Šta je novo?

Micro sd nece da se formatira,kao da je read only

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,370
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Od juce problem,micro sd iz kamere prestao da snima na sebe...elem izvidim i vidim da je skoro puna ali nece da se obrise nista ni formatira...probao i windows i android i razne disk tools,hp bla bla...dzab...zanci sve stoji na kartici,gledam snimke stare ali nista vise ne moze da se obrise a zato ni upise novo...hp usb tool onaj kaze da je kartica writeprotected i ne moze nista uradi...znaci microsd je tip...pomagajte sta se ovo desava....:mad:
 
Na opisani način ćeš obrisati SVE sa kartice zato je backup-uj. Ako ovo ne pomogne verovatno je crkla.
U command prompt-u:

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK # (onaj koji odgovara kartici)
CLEAN ALL
CREATE PARTITION PRIMARY
SELECT PARTITION 1
ACTIVE
FORMAT FS=FAT32 (formatiranje FAT32)
ASSIGN
EXIT
EXIT

Dobro proveri da li je izabran pravi broj diska, tj. da je ta kartica u pitanju a ne neki HDD
 
Poslednja izmena:
zastoj na opciji CLEAN ALL...cekam jos malo ali kao da je zabo...evo sta kaze na ovoj opciji

disk part has encountered an error - acces is denied!
 
Mislim da je crkla onda, ali sačekaj da se još neko javi sa nekom idejom... Ja sam na taj način oživeo fleševe i kartice koje su davale slične simptome, nemogućnost formatiranja
 
Naravno da je crkla...
Još iz naslova vrišti da je crkla.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
LOCK,KARTICA U SMECE!
 
Koja je kartica?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kingston kartica, micro sd, 16gb,class 10
 
Sad stvarno lock, polomio sam je zubima, nikad sladje nisam izjeo parce harwera
 
Ja sam imao isti takav problem sa jednom ADATA karticom koju sam koristio u telefonu. Imao sam je jedva par meseci kada se zaglavila na read only. Pokusao sam sve sto sam mogao, ali uzaludno.
Problem je sto sam tu imao razne privatne podatke pa reklamacija nije dolazila u obzir. Problem sam resio tako sto sam karticu isekao i bacio. :smash:
 
Kad kartica istroši sve rezervne sektore (usled stvaranja loših sektora), predje u režim isključivog čitanja (RO), da bi korisnik mogao da kopira postojeće podatke. Nema spasa samoj kartici.
 
a jedno glupo pitanje... da nije bio prekidač na adapteru prebačen u položaj "Lock"
 
Piše lepo u naslovu da je micro SD, kakav crni adapter

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
oficijelni formatter sd grupacije formatira sem kao što je opisano,kad je iskorišćen spare,i kartica spremna za smeće.imajte uvek na umu da u sd kartice i jeftine fleševe idu najgori bečevi čipova i nikako nije za oztbiljniju pohranu podataka,dizajnirano da bude najpotrošnija od potrošne robe.
 
Piše lepo u naslovu da je micro SD, kakav crni adapter

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Radi se o kameri (ne piše da l' je action cam). Ja nisam sreo kameru koja koristi micro SD - ne znači da nema al eto... Neko moje iskustvo. Što će reći, u takvom slučaju, micro SD se gura u adapter. Koji, kao i svaka SD kartica, ima HW prekidač za zaključavanje. Eto, odatle sledi ovo moje glupo pitanje. A i meni se dešavalo da slučajno zaključam pa onda razvijam glavu što ne radi

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno