Šta je novo?

Da li menjati napajanje?

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,510
Poena
445
Imam napajanje silverstone strider st50, modularno, 500w, koje je vec prilično staro (8-10 god, ne znam tacno). Napajanje je redovno čišćeno, nije radilo pod prevelikim opterećenjem (80% vremena na idle ili za posao). Pod punim opterećenjem izlazi mlak vazduh, cak se moze reci da je i hladan..

da li ima smisla i potrebe da ga zamenim za novo, malo jace, ili da ovo vozim dok radi? Ne pokazuje nikakve probleme u radu, ali cesto vidim preporuke da se napajanje menja posle 5-6 god.

Ako preporučujete zamenu, napišite i koje napajanje (grafika je sad rx470, sve ostalo isto kao u potpisu)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
U sličnoj sam dilemi. Mada je moje napajanje malo slabije, ali je i manje radilo (jedno vreme guralo A6 konfiguraciju, oko 10 sati nedeljeno). Posebno što planiram da menjam CPU i dodam još memorije. Znam da potrošnja nije problem, ali ne bih da investiram 300€ u nove komponente a da zadržim staro napajanje. S druge strane mi se ne daje još 80 € :d Mada, mislim da je Seasonic CORE GC 650W fenomenalan izbor u tom rangu, posebno što ima 7 godina garancije. Tako da mi se čini da ću ga ipak menjati, ali ajde da čujem još neki savet
 
Poslednja izmena:
Ja takodje planiram neki ryzen, ali verovatno tek na jesen kad se tržište stabilizuje, nine mi hitno. Mozda neki seasonic nije lose rešenje. Voleo bih opet modularno

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imam slično pitanje, pa da ne pravim bezveze novu temu

Imam lc power 600w (lc600-12)

Staro je 4 godine(radilo sa gtx 750 ti, i3-4170)skoro sam malo pojačao komp i sada imam i7-4770 i gtx 1060 6gb. Zanima me da li mi treba neko bolje, novije napajanje? Tokom igranja iz napajanja ide malo topliji vazduh, nit hladan nit vruć.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni vec malo gori situacija sa napajanjem. Mozda i bukvalno.
Imao sam i5-6400 na Gigabyte GA-B150-HD3 ploci i isto njihov GF 1050 Ti. Sad sam uradio upgrade na i5-9600KF, MSI plocu i MSI GF 1660 Ti.
Napajanje mi je ostalo isto, Chieftec GPS-500A8 (500W). (Staro je 4 god)

Poceo sam da dobijam blagi miris zagorele plastike, definitivno dolazi iz napajanja, ne uvek dok racunar radi i cudno, ne i dok igram igricu, vec i u obicnom desktop radu. Nije toplo kuciste napajanja ali mi je prijatelj koji se doznaje vise od mene rekao da je napajanje verovatno doterano do max i da treba da uzmem jace.
Razmisljam o CHIEFTEC GPS-700A8 700W. Nesto preko 8000 se krece cena. Seasonic od 700w je skoro pa i duplo skuplji. A neki Corsair nisam nasao.
Sta bi mi preporucili?
 
Slično pitanje imam Thermaltake Toughpower 750W vec nekih 10 god, sve u redu sa napajanjem osim sto sam sve drugo ove godine promenio ostalo mi samo to, e sad mislio sam da smanjim potrošnju posto mi ne treba tolika snaga za moju konfiguraciju niti ce mi ikada trebati posto nisam okoreli gejmer. Hteo bi nesto silent da uzmem od tipa 600W da je modularno i to je to odprilike. Da li ima smisla to raditi ili ne?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nećeš smanjiti potrošnju ako uzmeš slabije napajanje, računar troši koliko mu treba u tom trenutku, a ne kolika je maksimalna snaga napajanja.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Teoretski moze da smanji potrosnju ako uzme neko Gold, Platinum ili Titanium napajanje sa 92% i vise efikasnosti, pa da iz zida vuce recimo 120W umesto 140W (koliko vuce sadasnje TT 750W, posto je njegova efikasnost sigurno ispod 80%). Tako da otprilike moze da racuna sa nekih 10ak% ustede... e sad, da li se to isplati, to je druga stvar.
 
Poslednja izmena:
Nećeš smanjiti potrošnju ako uzmeš slabije napajanje, računar troši koliko mu treba u tom trenutku, a ne kolika je maksimalna snaga napajanja.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
To mi je jasno, ali kontam da su novije komponente i da je štedljivije, da je tise i da bi bi sveukupno nesto manje trosio. Mada pitanje da li vredi ili sacekati da crkne mada cisto sumnjam da ce to crknuti [emoji23]

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno