Šta je novo?

savet-misljenje za vodeno hladnjenje

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
e ovako, posto bih ubacio vodeno hladjenje, ali mislim da gore iznad cpu nema mesta zbog hladnjaka na ploci iznad cpu, interesuje me vase misljenje.
hladjenje bi ubacio ovo:

https://www.thermaltake.com/water-3-0-240-argb-sync.html

kuciste je ms industrial aquarius pro. na slici 1, se vidi taj hladnjak od maticne ploce, a radijator i ventilator su ukupne debljine 52mm, sto po ovome nema teorije da mu taj hladnjak sa ploce ne smeta:

sl1a.PNG

zanima me opcija i vase misljenje, da radijator namontiram na vec postojece MS kulere sa prednje strane, s time sto bi onda oni uvlacili vazduh i usmerivali na radijator, po ovome na slici ima mesta za takvu akciju:

sl2.PNGsl3.PNG

a TT ventove iz pakovanja bih namontirao onda gore na kucistu pa da izvlace vazduh.

sta mislite o toj ideji?

takodje, imam i drugu opciju, da uzmem ovaj kuler:

https://www.thermaltake.com/water-3-0-120-argb-sync.html

s tim da bi on onda stao na gornjem delu kucista, jer zauzima samo pola prostora. takodje, napomenuo bih, da je cpu klokovan na 4ghz i 1.30V, pa neznam koliko bi taj hladnjak sa samo jednim ventom i radijatorom od 120mm bio dovoljan u ovom slucaju?

hvala za odgovore
 
Sa gornje leve strane kucista imas prorez ili rupe koje sluze za srafljenje ventilatora ili vodenih hladnjaka.

Od tog mesta meris koliko ima do memorije i hladnjaka maticne ploce. Ako ima vise od 13 cm , moze da stane 240 mm vodeni hladnjak. Racunaj svakako da nece biti mnogo prostora.

U opisu tog MS kucista stoji da moze da se stavi 240 mm , ali ne znam da li je namenjena mogucnost da se stavi i gore ili samo napred.

Ako resis da ih stavis napred , obavezno skini originalne MS ventilatore i njih prebaci gore tako da izduvavaju vazduh iz kucista.

Vodeni hladnjaci zahtevaju ventilatore sa visokim pritiskom i protokom, bolje je koristiti originalne .

Druga opcija , po meni , nije dobra kao 240mm , plus ima vazdusnih kulera koji manje kostaju , a imaju isti efekat hladjenja. Koristio sam Corsair H80i , samo zato sto u mom kucistu nisam mogao da stavim vece vodeno hladjenje.

Tada sam mislio da je to dobra ideja , ali bolje koristiti dobar vazdusni kuler , tisi , jeftiniji , nema sanse da dodje do curenja tecnosti .

Imas Ryzen 2600 , realno njemu ne treba vodeno , ali ok kako zelis.

Nadam se da sam pomogao
 
Poslednja izmena:
120mm AIO je više nego dovoljan za Ryzen 2600, s tim što bih ja uzeo Arctic Liquid Freezer II i video gde mogu da ga smestim jer ima debeo radijator (38mm + 25mm vent). Da ga staviš gore napred, mislim da bi udario u RAM, nisam siguran bez merenja, treba proveriti...
Druga solucija je 240mm napred, treća vazdušni kuler.

Mislim da je AIO overkill ovde, pogotovo što je prednja stranica poprilično zatvorena i usis ograničen, pa bi se ventovi mučili da uzimaju vazduh kroz to plus radijator. Bilo bi dobro da možeš da staviš AIO gore ali ko zna...

Zar ti ovaj kuler ne radi posao?
 
A40 bi morao biti sasvim dovoljan da hladi 2600 na 1.3v, pa ako imaš probleme sa temperaturama traži uzrok negde drugde.
A ako menjaš zbog estetike, onda bih ti preporučio da prvo menjaš napajanje, jer mislim da ti to više kvari dojam nego što bi mu AIO pomogao, a i taj LC Power nije neki izbor.
A što se tiče AIO mounta, mislim da ti je napred sa originalnim ventilatorima u suštini jedina racionalna opcija, pošto deluje da gore neće stati, a AIO ventovi su po pravilu optimizovani za staticki pritisak i nije preporučljivo da ih menjaš tim MS.
 
Poslednja izmena:
ne, nemam nikakav problem sa temperaturama, A40 radi svoj posao, nego mi je malo dunulo da se igram sa setupom, a i RGB je pa bi u kompletu delovalo super.
napajanje cu menjati kad uzmem neku jacu grafiku od ove trenutne rx580.

na predjoj stranici sa obe strane imaju ovi rebra otvori kao na slici, pa mislim da bi dobro uvlacili vazduh. nasuprot fabricki montiranim ventovima u kucistu, koji su nalegali na prednje staklo i maltene nisu uvlacili vazduh uopste, premontirao sam ih iza prednjeg lima, pa sad rade posao :)

slika rebaraca: https://ibb.co/wsLB0dL
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno