Šta je novo?

Koju graficku, minimalna konfiguracija za obradu video/audio.

predoje

Slavan
Učlanjen(a)
03.09.2007
Poruke
125
Poena
319
Pozdrav.

Planiram da kupim sledecu konfiguraciju:
Gigabyte b450m s2h
Ram4 8gb
Ryzen 5 1600af
ssd 256gb
Napajanje 550wati

Problem je graficka. Koju graficku da uzmem, jer do sada nikada nisam kupovao graficku vec procesor sa integrisanom grafikom. Nisam igrac ali mi komp treba za obradu video/audio materijala, amaterski. Neka minimalna konfiguracija. Ne znam koju graficku da uzmem za ovo?
 
Ok.

Da li za pustanje 4k filmova i klipova treba posebna graficka karta? Kako mogu da se povezu dva monitora na graficku, nisam video da graficka ima dva HDMI porta, vec imaju po jedan hdmi, vga, dvi ?
 
Ako govorimo o 4K editovanju, ne samo reprodukciji, tu ti već treba nešto više od integrisane ili najvećih krševa, poželjno nešto sa 4GB VRAM-a...ako ti baš trebaju i 2xHDMI (monitori ti ne podržavaju drugo?), tu već dolazimo do GTX 1050Ti, 1650 ili RX 570 (sve sa 4GB memorije), poželjno NVidia zbog CUDA. Baci pogled na polovne 1050Ti na KP...

Preporučujem ti i da dodaš još 8GB RAM-a, samo 8 će biti tesno, pogotovo ako obrađuješ 4K video...
 
Ako govorimo o 4K editovanju, ne samo reprodukciji, tu ti već treba nešto više od integrisane ili najvećih krševa, poželjno nešto sa 4GB VRAM-a...ako ti baš trebaju i 2xHDMI (monitori ti ne podržavaju drugo?), tu već dolazimo do GTX 1050Ti, 1650 ili RX 570 (sve sa 4GB memorije), poželjno NVidia zbog CUDA. Baci pogled na polovne 1050Ti na KP...

Preporučujem ti i da dodaš još 8GB RAM-a, samo 8 će biti tesno, pogotovo ako obrađuješ 4K video...

Pa trenutno nemam finansija za skupe graficke kartice... kroz neki period imacu a sada mi treba komp.
Koja je najbolja varijanta bez ventilatora jer mi takva tiha najvise odgovara? Gledam ovde na itsvet Asus GeForce GT710 1 GB ? Ne razumem ako moze neko da mi objasni kako utice graficka karta na gledanje 4k video ili 1080p na 60 ili 120 frejmova, da li ce da secka i koci sa ovom grafickom kartom, s obzirom da je ona prilicno stara iz 2017 godine ili mozda cak i starija?
 
Ta grafička karta je iz praistorije. Dakle, čitaj pažljivo šta su ti ljudi napisali. Treba ti karta sa bar 3-4GB VRAM. Dakle, konektori se razlikuju na grafičkim kartama. Ako ti treba 2 x HDMI onda takvu i trazis. Ali ispravnim redosledom. Znači prvo nađi grafičku sa 3GB-8GB npr. i onda pogledaj koje sve konektore ima. Nemaš baš veliki izbor.
Osim ako se ne zadovoljiš sa 1x HDMI i npr. 1x DVI ili 1xDisplayport. - U tom slučaju, izbor je dosta veći.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Imaš na oglasima RX 470 sa garancijom za pristojnu cenu. Kod tih grafičkoh ventilatori se pale posle 60% Ako imaš dobro provetravanje ventilatori neće ni da se pale. Kao kod moje 580
 
Nazad
Vrh Dno