Šta je novo?

nVidia GeForce GTX 670 - drajver problem!

ArmaSoldier

Poštovan
Učlanjen(a)
18.03.2014
Poruke
155
Poena
70
Pozdrav svima!

Posedujem grafu iz naslova, nVidia GeForce GTX 670 2gb ddr5 256bit.

Pre neki dan mi je "zabola" u radu. Tačnije, dok sam gejmovao (...ili ti još preciznije bio u nekom editoru), na monitoru se pojavio plavi ekran i komp se ugasio (...prvi slučaj ikada tog tipa). Skoro sam instalirao neke ssd hard diskove i prebacio tu igricu na jedan od njih i pomislio da je najverovatnije on problem. Međutim nije, grafa jeste. E sad, posle toga dolazi do problema. Evo kojih:

Prvo mi je windows (7) prikazao sledeću poruku u desnom uglu: Display driver stopped responding and has recovered. Međutim, pri svakom pokušaju da pokrenem neku igru, komp je išao u restart. Probao sam da totalno deinstaliram drajver, pri ponovnom startu windowsa je prihvatio onaj osnovni drajver bez problema i tom slučaju nikakvih anomalija nema na ekranu. Prvo sam probao da instaliram drajver kroz windows update. Kao uspe, dođe do kraja, ali sam znao da nešto nije u redu i da ga nije prihvatio jer monitor nije blicnuo ni jednom tokom instalacije drajvera (što znam da nije bio slučaj iz prethodnih instalacija novih verzija drajvera gde monitor blicne par puta tokom instalacije). Sve jedno, posle restarta windows je pucao pri startu posle nekih par sekundi podizanja. Morao sam da podignem windows iz Safe moda da bih deinstalirao taj drajver i vratio se na početak. Onda sam skinuo par verzija (...od najnovije ka starijim) drajvera sa nVidia sajta baš za ovu grafu. Dešava se to da "kao" (...što sam već objasnio) prihvati instalaciju novog drajvera, pri restartu podigne sistem i tek onda ima malih ružičastih crtica po ekranu i zamrljanog fonta. U Task Manager-u vidim da je drajver stopiran jer nije dobar (code 43 izbacuje). Isto se dešava sa bilo kojom drugom verzijom drajvera koju sam probao. Takođe, probao sam grafu u drugom kompu, situacija identična. Kada ponovo deinstaliram drajver na osnovnu verziju, nikakvih anomalija na monitoru nema.

Moje pitanje je da li je neko imao slična iskustva kao ja i, ako jeste, da li ih je i kako rešio? Ili je grafa završila karijeru?
 
Rip karijera.
Ali simptomi koje opisuješ su upravo to - rip karta.

Možeš rerna metodu da probaš ako želiš. Ako uspe, taman će te prebaci mesec-dva dok ne nađeš/ne skupiš novac za drugu kartu.
 
Poslednja izmena:
Još je to preostalo... ;-)
Ma dobro, šta da se radi. Da je služila, služila je. Ne mogu da je kudim. Svašta sam igrao sa njom...
Čudi me samo što se taj problem manifestuje samo kad se drajver instalira... u drugim slučajevima ne.
Malo pre sam joj flešovao bios. Našao sam neki klip na YouTubu. Uspešno flešovan na novu verziju, ali nije pomoglo na žalost...
 
Još je to preostalo... ;-)
Ma dobro, šta da se radi. Da je služila, služila je. Ne mogu da je kudim. Svašta sam igrao sa njom...
Čudi me samo što se taj problem manifestuje samo kad se drajver instalira... u drugim slučajevima ne.
Malo pre sam joj flešovao bios. Našao sam neki klip na YouTubu. Uspešno flešovan na novu verziju, ali nije pomoglo na žalost...
Sto te cudi? To i jesu prvi pokazatelji da nesto nije ok, osim onih kada ne mozes ni da upalis racunar :)
code 43 je karta za kantu :)
 
Taj "osnovni" drajver koristi samo Basic f/n gpua.. Drajver pokuša da aktivira bilo šta - plavi ekran.
 
Ok. hvala na odgovorima ljudi...
Utopiću je, ako je neko prihvati u ovakvom stanju
 
Poslednja izmena:
Sto te cudi? To i jesu prvi pokazatelji da nesto nije ok, osim onih kada ne mozes ni da upalis racunar :)
code 43 je karta za kantu :)

Predpostavljam...
Nego, ranije sam imao iskustva da odmah pri staru računara, ako sa grafom nešto nije dobro, pokaže anomalije.
ova ne, sve dok ne instaliram drajver
 
Zavisi šta je crklo na kartici. Može da bude memorija, može da bude sam GPU, pa se pokažu anomalija ili ne. Sve zavisi.
 
Ma... Šta god bilo, otišla je... Utopio sam je za 2 hiljade...
Nego, čovek kome sam je prodao kaže da će probati da je "kugluje"... Znam šta je to.
E sad, mene zanima, ako i uspe da je reši na taj način, da li tom metodom (...ako se ispostavi da je u pitanju hladan lem naravno) može potpuno da je oporavi ili samo da joj malo produži život neki mesec?
 
Par dana, mesec, dva, godinu, tri... Nema pravila.
 
Ma... Šta god bilo, otišla je... Utopio sam je za 2 hiljade...
Nego, čovek kome sam je prodao kaže da će probati da je "kugluje"... Znam šta je to.
E sad, mene zanima, ako i uspe da je reši na taj način, da li tom metodom (...ako se ispostavi da je u pitanju hladan lem naravno) može potpuno da je oporavi ili samo da joj malo produži život neki mesec?

Produži život. Ne znam još nikog ko je skroz popravio grafičku kartu sa takvim problemom i tim načinom rešavanja istog. Svi joj samo produže život.

On će ići app sistemom - uloži 2k, izvuče 6k ako reflow (ako se sa time ne bavi svakodnevno, neće raditi reballinh) prođe. Naravno ne spominje potencijalnom kupcu da je popravljana i mirna bačka.
 
Poslednja izmena:
Ma naravno!
To sam i predpostavio da radi! Što bi je kupovao inače... Ja sam se dvoumio, da li da mu prodam za te dve hiljade... Ili da ja probam da je prepečem, pa ako uspem, da je koristim dok radi...
 
trebao si drugu varijantu,ovako si posredno uvalio nekom neukom kartu koja će da skvikne čim bude malo intezivnije radila i taj isti lem se opet optereti temperaturom,i to za bocu vinjaka.
 
trebao si drugu varijantu,ovako si posredno uvalio nekom neukom kartu koja će da skvikne čim bude malo intezivnije radila i taj isti lem se opet optereti temperaturom,i to za bocu vinjaka.

Da, najbolje da sam je bacio u kantu... ;-)
Ne znam šta sad ja imam sa tim dalje.
Stavio je na KP, detaljno opisao simptome, napisao da ide kao NEISPRAVNA, da ne dajem nikakvu garanciju. Javilo se njih gomilu koji su je hteli... on ponudio najviše, otišla njemu... Niti sam lagao, niti varao...

Priča završena sa grafom, prošlost je... :-D

Hvala svima, pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno