Šta je novo?

Poruka bez broja?

Marko8

Poštovan
Učlanjen(a)
13.08.2016
Poruke
46
Poena
60
Pre neki dan dobio sam sms poruku koja nema broj posiljaoca, kao posiljalac stoji samo 'Verify'. Znaci nalazi se u threadu Verify gde mi stizu poruke od googla i drugih, kad na primer resetujem pass na google account. Verovatno vecina ima taj thread u aplikaciji za poruke. Medjutim ova poruka je poslata od neke privatne osobe a ne od nekog od servisa. U telu poruke stoji email posiljaoca, pretpostavljam da je neka prevara koja sluzi za skupljanje podataka ili nesto slicno.
Da li je jos neko primao takve poruke?

Probao sam da vidim broj, u message details nema broja vec samo to 'Verify'. Takodje i kad backupujem poruke na svim ostalim porukama uredno stoji broj +3816..., dok samo kod ove poruke nema.
Zanima me da li neko zna kako je ova poruka poslata, da li postoji neki servis koji omogucuje slanje poruka na ovaj nacin?
(Inace sam na Telenoru, Android 7)
 
Imao sam ja taj problem, dobijaćeš to jedno vreme bukvalno svaki dan. Ne mogu da se setim šta je bilo ali ako se setim javljam ti.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Mogu da stave bilo sta u from... nemoj da blokiras, jer ti mozda nece stici neka prava verifikacija
 
Nije moguce vise staviti bilo sta kao posiljaoca kada se salju poruke na brojeve nasih operatera. Ranije jeste moglo, ali sada je to toliko-koliko dovedeno u red.
 
Prvo sam pomislio da je slao neko ko radi u nekom od mob. operatera...?
 
Mislim da je Vajber ili tako nešto.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nije moguce vise staviti bilo sta kao posiljaoca kada se salju poruke na brojeve nasih operatera. Ranije jeste moglo, ali sada je to toliko-koliko dovedeno u red.
Netačno, iz običbog programčića androidlost mozes poslati poruku a da izabereš broj pošiljaoca koji god želiš.
Inače nije loša varijanta za praćenje svega na telefonu.
Verujem da takvih programa ima još...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mozes ti uneti sta oces, ne samo preko tog programa, nego preko bar jos 1000 programa. Ono sto je dobro, sto ce u vecini slucajeva ta poruka stici od verify ili ce posiljalac biti msisdn od sms gateway-a koji je tu poruku prosledio do primaoca.
 
Ne.
Dobiješ poruku od broja koji upišeš(po želji).
Probao, radi, ne pričam napamet.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li postoji bilo kakav nacin na poruke ovog tipa, kao od Banke, Telenora i slicno kopiram na SIM karticu, jer su mi memorisane u telefonu?
Nalazio sam dosta aplikacija na Play Store-u, ali one kopiraju sa jednog telefona na drugi. Meni to ne treba. Meni treba da mi kopira poruke sa memorije telefona na memoriju SIM kartice.
Da li je to uopste izvodljivo i ako jeste, najljubaznije bih vas zamolio da mi to objasnite.
Srdacan pozdrav i unapred hvala na svakom konstruktivnom predlogu
 
Najćešće je memorija SIM kartice nedovoljna za čuvanje iole večeg broja (npr. 300) sms poruka.
 
Zašto na sim karticu kad je vrlo limitirana prostorom, a dodatni minus je mogućnost da se telefon izgubi ili bude ukraden.. Imaš aplikacije koje automatski čuvaju kopiju svih poruka na Google nalog, Dropbox ili Gdrive (ili u memoriju telefona ako tako želite). Ova na primer:
 
Najćešće je memorija SIM kartice nedovoljna za čuvanje iole večeg broja (npr. 300) sms poruka.
Meni trebaju samo 3 poruke da se sacuvaju na SIM kartici, imam slobodan prostor na njoj, ali eto, greskom je u upotrebi bila primarna telefonska memorija.
Zašto na sim karticu kad je vrlo limitirana prostorom, a dodatni minus je mogućnost da se telefon izgubi ili bude ukraden.. Imaš aplikacije koje automatski čuvaju kopiju svih poruka na Google nalog, Dropbox ili Gdrive (ili u memoriju telefona ako tako želite). Ova na primer:
Ne planiram ja da sve poruke tog tipa cuvam na SIM kartici, znam da joj je memorija ogranicena na 30 SMS poruke, vec samo te 3 bitne poruke bih zeleo da sacuvam (prebacim) na SIM kartici. Pomenutu aplikaciju sam skinuo i radio sa njom, ali nigde nisam nasao opciju da ona poruke moze nepoznatih primaoca moze kopirati na SIM karticu.
 
<

Duže klikneš na pojedinačnu poruku i izabereš opciju da je sačuvaš na SIM kartici.
 
<

Duže klikneš na pojedinačnu poruku i izabereš opciju da je sačuvaš na SIM kartici.
Znam za to, ali nece. Na pomenuti nacin jedino mogu da kopiram poruke od posiljaoca sa standardnim brojem telefona. Ali nece nikako od Banke, Telenora, eUprave... E, ja bih njih upravo hteo kopirati na SIM-u. I ne znam kako se te poruke zovu: automatske, bulk, servisne... U svakom slucaju, hvala ti.
 
Sada to znam i ja :(

Samo poruke sa standardnim brojem telefona (i manje od 170 karaktera) mogu da sa uspešno sačuvaju.
 
Ja sam se potajno nadao da postoji resenje za ovaj problem i da neko to zna, ali polako uvidjam da je to ipak tesko izvodljivo.
 
Ako ne može nije kraj sveta, skrinšotuj poruku i rešeno.
Znam da nije kraj sveta i znam za skrinsotovanje, ali imam dobar razlog sto mi te 3 poruke trebaju na SIM-u. Kad bi bar neko znao kako se tacno zovu te poruke pa da vidim na Wikipediji. Mislio sam da ovo i nije toliko komplikovano, ali se ispostavilo da jeste.
 
Nazad
Vrh Dno