Šta je novo?

Driveri za GA-P55-US3L (rev. 2.0) sa Intel Core i3 530 za Windows 8.1 i Windows 10.

AndreaR

Poznat
Učlanjen(a)
21.04.2020
Poruke
1
Poena
31
Pozdrav svima,

Imam jedan problemčić sa driverima za GA-P55-US3L (rev. 2.0) za Win 8 64 bit i Win 10 64 bit pa me interesuje šta sve treba da skinem i instaliram s obzirom da na sajtu proizvodjača ima drivere samo do Win 7.

Stavio sam supruzi SSD i ona bi htela Win 10 ali sam joj stavio 8.1 koji je i ranije imala a ni za njega nisam imao one intel drivere...

Konfiguracija je:

GA-P55-US3L (rev. 2.0)
Intel Core i3 530 Socket H1 (LGA1156)
RAM: 6GB
GF GT 730
SSD GIGABYTE GP-GSTFS31240GNTD

Instalirao sam:
Grafičke drivere za 8.1 i našao drivere za 10
Audio drivere za 8.1 i našao za 10
Kamera 8.1 i našao za 10
Miš i keyboard 8.1 i našao za 10

Pitanje je da li treba da skidam i ako treba gde da nađem za windows 8.1 i za windows 10 sve 64 bit:
1. intel inf drivere (na nađem za ovaj čipset na intel sajtu)
2. Driveri za procesor ili arhitekturu ili šta god...
3. drivere za sata ili kako se već zovu..
4. ostale drivere ako nešto treba od intela

Neznam da li to za ovu ploču već ima najnovije u windowsu ili da pretražim windows update drivers ako je to moguće uopšte....

Unapred hvala na pomoći :)
 
nista ti ne treba ako sam nadje windows sto nece mozes komotno od 7mice 8.1 itd.
 
bolji su generički ms-ovi koje već ima nego budženi na silu matori što je neko iz gigabajta petljao dok je nekome tamo bilo stalo do tog modela ploče.u principu za sve 115x sokete treba samo sata drajver,mada može i bez toga,na modernijim amd platformama su veći benefiti od namenski pisanog drajvera nego na intelu.intelME takođe može biti koristan,ali verovatno ne i njemu.intel takođe odavno ni nema drajver za čipset,ti .inf-ovi služe samo da nema zastavica u device manageru.

laptopi su nešto složeniji zbog thermal i powersave softvera ali ugrubo,sve što treba je slika zvuk i eventualno ME i to je to.ako neko hoće baš sve da ima poslednje tu je driverindentifier portable.
 
Nazad
Vrh Dno