Šta je novo?

Bezicni mis za laptop

acacrni

Cenjen
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruke
114
Poena
180
Pozdrav, gledam da uzmem neki bezicni mis za laptop, do nekih 4000. Slabo igram igrice, uglavnom je to net, i nesto oko posla. Vidim da se dosta preporucuje Rapoo MT750S, ali ako bih sad porucio iz kine, pitanje kada bi stigao uopste.. Tako da neki solidan mis koji moze u Srbiji da se uzme. :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
I ja koristim taj duže vreme i odličan je. Pre toga sam uzeo neki Redragon (ne sećam se modela, hvaljen ovde) koji je makar 3 klase ispod gore-pomenutog A4Tech-a (i to bez preterivanja).

Dobri su R7/R70, R7 koristim vec 5 godina (nije bez mana ali je ok, placen mozda 23-24 evra na snizenju) ali MT750/s i posebno ovaj Corsair deluju ozbiljnije i kvalitetnije. Jesu i skuplji ali verovatno i vrede toliko.
 
ja sam nedavno uzeo rapoo m500, prezadovoljan sam, a jako je jeftin - 2bt i jedan na single, ok leži u ruci, relativno kompaktan

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
@poolmaker pa novi bih uzeo.

@hsv.stoned pa u principu to mi je bio izbor, mt750s, ali trenutne cene na aliju su isto oko 40-50$, a pitanje kada bi stiglo.. a kod nas je 6000..

Crosair stvarno izgleda ozbiljnije.. Evo upravo gledam na KP.

@Karaburac pogledacu i taj, hvala za preporuku, ali izgleda mi "cudno". ne znam kako bi lezao u saci.
 
corsair je u rangu miševa bar duplo skupljih,mislim toliko van i košta i opet je šampion u klasi (koju je sam i izmislio,najbliže tome je bio razer orochi,imao sam ga,jedan od gorih miševa koje sam posedovao).grabite dok ima za te pare.
 
Ja volim na poslu da imam bežični miš, jer mi je sto često u papirima pa ga lako šetam.
Bloody R7 me služi već 4 godine ali sada hoću miš sa bluetooth-om.

I ja jako dugo merkam MT750s ali sam sada poručio ovaj Corsair, prosto neverovatno dobra cena.

Sent from my Galaxy Note10+
 
Sluzi te duze, 5+ godina :) https://forum.benchmark.rs/showthread.php?347791-A4Tech-Bloody-Gaming-R7A
Na osnovu tog testa sam i prelomio da uzmem A4 mis za koji sam nekako mislio da nece moci da sastavi ni 2 godine. Ispostavilo se da je sasvim dobar za te pare ali i ja trazim neki primetno bolji model (MX Master 3 ili G502, ako vrede uopste toliko).

Pa ako te ne mrzi, da napises poredjenje R7A vs Corsair, ili kraci review.
 
eno ti jedan rivju na temi koje miševe imate,taj je i počeo celu priču,ja sam ga video po netu ali mi nije palo na pamet da će ga biti ovuda i po toj ceni,ritejl je po izlasku bio 90 dolara mislim,a ja sam plotovao da uzmem onaj logi jeftini sa alija,verzija za azijsko tržište,g204 ili tako nešto.ali me odbilo što nije punjiva baterija i nema bt,a da se sekiram o adapteru u 2020toj i još o punjivim AA baterijama za miš mi ne pada na pamet...

apopo rivjua,sve stoji u reč što je dečko napisao,pride sam ja imao raznorazne hajend miševe i ovo uopšte nije daleko po materijalima i izradi.stvar je samo dal' odgovara oblik i jel' može da se živi bez trenutno najhajpovanijeg senzora na planeti i šta će vam društvo u odelenju reći što ste uzeli miš bez tog senzora. :)
 
Sluzi te duze, 5+ godina :) https://forum.benchmark.rs/showthread.php?347791-A4Tech-Bloody-Gaming-R7A
Na osnovu tog testa sam i prelomio da uzmem A4 mis za koji sam nekako mislio da nece moci da sastavi ni 2 godine. Ispostavilo se da je sasvim dobar za te pare ali i ja trazim neki primetno bolji model (MX Master 3 ili G502, ako vrede uopste toliko).

Pa ako te ne mrzi, da napises poredjenje R7A vs Corsair, ili kraci review.

Ja sam bio ubeđen da sam to pisao u 2016-oj, kako vreme leti :D

Inače stigao je Corsair, ovako na prvu loptu deluje lepo. Ali po meni metalne stopice su must have, ništa drugo ne može da klizi tako lepo, ja ne koristim podlogu pa se onda baš oseća razlika. Završio je na poslu jer laptop kući koristim uvek bez miša, kad treba nešto ozbiljnije da se radi izvadim R7A.

e4dae616fea33da3e666cea27127f428.jpg


Sent from my Galaxy Note10+
 
Ali po meni metalne stopice su must have, ništa drugo ne može da klizi tako lepo

Corsair nema metalne klizace?!

Inace, slazem se da klize odlicno, to je jedna od boljih karakteristika R7.

@Orchard

Sta mislis, da li MX Master 3 i G502 vrede toliko vise u odnosu na ovaj Corsair npr. ?
 
Nisam imao/probao Corsair ali Mx Master 3 je odličan miš...već par meseci koristim i nemam reči primedbe. Ne bih preporučio jedino ljudima koji iskljičivo za igre kupuju.

Jedino što je kod nas preskup, mislim sa sam video 14.500din u Gigatronu ili tako nešto

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Kupio sam krajem 2017. Rapoo MT750 (bez onog S), i bio prezadovoljan. Miš je svakodnevno radio po 8+ sati, nisam imao nikakvih problema sve do pre par dana. Isključio se zbog prazne baterije. Punio sam ga par sati, lampica crvena svetli dok se puni, ali se nikad ne isključi kao ranije. Onda sam probao da ga punim cele noći, ni to nije pomoglo. Ne znam iz kog razloga neće da puni. Posle 12 sati punjenja izdržao je svega 2 dana rada. Verovatno je otišla baterija.
Inače, miš je bio zaista vrhunski za moje potrebe, tako da sad i ja moram u potragu kao i pokretač teme :)
 
Aha, ima na aliju, ali sad ne šalju ništa. Pokušaću da nabavim.
Nego, je l' može da bude problem to što neće miš da puni bateriju, a da je baterija ispravna?
Crveno svetlo nekad svetli jače, a nekad slabije, pa me to buni.
 
Ja uzeh u januaru MX Anywhere 2S...
Prije njega sam koristio M505 koji je kupljen 2009 godine. Tada je on preporuci an kao neuništivi... I zaista nakon 10 godina rada i ko zna koliko "kliktanja" počeo je da pravi random double clikove. Neko mi kaže da se to može opravitki, ali za je dosta izgurao tako da zaista nema potrebe.

Sa obzirom da ne igram igrice, MX Anywhere 2S se pokazao skoro isti kao i M505. Jedino što na nekom površinama bolje radi.
Ja vjerovatno nijesam zahtevan korisnik (u smislu miševa), jer mi je bitno da je miš precizan, kompaktan i da mu baterija drži vječnost... [emoji6]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ma problem je što neće da se napuni, po 15 sati stoji na punjaču i ne napuni se, tj. lampica se ne ugasi. Mada primećujem da lampica s vremena na vreme zatreperi, kao da jače zasvetli pa slabije, zato sumnjam da je problem miš.
Imam punjač koji pokazuje voltažu, kad uključim telefon pokazuje od 1,50 do 2, a kad uključim miša ne upali se, tj. ne prikazuje ništa.
 
Ja sam bio ubeđen da sam to pisao u 2016-oj, kako vreme leti :D

Inače stigao je Corsair, ovako na prvu loptu deluje lepo. Ali po meni metalne stopice su must have, ništa drugo ne može da klizi tako lepo, ja ne koristim podlogu pa se onda baš oseća razlika. Završio je na poslu jer laptop kući koristim uvek bez miša, kad treba nešto ozbiljnije da se radi izvadim R7A.

e4dae616fea33da3e666cea27127f428.jpg


Sent from my Galaxy Note10+

Znaci preporuka za A4tech Bloody R7? Mada nekako mi Corsair lepse izgleda.
 
Zasto u temi za laptop pricate o velikim i gejmerskim misevima?

Ja imam nekako utisak da su za laptop vise ovi manji misevi (valjda radi nosenja po torbi)...

Koji ZA LAPTOP bezicni mis uzeti?

Sta mislite o sledecim manjim bezicnim misevima:
Logitech MX Anywhere 2S
Microsoft Wireless Surface Mouse
Microsoft Wireless Mobile Mouse 1850
Kojeg bi od njih?

A sta mislite koji su za laptop dobri bezicni misevi normalne velicine?

BT ili RF?
Jel' mana sto nema RF?
Ima li potrebe ici na laserski senzor ili je dovoljan opticki?

Dvoklik mi se javio na prvoj verziji Logitech Anywhere MX misa pa ako ne zamenim mikroprekidace uzeo bi nesto drugo za Laptop...

Preporucite i neke miseve sto malo trose struju, da se stave 1-2 baterije AAA i zaboravis...
Mogu i neki sa punjivim baterijama al da se ne misli na punjenje po 2-3 meseca...
 
Poslednja izmena:
Je li moguce da Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600 ne radi na W7?!

Koji jos ne rade na W7?

Da li mu ne rade sve opcije ili uopste ne radi na w7?
A koje opcije Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600 ima?
Kako mu tockic radi?
Ima li tockic kliktav hod ili bez kocnice vrti?
 
Nazad
Vrh Dno