Šta je novo?

Gaming laptop 17"

nikolaxxx

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
29.12.2014
Poruke
224
Poena
69
Pozdrav ljudi.. malo sam ispao iz stosa sto se tice spec i cena laptopova pa bi mi trebao savet... Interesuje me gaming laptop do 600-700€ 17.3" ekran...
Naleteo sam na asus rog g752 /i7 6700hq, 8gb ddr4/ gtx970m. Interesuje me vredi li taj laptop tih para (posto je vec vremesan) ili da gledam/cekam nesto drugo tj novije.
Naravno u ovaj bi morao jos jedan stap od 8gb rama....
Svaki savet je dobrodosao i hvala unapred [emoji6]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
procene su zabranjene na forumu...sad,700e je ozbiljna para,za te novce bi se već držao bar garancije,što taj ROG nema.o samom laptopu sve naj,imam sam predhodnika i fakat od gejmerskih laptopa/desktop riplejsmenta ozbiljniji ROG po meni je od boljih rešenja jer je ipak promišljena i izdizajnirana mašina nasuprot prosto dobudženih cpu-eva i gpu-eva...

ima par caka koje moraš da znaš,naročito ako bi kupovao polovno (baterija,punjač,dal' je otvaran tj servisiran laptop kako i gde itd) kao i da su to mrcine od 5kg plus kilo dva na punjač i kako bi rešio ranac/torbu.i da ne bude da se samo hvali ROG i omen (hp-ov subbrend,kao što je ROG asusov) je bilo par dobrih modela i generalno hp je lakši za odršavanje zbog rasprostranjenosti delova.

da ne bude da te odgovaram od celog koncepta desktop riplejsmenta tj tog jednog računara koji možeš da poneseš bilo gde - sam ga trenutno koristim,čisto presaberi scenarij tvoje upotrebe i dal' bi te npr zadovoljilo ipak konvencionalan desktop kući i lakši i mobilniji laptop (ima i 17tica) koji sad već možeš i dosta jeftino da nabaviš.prednosti su mnogobrojne,koristio sam i takav aranžman i mnogo puta mi je bilo zgodno da imam dva zasebna računara koja rade i to rade dobro (realno odričeš se samo gpu zahtevnijih igara na laptopu a i taj problem se da rešiti).

inače zavisno od upotrebe 16gb je najčešće overkill,za igre naročito.naravno,neće da boli i dual channel će doneti i bolje minimume ali to je poslednja stvar o kojoj bi trebao da se sekiraš i u šta da ulažeš,bukvalno čak i posle ranca/torbe.
 
Koliki odgovor, hvala lepo [emoji6]
Zbog specificnosti rada bas mi treba laptop, ne vrsi mi posao 2 desktopa nikako..
Sto se tice tezine i velicine, koristim vec godinama qosmio x500 koji je 18,4" i stvarno je monstruozno veliki i tezak, tako da ovaj moze samo da bude laksi... Torbe vec imam i za 17 i za 18, to nije problem...
Koji bi od omena ili slicnih dosao u obzir za te pare, posto vidim da si u materiji...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
pa ako je posao onda je stvar jasna - hp envy x360 17'' ali ne radi se o poslu ili samo o poslu,zar ne? ;)

nisam mislio 2 desktopa već jedan desktop kući gde imaš para da napraviš jedan zapravo za moderne igre i da prodaš taj kozmio i uzmeš prvi najjeftiniji polovan 17'' laptop sa IPS-om (vrv neki elitebook nekoliko godina star).tako imaš 6 jezgara kući i sve blagodeti punog GPU-a a za laptop ti je bitan displej i udobnost na koju si već navikao...za isto to (6 jezgara + GPU koji može nešto da parira čak i rx580) u desktop riplejsment (dakle velika mrcina od laptopa) formi treba mnooogo para,700e iako je ozbiljna cifra te ne dobaca do tamo,iako uvek možeš ovde da okačiš oglas da kupuješ takvu neku mašinu,dakle 17'',IPS,6jezgarni cpu i neki bar 1050 pošto čisto sumnjam da će ti iko dati sve to plus rtx GPU za 700e...

ne kažem da npr spomenuti g752 neće moći dosta toga da potera ali to je ipak 4 jezgra i to na nekih 3,6ghz i m GPU,to već jako nagriza vreme i mučiće se prvo sa svakom modernijom igrom zbog 4 jezgra (HT tu ne pomaže) a već i 970m opasno kaska.
 
Ne znam koliko ti je hitno, ali iskreno, ja bih mozda sacekao malo, plus dodao jos para i uzeo neki 17" laptop sa Ryzen procesorom...bice sigurno kod Madjara ryzen 5 4600h laptopova sa tipa gtx1660 za manje od 1000e...dobijes stedljiviji, a jaci procesor, kao i jacu grafiku... :)
Ali to ce biti u ponudi tek za 2-3-4 meseca.. :)
 
Hvala na savetima ljudi... Ispala mi i neka kombinacija sa USA i alienware 17 R4 za slicne novce (gtx1070, i7 7820HK 16GB i nvme), to bi trebalo da je bolja opcija?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Desktop nikako ne dolazi u obzir. Zaboravih to da dodam, posto mi treba prenosna masina (na 2-3 lokacije svaki dan)....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
gtx 1070 je ozbiljan gpu. ako je full varijanta, to je brzo kao 2060 mobilan ako izuzmemo rtx (koji je na 2060 ionako neupotrebljiv). svakako je bolja kupovina od raspalog 970m (jos za 700 evra bozemesacuvaj)

ja se slazem sa predlogom koji je dao unique93. ako ti nije apsolutno neophodno da uzmes laptop odmah i sada odmah. sacekaj malo da stignu amd ryzen varijante, ali ne sa 1660ti koju je predlozio kolega, vec sa 5600m (trebalo bi da bude jeftinija od 1660ti za iste performanse). u tom slucaju za malo vise novca (reda velicine 100/150/200 evra, to je 10-20% vise nego sto si inicijalno planirao da das) dobices laptop sa grafickom podjednako jakom kao ta 1070, a procesorom koji je znatno jaci + nova masina.

i sam trenutno planiram kupovinu laptopa, i definitivno cekam 5600m i 5700m. cilj mi je da uhvatim neku 4800h / 5700m kombinaciju za oko hiljadarke...
 
Da ne otvaram novu temu,zanima me slicna stvar kao postavljaca teme...tj ima u ponudi polovnih Asus Rog laptopova starih 3,4,5 godina sa I7 procesorima, GTX 970,980 grafikama,17,3 ekranima FHD i cene su im od 450-550 eura (ima i skupjih)....

Da li se takvi laptopovi za te pare isplati kupiti pocetkom 2021?....koji od novih laptopova sa slicnim cenama mogu da im paririaju?
 
Nazad
Vrh Dno