Šta je novo?

Prelazak sa androida na ios

dekiman

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2006
Poruke
405
Poena
330
Sta kupiti za prvi prelazak sa androida na ios ...imam tri dileme se 2020 vs xs vs 11 svi sa 64 gb...naravno bitna mi je cena znam da je noviji bolji ali bitna mi je i baterija .
Treba neka zlatna sredina

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Koji je tu problem?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Muka je prebacivati ali za slike i snimke to vise nije problem ako koristis icloud za backup jer onda mozes pristupiti sadrzaju direktno sa kompa, muzika je druga prica ako nisu sredili do sada , ako zelis recimo da u playlistu koja ima 12 pesama ubacis jos jednu morao bi da obrises svih 12 pesama i napravis playlistu na itunes od 13 pesama pa tek onda ubacis u telefon. Za pesme me ispravite ako se nesto promenilo jer dugo nisam koristio ios. Ako ti je zelja da probas ios slobodno kupi jer ne gubi na ceni i videces da li mozes da se boris sa nedostacima ili ne.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Nemam kad da gledam filmove ni slusam muziku ako i radim to to je na yt, veca mi muka photos na google i sinhronizacija kontakata, vibera i mejlova zbog posla. Lap top ne palim tel koristim za sve sad vec tako da manji ekran bi izbegavao svakako od XR-ovog. Takodje sam cuo od par korisnika da je malo komplikovanije tj. Nemoze kao na androidu google account i cao resio si sve nego za sce posebno pa ako jos uspes da ga zakljucas da je zeznuto.
 
Muka je prebacivati ali za slike i snimke to vise nije problem ako koristis icloud za backup jer onda mozes pristupiti sadrzaju direktno sa kompa, muzika je druga prica ako nisu sredili do sada , ako zelis recimo da u playlistu koja ima 12 pesama ubacis jos jednu morao bi da obrises svih 12 pesama i napravis playlistu na itunes od 13 pesama pa tek onda ubacis u telefon. Za pesme me ispravite ako se nesto promenilo jer dugo nisam koristio ios. Ako ti je zelja da probas ios slobodno kupi jer ne gubi na ceni i videces da li mozes da se boris sa nedostacima ili ne.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Meni su kolege sa Apple uređajima rekli da treba jednom prežaliti i kupiti iMazing i da je posle toga život sa iOS uređajima mnogo lakši.
 
https://www.youtube.com/watch?v=3g6QwCml0NE

Ma, neresiv problem, muka ziva, mora fakultet
I ovim si pokazao da je muka do nekle, valjda covek treba da zna sta ga ceka. Nije nista problem ako volis ios .Primer ako odes kod nekog i zelis da prebacis muziku ili slike tu ide malo natezanja jer moras da instaliras pratece programe .

Znaci nema razloga da se uzbudjujes oko posta jer je situacija takva kakva je .

Ios i iphone su odlicni urejdaji ali su drugaciji i nisu za svakoga . Resenje je da kupis i ako ne odgovara prodas jer cena iphone urdejaja ne pada kao kod konkurencije.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Nemam kad da gledam filmove ni slusam muziku ako i radim to to je na yt, veca mi muka photos na google i sinhronizacija kontakata, vibera i mejlova zbog posla. Lap top ne palim tel koristim za sve sad vec tako da manji ekran bi izbegavao svakako od XR-ovog. Takodje sam cuo od par korisnika da je malo komplikovanije tj. Nemoze kao na androidu google account i cao resio si sve nego za sce posebno pa ako jos uspes da ga zakljucas da je zeznuto.
Razmotri ti neki Note umesto toga i onda može sve uključujući i desktop. Muka je veruj mi prebacivati sve datoteke.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pa necu na telefonu da gledam film...mozda neko hoce...i svakako ce se snaci za programe...Nisam gledao ni na androidu

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Neki dan sam hteo da prebacim slike sa nekog starog ajfona na hard, veruj mi da sam nervni slom dobio, svaki program koji sam hteo da koristim plaća se od 20 evra pa naviše.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ja ne kapiram ios... Eto da mi da neko na poklon iP11 max Pro stajao bi mi kući.
Najnoviji Androidi iz cenovnog ranga iP rade podjednako dobro i brzo.
Jedino ima smisla iP ko ne želi da menja telefon 3,4,5 godina zbog podrške.
Ali nećeš puno izgubiti ako prodas za mesec dva u slučaju da ti ne bude odgovarao XR npr...
 
Ni jedan android ne radi lepo i tecno kao ios, i tu razliku ne vidi samo neko ko nece da je vidi. Otvoris browser i krenes odmah da skrolujes, nema sanse da ne vidis. Svaki stucka, zapinje itd. Malo su sad to dotegli ovi koji imaju 90-120hz ali ti na 120hz su rerne da bi bili glatki u radu, a to svakako ne prija nikome. Swipe takodje na iosu radi lepse, animacije su mnogo lepse i nikad ne zatrzaju dok kod androida od 10 swipe bar ce 2-3 puta biti frame drop-a. To je estetika cista, i ko je esteta i voli da sve to leprsa onda ios nema zamenu. Ko zeli suvu brzinu i ne smeta mu da u nekom momentu pomisli da ima tel od 50e koji koci, trza, pregreva se itd uzece android. Znam da ima onih koji ce reci da mu android nikad nije stucnuo, ali to ne znaci da nije, vec da on nije obratio paznju... moj zadnji prelaz je bio skoro sa p30 koji sam ishvalio dosta puta na xr, i razlika je velika kako u samom radu, tako i u prirodnosti svajpovanja, kamere, kvaliteta zvuka itd itd
 
To sada pisete jer se ovih dana kuka na huawei EMUI koji koci i stuca u Chrome pretrazivacu sa 15-ak tabova i pored 6-8GB RAM-a :d To je problem na relaciji (ne)optimizacije EMUI i odredjenih aplikacija.
Chrome inace radi odlicno i na nekoliko godina starim uredjajima (sa 3-4GB RAM-a), samo ako imaju krsten UI, i naravno zavisi i od verzije Chrome-a (bilo je i bagovitih svakako).

Apple iPhone su i dalje bolji i kompletniji uredjaji od svih kineskih androida, pa i od OnePlus 8 Pro (naravno, ovi sto nisu probali seriju 11 to ne mogu ni da znaju, a tek dolazi serija 12 koja ce pokidati), ali generalizovati da Android OS radi primetno losije od iOS-a, i to samo na osnovu iskustva sa samsung i kineskim cirkus UI, to je jednostavno neozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Mislim da si pogresno doneo zakljucak... nikad ne iznosim misljenje bzvz, jako dugo radim s telefonima i volim i licno da menjam. Emui koji god browser da se stavi stuca, ja sam koristio samsung, no nije ni bitno, uvek ima neko ko ce reci suprotno .
 
Da citiram:
Ni jedan android ne radi lepo i tecno kao ios, i tu razliku ne vidi samo neko ko nece da je vidi. Otvoris browser i krenes odmah da skrolujes, nema sanse da ne vidis.

Ne mozes da poredis najbolji smartfon OS sa jednim od najlosijih Android interfejsa i da na osnovu toga sudis kakav je Android OS. Mozes ti da izneses misljenje i iskustvo na osnovu tog poredjenja, svakako, ali EMUI jednostavno nije merilo Androida, posebno ne u tako specificnim kategorijama kao sto je rad odredjenog pretrazivaca na cirkus kineskom UI.
 
Opet se nismo razumeli. Do sada godinama u nazad sad imao prilike da istovremeno koristim razlicite androide i ios uredjaje. Desi se da imam 4-5 telefona u kuci da ih cackam , probam, i na kraju prosledim dalje...naveo sam zadnje iskustvo sa uredjajima koje sam koristio malo duze od par dan bas licno. Nesto pre toga sam imao u isto vreme iphone x, op 6t i s10. Desi se da u nedelju dana promenim par razlicitih modela, vecinu kupim samo radi probe. Nije ovo hvalisanje, nego zelim da se razumemo da ne lupam napamet i na osnovu yt poredjenja.
 
Nisam ni rekao da je hvalisanje nego pogresan zakljucak, odnosno generalizacija na osnovu UI-a koji definitivno nisu merilo kvaliteta Android OS-a. Ako Huawei dozvoli da mu npr. razni pretrazivaci (na najnovijoj verziji EMUI, na flagshipu sa cak 6-8GB RAM-a) rade kilavo i losije u odnosu na neke primetno starije uredjaje sa 3-4GB RAM memorije, to onda nije mana Android OS-a vec neoptimizovanog interfejsa koji ima taj problem.
 
I tako sam ja poceo da gledam Pixel 4xl, OP7pro i XS .... Svi vicu XR i XS nisu osecaj pravog Iphona bla truc truc a zakljucio sam da izgleda samo nov treba kupiti jer kolko god su dobri imaju i oni svojih mana, sto dokazuje i broj novih dobijenih u garanciji koji se vrte po oglasima ili gresim?
 
Grešiš što se tiče ajfona, dugotrajni su ali ne razumem kakd kažeš da xs nije osećaj pravog ajfona, kako to?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
l. Znam da ima onih koji ce reci da mu android nikad nije stucnuo, ali to ne znaci da nije, vec da on nije obratio paznju... itd
Bukvalno isto moze da se kaze za iOS korisnike...
Ne mogu reci za iPhone 11 jer nisam probao, ali sve ostalo... Pogotovo stariji modeli, ufff.
Ali eto, cak i za 11 u njegovoj temi pisu da seckaju animacije...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno