguce da Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600 ne radi na W7?!

Koji jos ne rade na W7?

Da li mu ne rade sve opcije ili uopste ne radi na w7?
A koje opcije Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600 ima?
Kako mu tockic radi?
Ima li tockic kliktav hod ili bez kocnice vrti?
За 7-цу не знам, не користим је више. Пробао сам на андроид телефону и ради.
Све остало је за сада ок. Немам ни једну озбиљну замерку на овог миша.
 
I Logitech M590 je isto bonbonica, radi na W7 i na jednoj AA izdrzi 24m.
MX Anywhere 2S je bolji ali i 40$ skuplji.
Oba imaju bt i rf podrsku, oba unifi usb, oba rade na svim OS.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je sada stanje? Treba mi mis za laptop, bluetooth veza mu dodje kao 'must have' s' obzirom na mali broj USB portova (miskim da samo 2 imam), pa da ne zauzima receiver.

Dakle, jednostavan mis neki, klasika, 2 tipke i skrol, bez dodatnih dzidza, sto jeftinije to bolje, 20-30 eura...

Imam Logitech M185 vec sto godina sa desktopa uzeo, odlican je ali zauzima mi port. Nesto tog tipa. Hvala.
 
I Logitech M590 je isto bonbonica, radi na W7 i na jednoj AA izdrzi 24m.
MX Anywhere 2S je bolji ali i 40$ skuplji.
Oba imaju bt i rf podrsku, oba unifi usb, oba rade na svim OS.
Ja imam M590 tri godine i imam samo reci hvale.... Mali, lagan, tih, pouzdan, ima bt, uni reciver ima svoje mesto u kucistu pored baterije koja traje barem 24m.
Svaka preporuka
Cena umerena (oko 5,5k kod nas) i mislim da vredi vise nego sto kosta.
 
Ima neki takav miš, a veći? Meni odgovara fizički Bloody R70, ali je krš u svemu osim oblika. M590 i 2S su mi mali.
 
Narucio sam juce bas Logitech Pebble M350, cijena 20 eura sa dostavom preko AE, sto je bas povoljno. Ima USB Unify i Bluetooth, 2 tipke i scroll.

Razmisljao o tom Logitechu ili Microsoft Bluetooth Misu, cijena tu negdje, ali eto nesto vise vjerujem Logitechu.

Nabavim switcheva u rezervi, da mogu zamjeniti ako zatreba jer uglavnom samo to odlazi, i miran godinama.
 
Ima neki takav miš, a veći? Meni odgovara fizički Bloody R70, ali je krš u svemu osim oblika. M590 i 2S su mi mali.
Kako misliš krš R70? Meni je taj A4 drastično bolji u svakom smislu od malih Logitech, tipa M185, M220 i sličnih, bukvalno nisu ni za poređenje.
A da ima boljih velikih/pro wireless miševa, to svakako, ali ne po toj ceni.
 
Imam V7 odavno i odličan je, uzeo sam ovaj R70 jer mi veličina i oblik odgovaraju, ali ispao je krš kako sam i upozoren. Stalno gubi vezu i ima mikro prekide. Sve mu smeta, ako je WiFi signal loš i pada, miš jedva da možeš da koristiš. Domet 1m max... ako nije pun Mesec. Baterija 1 dan drži. Izrada za klasu (a i više verovatno) lošija od matorog V7. Nikako da nađem vremena da ga reklamiram, ali ne znam šta drugo da uzmem, koliko sam pratio, izgleda da je cela R70 serija falični krš. Iste probleme imaju mnogi.
 
Ne znam šta je u pitanju, da li je cela R70 serija takva ili je neispravan primerak. Tako izraženi problemi sa bežičnom konekcijom i trajanje baterije od samo 1 dan su za reklamaciju u što kraćem roku.
Ne bi me čudilo ni da ti je neka prodavnica prodala vraćen (neispravan) primerak, to je česta pojava na našem tržištu.

Preko 7 godina koristim stari R7 (praktično isti miš kao R70, bar bi trebalo da je tako) i zadovoljan sam. Bilo je u početku nekih bagova sa bloody softverom ali to je brzo rešeno. Nema problema sa konekcijom (ni na 5m, sa preprekama), a istovremeno koristim i Logitech tastaturu sa Logi risiverom. Baterija traje bar puna 3 dana i posle 7 godina upotrebe. Kad R7 rikne kupiću RT7 (za FPS igre), a za ozbiljnije programe verovatno neki bolji i precizniji model. U svakom slučaju R7 je drastično bolji miš od M185/220 minijatura u svakom smislu, jedino su po kvalitetu bežične veze izjednačeni, odnosno odlični, sve ostalo je na strani R7.
 
Poslednja izmena:
Ima na SK forumu tema, bar 4 čoveka se žale na isti problem. Na još par mesta sam naleteo na slične žalbe. Ja sam se ponadao da je loša sreća, ali izgleda da je cela serija fuš odrađena. Trebalo bi da je nov miš, čekao sam da stigne pošiljka dosta dugo. U garanciji je, pre mesec dana sam kupio, ali nikako da stignem da ga vratim. Ne znam ni šta drugo da naručim.
 
Miš jednostavno nije ispravan, što se vidi po problemima sa konekcijom ali i očajnoj autonomiji baterije. R7/70 i RT7 imaju bateriju istog kapaciteta, pa još kada se zna da ista traje najmanje 3 puna dana na 7 godina starom primerku R7, utoliko je jasnije da tvoj R70 primerak nije ispravan, pluš to što bežična konekcija baguje, kako si naveo.

Reklamiraj što pre i traži zamenu za noviji RT7, verovatno uz neku minimalnu doplatu. Ako se ispostavi da je i RT7 krš, onda i njega treba reklamirati/vratiti i preći na neki premium wireless model i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno