Šta je novo?

Telefon do 50.000

Dusan K

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2002
Poruke
3,180
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600, Noctua C14S, 2x Noctua NF-A14
Matična ploča
B550I AORUS PRO AX
RAM
2x16GB Kingston 3600MHz
GPU
Asus TUF 3080 10GB
Storage
Adata SX8200 Pro M.2 512GB, Lexar NM710 2TB, Western Digital Green 2.5 2TB
PSU
Corsair SF750
Kućište
Cooler Master NR200P
Monitor
Philips 65PUS7354
Pristup internetu
  1. Optički internet
Retko menjam telefone, slabo pratim to trziste, a i nisu mi potrebne spektakularne funkcionalnosti - trenutno koristim Nokia 5 (oko 3 godine) i sada mi vec predstavlja problem manjak prostora (2/16 interno i skoro puna SD kartica od 32GB), dok su performanse i dalje zadovoljavajuce za to sto mi je potrebno.

Ono sto novi telefon mora da ima je dual sim, autonomiju za jedan dan intenzivnog koriscenja (pozeljno i brzo punjenje), solidan ekran (ipak vecih dimenzija u odnosu na ovo sto sada imam posto povremeno pogledam nesto sa HBO Go/Netflixa) i pristojnu kameru.

Navikao sam se na stock android, telefoni bez gomile bloatware-a svakako imaju veliku prednost u izboru, a preferiram i novo i kupovinu u domacim radnjama.
 
Poslednja izmena:
Po Beogradu po ovim manjim radnjama ima da se nadje OnePlus 6T za 50 ak hiljada. Na KP ima od Madjara i OnePlus 7 za 52-3 hiljade, novo sa garancijom. Oba telefona su vrhunska, verovatno najbolje android iskustvo, poprilično stock, dual sim, jedino što ne podržavaju memorijsku karticu, ali je zato interna 128GB što je sasvim dovoljno.

Baterija će sigurno da izgura ceo dan, a tu je i brzo punjenje, sigurno medju najbržima na androidu.
 
Poslednja izmena:
Motorole izgledaju OK, pogledacu obe svakako.

Sto se "zahteva" tice, ocigledno je najveci problem stock Android... ako bih to "relaksirao" i uklonio iz jednacine, da li jos nesto dolazi u obzir (mada bih opet isao na nesto sto je "optimizovano" u manjoj meri)? Pretpostavljam neki Xiaomi i Huawei (ne znam kako ovde stoje stvari sa Google servisima, nisam ispratio do kraja tu pricu).
 
Uzmes Mi 9t(pro), super i procesor, vise nego dovoljno i rama i memorije za skladistenje, amoled ekran, jos nema notch, pa ce ti gledanje netflixa itd biti super...Miui je skroz dobar, lepo radi, tako da ne bi trebalo da ti ne odgovara, baterija takodje dobra, kao i kamere...eno u Mi Store-u imas za 54k Mi 9t Pro i Amazfit Verge sat koji sam kosta 13k dinara... :)
 
260e nov Mi 9T 64gb sa godinu dana garancije, best buy.
Druga opcija ako izleti neki nov Oneplus 7T sa garancijom za 460-470e. Mada ne verujem baš da je duplo bolji od Mi 9T. Ali eto ako baš mora stock varijanta.
Dobra stvar kod ovih Motorola je ona opcija da kupiš legalno telefon i ako ti se ne svidi u roku od mesec dana možeš da ga vratiš (ne znam da li važi i gde). Pa ako hoćeš da probaš Motorolu eto prilike.
 
Akcija Probaj Motorolu vazi do kraja godine i taman imas vremena 30 dana da vidis da li ti odgovara.
Na novom podforumu 'Podrska dobavljaca' koji je otvoren za Motorolu najavili su od pocetka iduce nedelje neku akciju sa Motorola telefonima pa mozda i da sacekas par dana, taman i razmislis sta je ti najbolje da kupis.
 
Mi 9T (pro je suvišan) je best buy i jako lepo zaokružena priča. Ako nisi do sad probao MIUI a navikao si na stock postoji mogućnost da ti ne legne. Pogledaš klipove na jutjubu ili još bolje probaš negde uživo.

Ma znam da je pro previse...ali Mi 9t u Mi Srbija je 40k, a Mi 9t pro sa amazefit satom je 53k...moze da proda taj sat za 8k i da ima pro model za 45k, sto je okej cena...jeftijie ima u Balkanskoj ili na KP, ali u Mi prodavnici ima 2 godine garancije... :)
 
Docekah tako i akciju Motorole (G8 Power u mts, na primer)... meh. TV koji daju mi apsolutno nije potreban, a u telefonu sem zverske baterije ne vidim znacajne prednosti u odnosu na npr. Nokia 7.2.

U medjuvremenu sam shvatio da je doslo vreme i za produzenje ugovora na jednom od brojeva bas u mts-u, pa sada gledam sta da uzmem tamo. Mi 9T/Pro nemaju u ponudi. Ima li smisla danas kupiti P30 DS 6/128? Jeste ~godinu dana star model, ali ako su dostupne Google aplikacije, nekako sam najblizi odluci da uzmem njega (navici cu se vec na sistem, pre Nokia "stock" androida sam koristio Meizu).
 
Majka mu stara pa ti si želeo ovo a sad te baš to ne zadovoljava. Još možeš da Motorolu isprobaš i vratiš ako ne budeš zadovoljan.
U redu stvar, pazari P30, ne fali mu ništa i dobar je model.

Retko menjam telefone, slabo pratim to trziste, a i nisu mi potrebne spektakularne funkcionalnosti - trenutno koristim Nokia 5 (oko 3 godine) i sada mi vec predstavlja problem manjak prostora (2/16 interno i skoro puna SD kartica od 32GB), dok su performanse i dalje zadovoljavajuce za to sto mi je potrebno.

Ono sto novi telefon mora da ima je dual sim, autonomiju za jedan dan intenzivnog koriscenja (pozeljno i brzo punjenje), solidan ekran (ipak vecih dimenzija u odnosu na ovo sto sada imam posto povremeno pogledam nesto sa HBO Go/Netflixa) i pristojnu kameru.

Navikao sam se na stock android, telefoni bez gomile bloatware-a svakako imaju veliku prednost u izboru, a preferiram i novo i kupovinu u domacim radnjama.
 
Pa menjaju se okolnosti :)

Od svih Motorola, kada saberem i oduzmem, ipak nema nesto sto bi me totalno kupilo. Nokia 7.2 jeste jos jedna mogucnost, ali drugi nude kudikamo vise hardverski. A vec sam napisao da bih razmislio o opcijama koje nisu (sto pribliznije) stock android, pa je neki konsenzus bio Mi 9T. P30 tada nije bio po ovoj ceni, a produzenje ugovora je samo jos jedan faktor. Prosetacu sutra do neke prodavnice i videti uzivo tih par modela i doneti odluku.
 
Uzeo na kraju P30, vise sam nego zadovoljan, stvarno je dobar telefon. Pobrisao gomiletinu gluposti, navikavanje trajalo cirka pola dana.
 
Nazad
Vrh Dno