Šta je novo?

Amd Ryzen 5 1600AF(Budget 2600) O.C

Pretpostavljam da ploca ima instrukcije ya raylicite binove 1600AF, ovih 1332v je prst, u loadu je 1.284v sto nije toliko daleko od tvog. Jesi uspeo stabilno da ga ocujes?
 
sam633:Skinuo vrtim, greje fino :)
 
Poslednja izmena:
Od ploče zavisi koji napon procesor dobija. Sa istim procesorom sam na brdo ploča dobijao različite napone na defaultu, a najniži u globalu je bio na Gigabyte X570 pločama. Taj deo mi se dopao.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Od ploče zavisi koji napon procesor dobija. Sa istim procesorom sam na brdo ploča dobijao različite napone na defaultu, a najniži u globalu je bio na Gigabyte X570 pločama. Taj deo mi se dopao.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Slazem se u potpunosti to za plocu s tim sto u budget chipsetu b450 tomaxawk je beng for buck, sa akcentom na naponskoj i mogucnostima koje pruza za o.c. Po nekom mom skromnom misljenju u ovih poslenjih nekoliko gen rajzena o.c. margine su jako male i cini se nepotrebnim ulaganje u mega ploce, memorije i hladjenja te je mnogo realnije uzeti budget plojku sa nap9nskom koja se ne greje a moze da primi ryzen r9 i lepo kad cpu pojeftini uzeti ripera samo bocnuti.

Evo juce uzmem iskljucim jedan vent na h110i tokom linxa, 1.28v temp se sa 65c popela na 67.....razmisljam da probam da ga undervoltujem na def kloku i probam pasivno da ga hladim, posto hladjenje vise nije preveliki "thing" za rajzena na nizim voltazama:p :mad:
 
Kako god reci da je u igrama temperatura, stavljas nekih 60c u cemi google chromu. A dovolino si rekao vrsni overklokeru, za mene dosta. Srecno sa svojim lazno stabilnim overklokom. To kako ti gledas ti niko ozbiljniji ne bi prihvatio kao stabilan oc, mozes nekoj deci da prodajes pricu.
Sigurno si ti pametniji od tih retarda koji su napravili i nasli svrhu tim programima. Ili mozda ipak nisi pametniji od tih retarda... Pozz

Sent from my P10 lite using Tapatalk

Koliko si ti decko ne znam kako bih te nazvao... ovo je temp iz BIOS-a 60 stepeni, samo sam napravio mockup u photoshopu da je Windows upaljen. :smoke:
Prime je sviranje kurcu i napravljen da muci procesore i dize temperature da bi ljudi sa malim mozgom trosili nepotrebne pare na kulere i brze procesore jer ti prime rekao da tvoj procesor ne moze da se OC ali jednog dana mozda to i shvatis. CountMike ti sve rekao, a i drugi, tako da nema ja sta tebi da se pravdam. Ja znam kako se racunar ponasa posle 10 sati igranja igre u dosadnom karantinu *neprekidnog*. Poy i nastavi da silujes proc.
 
Poslednja izmena:
Prime95 sa avxom trosi samo 10w vise nego dekodovanje nekog snimka.. tako da to sto ti pricas nema veze s vezom... Moj procesor dolazi cesto blizu tog opterecenja.. a ja da razmisljam dal ce da mi pukne prilikom tog rada ne zelim jer to ne racunam u stabilan racunar. Testiraj tvoj oc sa super mariom tesi se da je stabilan, tvoje vidjenje stvari. Da mi neko kaze da mu je stabilan oc jer igra igru 10h meni je to smesno...zato i stalno vidim neke rezultate sa malim naponom pa se cudim, ali svako uci kako njemu odgovara a ne kako treba. A to kakav sam ja ne moras pricati posto si ti pametniji od onih koji su pravili stess testove i nasli mu svrhu...nemoj to smece koristiti jer je smece koje ce ti oboriti taj "stabilan oc".

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Screenshot (29).jpg
Eto jedan brzi single core CB 2020.
 
Kad smo kod ploča i napona, juče mi je stigao kuler (Macho Rev. C, pošto nisam uspeo da zbudžim moj Phanteks AM3 mount da pasuje na AM4) pa mi je dunulo da aktiviram Game Mode u BIOSu ploče (B450M Mortar), čisto da vidim na šta će da stavi.
Ploča je digla klok na 3.7 GHz na 1.28V (HWInfo)/1.3V (CPU-Z). Nekih sat vremena Prajma ga je zagrejalo na 66-67 stepeni uz CPU fan na jedva čujnih 1270 rpm.
Tek treba sve da sklopim i strpam u kućište, pa da propisno kloknem, ali mislim da neće biti problema s ovim kulerom...
 
Kad smo kod ploča i napona, juče mi je stigao kuler (Macho Rev. C, pošto nisam uspeo da zbudžim moj Phanteks AM3 mount da pasuje na AM4) pa mi je dunulo da aktiviram Game Mode u BIOSu ploče (B450M Mortar), čisto da vidim na šta će da stavi.
Ploča je digla klok na 3.7 GHz na 1.28V (HWInfo)/1.3V (CPU-Z). Nekih sat vremena Prajma ga je zagrejalo na 66-67 stepeni uz CPU fan na jedva čujnih 1270 rpm.
Tek treba sve da sklopim i strpam u kućište, pa da propisno kloknem, ali mislim da neće biti problema s ovim kulerom...
Kad sam uzimao plocu, mortar mi je bila opcija, citao sam da ima slicnu naponsku jedinicu. Kakve su ti temperature naposnske pod prajmom?
Na tomi bez aktivnog hladjenja faza ide i do 70c
 
Poslednja izmena:
Nisam zagledao, iskreno. Mislim da nisu bile visoke, upalo bi mi u oči. A i napon i klok nisu bili naročito veliki, tek treba da pokušam neki overklok i slično...
Plus, 70 stepeni nije ništa za VRM, samo opušteno. Zabrini se kad pređe 90+...
 
Za OC čak nije ni potrebna X470, X570 je ne idu mnogo procesori, jednostavno stanu. Max arhitekture. Mada vidim pojavili su se batchevi noviji koji idu na 4.5ghz, čak i 4.6ghz. Mogu lepe stvari da se očekuju za 4000 seriju.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nisam zagledao, iskreno. Mislim da nisu bile visoke, upalo bi mi u oči. A i napon i klok nisu bili naročito veliki, tek treba da pokušam neki overklok i slično...
Plus, 70 stepeni nije ništa za VRM, samo opušteno. Zabrini se kad pređe 90+...

70c je ok za AIO i pasivno hladjenje, kazem zato sto postoji problem sa hladjenjem naponske dobrog dela b450 ploca. Vecina je sa 4+2 ili 3 faze. Na primer Asus B450 tuf i gigabyte aurus imaju problem sa grejenjam naponske i trotlingom cak i sa ventom na grilu naponske, a za Mortar vazi za plocu sa istom vrm postavkom kao toma pa reko da vidim kako dise
 
Za OC čak nije ni potrebna X470, X570 je ne idu mnogo procesori, jednostavno stanu. Max arhitekture. Mada vidim pojavili su se batchevi noviji koji idu na 4.5ghz, čak i 4.6ghz. Mogu lepe stvari da se očekuju za 4000 seriju.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Sta kazu hoce biti novi soket za 4000?
 
I Mortar i Tomahawk imaju prosečan VRM, 4+2 (Tomahawk ima za nijansu bolje MOSFETe), ništa bolje od većine drugih. Bolji su od ostalih B450 ne zbog VRM-a već zbog hladnjaka na njima koji su za klasu bolji od ostalih, pa im treba mnogo više da se zagreju i bolje hlade...

4000 serija je i dalje na AM4 ali samo na B550 i X570, stariji čipsetovi ih neće podržavati, avaj.
 
Ja sam negde pročitao da će i B450 podržavati 4000 procesore.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nisam siguran da je samo to, procackaj aurusa, ima hibridnu naponsku i stoga ogranicenja u biosu po pitanju podesavanja vcore, nema ni llc, soc/nb, nebih rekao da je samo hladjenje. Asusoc Tuf ima i veci hladnjak od tome pa se greje, mislim da je stvar u kvalitetu i klasi mosfeta i drugih komponenti
 
Planiram da uzmem ovaj CPU, plojku sam već kupio, pa me zanima gde ga ima na stanju, svuda se čeka meni treba hitno?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nisam siguran da je samo to, procackaj aurusa, ima hibridnu naponsku i stoga ogranicenja u biosu po pitanju podesavanja vcore, nema ni llc, soc/nb, nebih rekao da je samo hladjenje. Asusoc Tuf ima i veci hladnjak od tome pa se greje, mislim da je stvar u kvalitetu i klasi mosfeta i drugih komponenti

Proveri VRM liste i tabele za B450 ploče. Komponente na Tomahawku i Mortaru nisu ništa bolje. Vadi ih hladnjak s većom masom i površinom i malo više "peraja"...TUF Pro nije loš ali je hladnjak ipak malo gori a košta više i ima slabiji I/O...
 
Ja sam negde pročitao da će i B450 podržavati 4000 procesore.

Ja se isto secam pre nekoliko meseci da sam procitao da ce biti podrska x370+b450 za 4000 procesore, samo u vidi beta bios-a i ne svih 4000 procesora na svim starijim plocama. I da su dodatno objasnili da ce AMD furati da nema zvanicno podrske kao sto sad pricaju.
 
Sada vidim da izgleda neće biti, ali videćemo. Na kraju su B350 dobile podršku za 3000 procesore.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Planiram da uzmem ovaj CPU, plojku sam već kupio, pa me zanima gde ga ima na stanju, svuda se čeka meni treba hitno?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ovih dana gledam po netu, nema ih ni napolju, nadje se po neki za 140$, izgleda da je ili lanac nabavke zakazao ili amd ne ispirucuje.
 
Stigao CPU, za sad se testira 4ghz na 1.325 naponu videćemo dal ce biti stabilan [emoji846] ploča je asrock ab350m pro a ram kingstone fury 2x 8gb na 3200mhz, nego jedva sam uspeo da podignem sistem, sad ne znam dal je ploča poluispravna ili cpu,ram,itd.. dakle u prvom pcie slotu x16 neće da radi, radi minut i komp ode u sleep mod fazon, muzika se čuje lampice na tastaturi rade što znači da komp nije zablokirao i izgubi se slika na monitoru i mora restart na dugme, dok na drugom pcie slotu x4 se to retko kad dešava i sad njega koristim, ploča je polovna da napomenem, znam da nije tema za ovo ali radi se o istom procesoru jer možda je i do njega ko zna, nisam rekao da sam probao 2grafe skoro nove i sa njima ista priča, bios je updejtovan poslednji na maticnoj

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Smanji takt rama za.početak. Takođe stavi cpu na 3.8 ghz.
Ako i dalje zeza, onda je ploča sumLJiva.
 
Bilo je sve na def kad je stiglo i kad sam probao, jednom mi se ovo desilo i u biosu tako da nije ni do windowsa

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel taj na kutiji ima neku oznaku u odnosu na 1600 14nm ili mora da se bulji na samom procesoru!?
 
Ima na kutiji.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Stigao CPU, za sad se testira 4ghz na 1.325 naponu videćemo dal ce biti stabilan [emoji846] ploča je asrock ab350m pro a ram kingstone fury 2x 8gb na 3200mhz, nego jedva sam uspeo da podignem sistem, sad ne znam dal je ploča poluispravna ili cpu,ram,itd.. dakle u prvom pcie slotu x16 neće da radi, radi minut i komp ode u sleep mod fazon, muzika se čuje lampice na tastaturi rade što znači da komp nije zablokirao i izgubi se slika na monitoru i mora restart na dugme, dok na drugom pcie slotu x4 se to retko kad dešava i sad njega koristim, ploča je polovna da napomenem, znam da nije tema za ovo ali radi se o istom procesoru jer možda je i do njega ko zna, nisam rekao da sam probao 2grafe skoro nove i sa njima ista priča, bios je updejtovan poslednji na maticnoj

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Ako ne radi kad je sve u biosu na desfault onda nesto nije valjano....
 
Ma probao sam sve živo, drugu memoriju i 4 različite grafičke kartice i ustanovio da je ploča problem, zamrzava posle određenog vremena u oba pcie slota, nisam samo probao dal bi radila normalno na CPU integrisanoj grafi

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno