Šta je novo?

Amd Ryzen 5 1600AF(Budget 2600) O.C

Da li Ryzen 1xxx i/ili 2xxx radi na svim b550 plocama ili su samo pojedini ostavili tu mogucnost?

Da li ici na top b450 plocu( npr Tomahawk) ili na najjeftiniju B550? x470?
X470 može biti dobar deal, inace top b450 nešto do 110e Toma max :)

NE BiH bacao pare na 550 ,ne znamo hoće li biti podržana serija zen4 ..zbog ddr5.
Možda samo zen 3+ i to je to.
 
Znamo, neće biti podržana. 4000 serija krajem godine (zen 3) i to je to. Posle nove ploče.
 
X470 ploča ili nema ili su preskupe.

2600 vs. 3600...rekao bih da se ne isplati, ali to zavisi od više stvari - razlike u ceni, da li je za gejming i u kojoj rezoluciji, da li se više dobija sa 2600 + jačom grafičkom ili sa 3600 + slabijom usled razlike u ceni, itd. U svakom slučaju, 1600AF je isplatljiviji od 2600, osim ako je razlika 10-ak evra...
 
Znamo, neće biti podržana. 4000 serija krajem godine (zen 3) i to je to. Posle nove ploče.
Onda su te b550 najveći fail do sada što se tiče ploča , barem zbog tajminga.
Da su ih pustili u prodaju ranije bila bi malo bolja priča.
 
Da li je stvarno taj ARGB vent bolji od onog obicnog? Nemam ARGB varijantu imam obicnu i imam isto iskustvo kao @Miki D, cim predje 1200-1300 postaje cujan, ne preterano bucan ali je zvuk koji ispusta ruzan pa smeta. Zato sam narucio Arctic P12 PWM, da zamenim i vent na CC-120.

4700G sigurno nece biti 200 evra nuditi performanse kao 3800X, nisu ovi iz AMDa sisali vesla.

Pa ako apu 4700g ima prema ovim "procurelim" informacijama ima slične rezultate u sintetici kao 3800, po tebi trebao bi da košta verovatno slično kao 3800 tj novi apu bi trebao koštati oko 320e(pošto jel i 3800 je u tom okviru), što dalje implicira da će naslednik 3600 tj punokrvni 4700 u tvom skaliranju koštao oko 400e, što znači da će najjeftiniji amd model u tvom skaliranju verovatno koštati preko 250e........tako da je logično da se držimo zen 2 varijante i ko ima srece da pazari 3600 za sitnih 200e da se udara nogom u dupe.
Realan model poimanja............pa nije ni čudo što dobar učesnika juče nije hteo da sedne, jednostavno ljudi ne shvataju da treba *mjau**mjau**mjau*.......
 
Eh, dosao je i taj dan, kada sam slobodan,pocela i uspesno zavrsena zamena procesora Ryzen 5 1600 AF i kulera, za Ryzen 7 1700x + LC CC 120 ARGB...
Posle konfuznog uputstva, na kraju ispade prosto ko pasulj :)
Zezu prave 2 stavke koje. su na oko iste a zapravo razlicite u nijansama(mm) pa nece da moze dok ne ukapirate. Inace, zadnji tower sam imao pre jedno 6-7 godina. na FX 6100 i to tada neprikosnoveni LC POWER 212 HYPER EVO.
Inace, operaxija uspela, pacijent preziveo a evo i rezultata...

https://ibb.co/Ld5tFXp
https://ibb.co/4g0X6z8
https://ibb.co/GtFR4C8
https://ibb.co/1TX2CKh


Po meni, fantazija, ja sam iznenadjen i odusevljen, kako izgledom, tako i temperarurama. Kao sto se vidi. sa Vsync on i off 35 i 43c...skoro 20c manje od prethodnog u kombinaciji sa R5.
Nisam testirao neki benchmark jer ne znam kako i sa. cime proveriti maximalnu temperaturu procesora. Inace kuler gotovo da i ne cujem.Ili sam ja gluv malo...
Samo mi nije jasno sto je BIOS prilikom paljenja prikazao 59.5c(tu sam ostao u soku) jer je mnogo veca od prethodnog kulera i procesora ali ostali programi Core Temp, AIDA64, HW prikazuju sasvim drugu. tj svi isto pokazuju, samo raspali Speecy pokazuje vecu. Pomislio sam da nisam lepo naneo pastu, nisam lepo nesto namestio ali u igrama deluje da je sve 101% u redu.
Nadam se da sam i na pravu stranu na kraju okrenuo kuler [emoji3061][emoji23]
Moja topla preporuka za kuler, cena i nije veca neato puno ali je super izgleda

_______________________________________
Samo jos ovaj problem kad bi resio...

https://ibb.co/wdBvhFq

Podeseno kako je podeseno i radi na 2666
Ne znam zasto nece na 2999 jer msm da je to maximum za b450 steel legend+ryzen 7 1700x..

[emoji16]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Ne brini za temperature i BIOS-u, tada nije u nekom radu ali ni power saving ni fen ne rade u sinhronizaciji i sva jezgra su jednako opterećena. Nije to više kao stari procesori.
PS. Zaboravi na Speecy, nikada nije bio dobar. HWinfo i Ryzen master (izašao novi) i eventulano noviji Coretemp ali on pokazuje samo jednu vrednost a ima ih nekoliko. 1700x ima 10-20c offset temperature pa samo pojedini programi to pokazuju.
 
Poslednja izmena:
Ne brini za temperature i BIOS-u, tada nije u nekom radu ali ni power saving ni fen ne rade u sinhronizaciji i sva jezgra su jednako opterećena. Nije to više kao stari procesori.
PS. Zaboravi na Speecy, nikada nije bio dobar. HWinfo i Ryzen master (izašao novi) i eventulano noviji Coretemp ali on pokazuje samo jednu vrednost a ima ih nekoliko. 1700x ima 10-20c offset temperature pa samo pojedini programi to pokazuju.
Ne mogu da instaliram, zasto?
002751d6977b448422500f7b8106bd0c.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Probaj kao administrator.
 
Ažuriraj Windows, deinstaliraj raniju verziju, probaj pokrenuti raspakovanu verziju setup.exe (Run as Administrator), treba da bude ovde:
C:\AMD\RyzenMasterExtract\MSIFiles\Qt_Dependancies
 
Poslednja izmena:
Ažuriraj Windows, deinstaliraj raniju verziju, probaj pokrenuti raspakovanu verziju setup.exe (Run as Administrator), treba da bude ovde:
C:\AMD\RyzenMasterExtract\MSIFiles\Qt_Dependancies
WoW... msm WOW! Svaka cas'... zaista, nemam komentar :)
Sad jos samo da naucim kako ovo funkcionise [emoji23][emoji23]

____________________

Skinuo sam FPS monitor(umesto AB) i sce je suoer, namestio u game da se pali, da se pali cim se upali komp, sve lepo izgleda ali kad pokrenem igru nema nista od podataka :( samo u nekom demo prozoru kako bi to trebalo da izgleda :(
Moze pomoc :)
I to ima ceze sa Procesorom [emoji846]
e7e892da9dfd127e7b877b23e9ac1d84.jpg


Honor 8X [emoji108][emoji41]
Jedino ovakocimam kad pokrenem dvoklik na FPS... pokrenem igru i nista... nema...
69f5df8908119d3241db580534e8ce79.jpg



Evo u programu RYZEN MASTER kad ga upalim radi...
73fa1b3492e94d966c2acf986e8104be.jpg
 
Poslednja izmena:
FPS Monitor nije besplatan kao Afterburner. Free varijanta je zapravo demo varijanta.
 
Pa sta to znaci? Gde. da. nabavim licence key? Ima na torentu?
Kad pise da je demo itd... onda se zamute. brojevi, nisam znao da ne moze ni u igrama u. tom slucaju da se koristi :(

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ja se secam da mi Afterburner radio odlicno i sa drugim karticama , npr Sapphire

Ne znam , da nisi imao neku staru verziju , 4.6.2 je latest , mozda ima neka beta koja radi da se ne mucis sa drugim resenjima...

Da probas onda ili update RTSS Rivatuner-a , ima neka beta koja je izasla posle poslednjeg update-a Afterburnera.

Ovde je pokazao neke nove fore.



Mada novi overlay izgleda cool.



Meni je dovoljan i radeon overlay.
 
Poslednja izmena:
Kako vam radi i da li uopšte koristite Ryzen balanced power plan? Kod mene to ne radi nikako. Zakuca brzinu na 3,8 i ne obara takt. Kada prebacim na windows balanced sve je u redu.
 
Nema ni potrebe, svaki PP može da se namesti isto.
 
To je to, hvala ljudi. Nekako mi je to promaklo. Čitao sam negde da ovaj AMD-ov power plan je maksimalno Ryzen optimizovan jer uvek bustuje najbolje jezgro i ima odziv od 1 milisekunde dok ovaj kod windowsa budi bilo koje jezgro i ima kašnjenje od 15 milisekundi. Mada sam naleteo i na podatak da je Microsoft sa novim majskim buildom 2004 i to rešio pa sada nema razlike. Kao sad je sistem mnogo življi.
 
1903/1909 je već imao te izmene ali nešto ne vidim nikakva poboljšanja. Ravnomerna podela poslova po jezgrima je daleko važnija a jzgra su jako približna po performansama, možda po neki kiloherc razlike između "Zlatnog" i najsporijeg jezgra.
 
Nazad
Vrh Dno