Šta je novo?

Prelazak sa androida na ios

dekiman

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2006
Poruke
405
Poena
330
Sta kupiti za prvi prelazak sa androida na ios ...imam tri dileme se 2020 vs xs vs 11 svi sa 64 gb...naravno bitna mi je cena znam da je noviji bolji ali bitna mi je i baterija .
Treba neka zlatna sredina

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Najpre ljudi treba da raskrste sa sobom šta njima zapravo treba, da li kupuju iz estetskih ili funkcionalnih razloga telefon? Na osnovu toga se na kraju svodi izbor OS.
Ne možete nekom reći "lepše su animacije na iOS" a korisniku treba npr. opcija napomene u pozivima, želi nešto da zapiše uz taj broj a ne želi da ga ubacuje u imenik. Ili jednostavno želi da zalepi par poruka na vrh da ih ne traži stalno po porukama. Ili ima dosta poziva i ima potrebu da ih snima. Tu nema iOS šta da traži.
U istom cenovnom rangu rade odlično oba OS. iPhone dajem prednost boljoj bateriji jer je brutalna na Pro Max, i on tu nema konkurenciju, brutalna baterija i tačka, plus dobijate sjajan ekran, sjajnu kameru i zvuk, da, to je zaokružen uređaj odlično i tako posmatrano nema konkurenciju. Nekom je bitna olovka i on tu bira Note 10+ jer tu nema konkurenciju, tačka. I to je cenovna klasa sa kojom porediti u androidu. Prvo da raskrstite sami sa sobom šta vam je potrebno. Na kraju dođemo do zaključka da nije bitno da li animacija brža negde 0,5 sek. već da radi i ima ono što je vama potrebno. A sa animacija imaju problema oba OS sa vremena na vreme.
 
Korisnici kojima treba to sto si gore navikao ima na i ovde na forumu mali broj. Uglavnom ljudi koji su po temama za sve uredjaje i koji eto vole da iskoriste sve mogucnosti i znaju koje su. 99,9% korisnika koristi osnovne fungcije.
 
Sve vise citam po android telefoni teama, da nemam vremena da se bakcem sa preinstalacijama custom romova, podesavanjima,.... Sto znaci da u koriscenju jednog ili drugog sistema ( android/iOs ) nema neke prevelike razlike . Stvar je navike. Ja se uvek vodim logikom da navika u koriscenju necega i prelazak na novo nije mana, vec korist.
 
Korisnici kojima treba to sto si gore navikao ima na i ovde na forumu mali broj. Uglavnom ljudi koji su po temama za sve uredjaje i koji eto vole da iskoriste sve mogucnosti i znaju koje su. 99,9% korisnika koristi osnovne fungcije.



Isto tako možeš reći i da ukupan broj korisnika foruma je nebitna statistika u ukupnom broj prodatih uređaja i korisnika istih. Brže animacije 0,3 sek. ni u ludilu ne trebaju da odlučuju o kupovini nekog uređaja, već funkcionalnost i upotrebljivost istog.
 
Poslednja izmena:
Pa za sve proizvodjace i jesmo nebitni. Da smo bitni mi koji zagledamo sve, i zavirujemo svuda oni bi promenili svoj nacin poslovanja odavno. Bitne su siroke mase kojima mozes ponuditi minimalno za maksimalan novac. Malo sminkice u MP,HZ, night modovima i ide to ko alva. Za ostale koji ipak ocekuju nesto vise, sve ide na kasikicu...To je realnost, takva je kakva je. Meni ce recimo taj trzaj u animaciji uvek presuditi pre nego kacenje poruke na vrh ekrana ili dodeljivanje koje cega jer mi to apsolutno ne treba, a siguran sam ni vecini, jer ne znam ni jednog koji koristi vise od 10% mogucnosti software-a sto ne znaci da nema takvih, ali nisu vecina jer da jesu imao bi i apple sve to odavno.
 
Odakle poceti, baterija dobra nista ne zaostaje za telefonima koji imaju 4000mah drzi ceo dan uz izivljavanje ili dva uz 4h sota, programe nasao sve kao na androidu, kamera dobra boje i cela slika kvalitetna mozda malo fali ostrine ali za 12 mpx odlicna. Sistem cudan na prvu loptu dok se ne naviknes za sta mi je trebalo ceo jedan dan :). Ima sitnica koje nerviraju ali nista sto bi me nateralo da se furtom vrnem na android. Dizajn i kvalitet izrade nemam sa cime da poredim odgovara mi sirina za razliku od danasnjih sapuna. Sve u svemu za sada zadovoljan nisam prezahtevan korisnik mozda zato. Nema YT app, u dialeru nemas opciju kucas ime na brojeve pa da nudi i tako neke korisne stvari ali sa druge strane radi bez greske za sad i stucanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno