Šta je novo?

Desktop za igranje

AlanFord

Čuven
Učlanjen(a)
09.08.2002
Poruke
71
Poena
610
Postovani

Racunar se koristi za igranje sledecih naslova Total war warhammer II, Path of Exile , WoW Apex,Dota II
Pokusavam da osvezim racunar,tj da nesto sklopim od postojeceg da me sluzi u sledecih 5 god. sta zadrzati a sta kupiti novo?
Sledece komponente momentalno posedujem:
Procesor: Intel I7 2600K (menjati ili zadrzati,naravno ako menjam procesor menjam i plocu)
Maticna: MSI Z77A G43
Graficka: GTX960 mini (rx470? tesko je naci polovno a da nije mining djubre ili neku drugu novu?)
Napajanje: menjam sigurno posto imam problema sa postojecim, predlog sta uzeti a da je kvalitetno i da moze da izdrzi neki buduci upgrade.
SSD: Samsung 240GB, planiram da ubacim jos jedan SSD od 480GB ako je to moguce.
HD: neki od 500GB stari koji bih izbacio ako ubacim SSD
RAM: 8BG ubacio bih jos 8 ako uspem da uparim.
Kuciste ATX imam,i izgled racunara mi nije bitan,bitno je da sve lepo radi.
 
Da sam na tvom mestu verovatno bih zadržao i7, stavio mu neki solidan kuler tipa LC-CC-120-(A)RGB ili eSports 34 (DUO) i kloknuo ga na 4+GHz.
Od grafi išao bih na nešto jače od RX470, barem polovna RX580 8GB Nitro(+)/GTX1060 6GB ili GTX1070(Ti), opet zavisi od tvojih finansija i ponude.
Napajanje: Seasonic Core GC-650.
Možeš da dodaš još jedan SSD, zašto da ne.
Dodaš još 8GB DDR3 i to bi bila neka ekonomična varijanta.

Ako menjaš moraćeš da menjaš i RAM pored ploče i procesora, neki minimum bi bili AMD R5 1600AF(~110e), B450 ploča (~100e), 16GB DDR4 na 3200MHz (~90-100e). Koliko ti onda ostaje za grafu i napajanje ... Vidi, razmisli sam.

EDIT: mada ti 600e već dozvoljava da menjaš sve.
 
Poslednja izmena:
Verovatno cu poslusati tvoj savet pejo,ostaviti cu procesor i maticnu,pojacati grafiku,ubaciti jos 8 GB ram,jos jedan 480GB SDD,( tada cu imati 480GB+240GB SSD) napajanje sto si predlozio Seasonic citao sam nesto na ovom forumu da su ljudi ima nekih problema sa Seaconic napajanjima?

Znam da mogu u tom budzetu da menjam sve,ali pokusavam kao i svi ovde da dobijem vise za manje i ako mogu kucni budzet da opteretim sto manje.
 
Tako nesto ili eventualno da uzmes RX 5500XT ili GTX 1650 Super za ~200e, ako bi uzimao novo.

Za full budzet:
R5 2600~120e
B450 ploca, npr. MSI B450M Bazooka~85e
16GB DDR4 rama koji god 3000-3200mhz~100e
Ostaje oko 300e za RX 5600XT MSI model u nasim radnjama, taj iznos.
I eto taj kuler za 20e.
 
Verovatno cu poslusati tvoj savet pejo,ostaviti cu procesor i maticnu,pojacati grafiku,ubaciti jos 8 GB ram,jos jedan 480GB SDD,( tada cu imati 480GB+240GB SSD) napajanje sto si predlozio Seasonic citao sam nesto na ovom forumu da su ljudi ima nekih problema sa Seaconic napajanjima?

Znam da mogu u tom budzetu da menjam sve,ali pokusavam kao i svi ovde da dobijem vise za manje i ako mogu kucni budzet da opteretim sto manje.
Nije to taj psu.Starije focus fm,fx,px verzije se gase kod vega karti i sl.
Predloženi još nije stigo na "ribanje".
Pa i njega nekim čudom da kupiš polovnog nećeš imati problema na tvoju konfu.
Novije verzije nemaju taj problem,ali im je ripple otišao visoko(ni to se više ne uzima kao problem)jer su testovi(ocene)radjeni na 125%
,pa su sad kriterijumi spušteni na 110% .


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno