Šta je novo?

HDD-prebacianje podataka

rosicky88

Cenjen
Učlanjen(a)
04.12.2007
Poruke
97
Poena
160
Pozdrav,

potrebna mi je pomoc izvukao sam svoj stari hard iz laptopa.
U pitanju je WD3200BEVT imam neki rack za hard diskove i u njemu imam neki hard koji koristim kao eksterni.
Kada pokusam da povezem ovaj hard nikako mi ne uspeva da komp vidi hard ( mozda zbog napajanja diska, ali ne znam)

Jel moze neko da mi kaze kako da odradim ovo bez da ubacujem disk u laptop jer nemam mogucnosti. Rack koji imam je neki LC-25u3-7w. u u nemu ne radi ovaj navedeni hard.
 
Sta ces da radis sa tim hdd-om koji si izvukao iz laptopa, jel treba da izvuces neke podatke sa njega?
 
Da treba da izvucem neke podatke, posle mi nije potreban.
 
Ne kada ubacim hardu rack i povezem na komp, komp ga ne vidi. Mislim ispravan je kada sam ga izvadio iz laptop-a jos uvek je radio.
 
A da li ga Win vidi kad ga povezes direktno na komp, bez rack-a? Jel si pobao?
 
Nisam, ne znam kako iskreno jel ne mogu da ga ubacim u novi laptop imam vec disk u njemu.
 
Odnesi kod nekog drugog pa na njegovom kopmpu probaj sa rack-om ili u njegovom kompu (na plocu kablom)
 
ili da ima više od pola ampera na usb portu,vrlo moguće da je tu problem.si izmenjao sve portove na laptopu?
 
Jesam, sad ne znam ovaj novi koji imam ima 2x USB, ali mislim da su USB 3.0, ali sam pokusao i na drugom gde je bilo USB 2.0
 
sve dalje od toga iziskuje ili pouzdan port koji daje dosta struje (tipa desktop,mada npr asus na svim laptopovima i većini ploča daje 2,1a za punjenje epl fonova i tableta) ili da ga interno povežeš negde.pišem jer sam imao davno neki tošiba 7200rpm 2,5'' AF drajv koji je tražio suludo struje i na pola portova i uređaja nikako nije hteo preko usb adaptera...
 
Nazad
Vrh Dno