Šta je novo?

Amd Ryzen 5 1600AF(Budget 2600) O.C

Zveknuo sam na brzaka procesor na 4.00 GHz i 1.32V (LLC 3), za sada stabilno...ništa drugo nisam dirao. Videću kad budem imao vremena da poguram još malo i eventualno podesim još poneđto, ovo je bilo čisto da vidim da li će da prihvati ili ne...
 
Kod druga na 1.35v LLC3/4 nece da prodje cinebench 20 na 3.9GHz (B450 Tomahawk). Jel moguce da je ubo bas toliko los primerak?:d
 
Moguće je uvek.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kod druga na 1.35v LLC3/4 nece da prodje cinebench 20 na 3.9GHz (B450 Tomahawk). Jel moguce da je ubo bas toliko los primerak?:d
Dobrodosao u klub, isti cpu, ista plojka isti problem, 1.4v za 3.9 ghz :
 
Bolje ga drži na stock vrednostima nego na naponu preko 1.39v. Dokazano opadanje performansi nezavisno o kloku.
 
Bespotrebno visok napon zarad malo višeg takta.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Moram da primetim da ploca kod mene na def kloku u npr prajmari drzi 1.392-1.4v, sve na def......Citao sam svasta o tome da amd presetovi biosa skracuju vek cpu a, ali ne vidim da je to toloko alarmantno, mozda god dana na prosecan radni vek cpu od 10 god ili ni toliko......svasta se prica i pise......da su primerci koji traze 1.4v za 3.9g lesevi, to vala jesu :type:
 
Ploče mahom setuju visoke napone za Ryzen procesore, ali većina može vrlo lepo da se undervoltuje ručno.
Neće skratiti 1.4v životni vek procesora, pre će skratiti ploči koja ne može da trpi toliko visok nappn za cpu na duže staze.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kaze meni Demios kad sam montirao CPU, turi 1.15v i uzivaj.......kad ono clear cmos......i tako korak po korak sve do 1.3v kad je krenuo da se budtuje(1.332v je stabilan) na def kloku.......bin nikad bolji.....razmisljam da ga zamenim za neki matori 2600 :rupa:
 
Pa šta vi očekujete od najjeftinijeg 6core na tržištu?
 
1600AF je loš bin 2600 procesora očigledno i kod njih nije moguć undervolt kao kod drugih procesora. Kod 3000 serije, na svakom sam mogao da stavim na ispod 1.2v na default vrednostima i procesor je baš hladan na tim podešavanjima.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Očekujem čuda za male pare ,)
 
Ne preteruj , on iovako dosta nudi za te pare ...
 
Recite mi koje su optimalne temperature pomenutog procesora i kojim je najtacnije izmeriti aplikacijama? U mirovanju i u gamingu? Meni prikazuje oko 45c i oko 68max u igrama sa Sync off, recimo Detroit sa nekih 60fps :/ koristim core temp, hw monitor i aida64, svi popaljeni i toliko prikazuje dok u toku igre Afterburner ispisuje broj fps, temp grafike i procesora i tamo stoji da je 83-85c [emoji848] i pitam se ko je lud i ko laze.



https://ibb.co/6Jc2hKs
https://ibb.co/LnJ4d4z
https://ibb.co/FBrbgBY

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Pa ako je stock cooler onda i nije čudo.
To je to.
Meni npr na 3300x u gejmingu ide oko 70c kao i za benchmark.
Doduše ja koristim Wraith Prism koji malo bolje hladi, npr zanimljivo je da koliko sam gledao 2700 se manje greje nego 3300X [emoji849]

Meni u staroj mašini FX ne sme da predje 55c sa LC 120 [emoji3] a zdere stuju za medalju, ko 2700 + 3300x zajedno haha.
 
Poslednja izmena:
Ma meni samo nije jasno koja je temperarura tacna, onih 85 ili ovih 68?4 programa, 3 pokazuju iwti a taj. 4i vecu skoro 20c :/

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
samo hwinfo na ryzenu i sve tacno.
 
samo hwinfo na ryzenu i sve tacno.
HWinfo mi je prikazivao isto kao ovaj core temp. Znaci inDgame onaj Afyerburner je shit? Kako na drugi nacin pratiti fps, gpu, cpu i mb, ima nesto drugo bolje od afterburnera?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ako furas AMD kartu ima preko radeon-a onaj FPS ,CPU itd informacije...
 
Nemam radeon, gainward 1070...

I jos nesto, ima TT UX 200 msm oko 4500din,ima wraith prism oko 3500 i ima neko verovatno krs vodeno hladjenje za oko 5000..valja li nesto od toga, isti efekat?
*mjau**mjau**mjau*a. kad nema nikakav program za Nvidia karte...

Honor 8X [emoji108][emoji41]



Oco sam nasao, da li neato valja ili cuti i koristi taj sto imas, sve je u redu :)


http://www.list.rs/proizvod/Ku/COOL...SSORIES-PACK-Sa-AM4-i-bez-SOCKET-775-CAS01836


https://www.tehnomedia.rs/it-uredja...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=73f7


https://www.atom.rs/?sid=20993&utm_...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=a822


https://baito.rs/kuleri-i-hladjenje/lc-power-lc-cc-120-argb-pro


https://www.comtradeshop.com/therma...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=5db3




Mada iskreno, ne bi vodeno kad malo bolje razmisli.... i onaj 212 evo, pise. da ide kit za. am4!?
 
Poslednja izmena:
Ima valjda nesto da se povezuje msi ab i hwifno. Ima tamo u opcijama ab.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Samo da je tower hladnjak.

Ako nemas za to a uleti neki jeftini wraith max , moze da pomogne.

Mada 212 i cc120 su i dalje sampioni u budget klasi :d

Secam se kao juce kada sam platio cc120 20e , posle kada je izasao ryzen bila fora da dobijes od Nemaca besplatan dodatak za am4 mount :smoke: stiglo postom :D
 
Poslednja izmena:
Cene 4000,3500 i 3000...onaj 212 eco je samo dodatak za AM4, vodeno otpada... znaci nesto od ova ostala 3 eventualno Wraith Prism. U drugom racunaru imma MAX+r 5 1600...odlicne temperarure.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Da se nadovezem sa temperaturama, kod mene Corsair 110i GT, sto ce reci 280 rad, temperature idle 31-32C load(ibt) 49-52C sve na def sem SOC na 1.1.v ram na 3533mhz, optimiyovani kuleri za sto tisi rad. Buka kad dovati 52c nije preglasna ali je ima. Do duse na 1392v koliko baca plojka mozda nije ni cudno..........odnosno ako ti je cpu lesh primerak moraces undervolt da se ti tower kuleri sto ih gadjas ne bi drali.
Po meni bolje dodaj jos koji dinar i kupi neki polovan AIO 240 radijator u garanciji, u suprotnom od tisine nema nista.

EDIT:Imao sam CM 212+ na FX evima.......nije se lose borio, obarao ih je cak i pod nekim podnosljivm o.c. ispod 65c.......ali ovi Rajzeni......prlicno lako skoce preko 70c(cak i na AIO 280) a vec od 75c krece da opada margina o.c., nema trotla ali ces tesko naci jedan da se staabilno ocuje od 75c na gore.....
 
Poslednja izmena:
Kako da znam da li je les ili nije? Star. je nepuna 4 meseca...

Honor 8X [emoji108][emoji41]


AIO 240 polovan 130e!?Da li si ti realan [emoji23][emoji848][emoji23][emoji848]. nema od te ljubavi nista, bitne su mi temp.... ali 130e da dam za to? Nema sanse.... iskreno, mnogo iznad planiranog budzeta za tu stavku...
 
Poslednja izmena:
Ne mislim na starost vec na silikonsku lutriju, moj je star 2 meseca.
 
A kako se to da proveriti

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Ukratko, mnogo zavisi kvaliteta silikona u samom primerku cpu, sto je losiji BIN to je veca voltaza koju trazi a to pogotovo vazi za 1600AF, sto ce reci da r5 2600 na def trazi(u proseku) okvirno u 1.2v(load, a neki vala i manje) dok 1600AF retko koji gura ispod 1.3v na def(samim time i grejanje je vece a o.c. margine manje).
Moj npr nece da se butuje ispod 1.3v, dok je potpuno stabilan na def kloku tek od 1.388-1.392v(pik load), sto ce reci da mi je primarak tesko djubre.
 
Da proveris pustu HW info i prime 95 avx, par minuta pa proveri koje su vrednosti vcore. Ploca ce verovatno pustati nesto vise struje nego sto je potrebno tako da probaj da ga undervoltujes sve dok ne dobijes stabilan rad.
 
Da se nadovezem sa temperaturama, kod mene Corsair 110i GT, sto ce reci 280 rad, temperature idle 31-32C load(ibt) 49-52C sve na def sem SOC na 1.1.v ram na 3533mhz, optimiyovani kuleri za sto tisi rad. Buka kad dovati 52c nije preglasna ali je ima. Do duse na 1392v koliko baca plojka mozda nije ni cudno..........odnosno ako ti je cpu lesh primerak moraces undervolt da se ti tower kuleri sto ih gadjas ne bi drali.
Po meni bolje dodaj jos koji dinar i kupi neki polovan AIO 240 radijator u garanciji, u suprotnom od tisine nema nista.

EDIT:Imao sam CM 212+ na FX evima.......nije se lose borio, obarao ih je cak i pod nekim podnosljivm o.c. ispod 65c.......ali ovi Rajzeni......prlicno lako skoce preko 70c(cak i na AIO 280) a vec od 75c krece da opada margina o.c., nema trotla ali ces tesko naci jedan da se staabilno ocuje od 75c na gore.....

Pa to i ja kazem , prosto ne mogu da verujem koliko su FXevi bili hladni i pored tolike potrosnje :d
Evo meni se 3300x greje cak i vise nego 8core 2700 :D
Samo ima jednu foru zen 2 , neki eco mode pa sam mu to podesio na 45W koliko sam video on mu limitira porosnju, spustio sam mu oko 7-10c a performanse su blago slabije , nista strasno .
Nije losa fora ... gledam review ovih XT nakaza ... to se jos vise kuva , tacnije kljuca , ni AiO ih ne hladi ispod 70c :D
 
Nazad
Vrh Dno