Šta je novo?

Pomoć oko kućne mreže

Sale

Čuven
Učlanjen(a)
09.01.2002
Poruke
1,532
Poena
660
Molim pomoć... SBB ruter stoji u jednoj sobi gde su mi računari a TV i HTPC u drugoj sobi gde nemam net.
Na raspolaganju su mi dva Netgear Nightwahk WiFi rutera. Želeo bih da oba rade kao AP a da preko kablova budu povezani uređaji locirani u jednoj i u drugoj sobi.
Ako rutere stavim u Bridge mod gubim AP funkcionalnost a potrebno mi je da bar u dnevnoj sobi imam mogućnost kačenja na WiFi.
Međusobno povezivanje rutera kablom nije opcija. Šta da radim?
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro zamislio tvoju mrezu, racunam da ti je dovoljno da podesis samo jedan Nighthawk kao bridge. Jedan ostavis pored tog SBB modema, podesis na njemu AP mod, dok onaj drugi koji ti je u sobi u kojoj nemas net, postavis drugi u bridge modu, konektovan na onog koji je klasican AP. Time si dobio obe stvari. Ako ce taj nighthawk u bridge modu da nekako uspostavi signal, raucnam da ces imati dovoljno i za npr. telefon koji je u toj sobi.
 
Hvala. Mučim se ceo dan da podesim varijantu SBB ruter (ubee) -> Netgear Nighthawk 4XS R7800 u AP modu -> Netgear Nighthawk R7000 u Repeater modu, i ne ide. Nikako da se Netgear-ovi povežu iako sam pratio uputstvo s neta. Rade na istim kanalima, isti naziv mreže ali ne radi...

Onda sam sa laptopa u dnevnoj sobi testirao brzinu ubee vs Nighthawk R7800 i dobio čudan rezultat. Ubee ide na 135/10 Mbps dok se R7800 koleba između 70-90/10 Mbps. Jako čudan rezultat s obzirom da se ubee dobija džabe u paketu a ovaj Nighthawk košta boga oca...

Probaću još da R7000 koji je u dnevnoj sobi spojim u Bridge modu na ubee, a bežični uređaji neka se kače na ubee direktno.
 
Uspeo sam posle dva dana zezanja da nateram Nighthawk X4S da radi u Bridge modu direktno sa ubee ruterom. U međuvremenu je Nighthawk R7000 ispustio dušu... samo je zabagovao i neće da se boot-uje iz nekog razloga. Ne mogu da ga resetujem...

Ovo je poslednji put da kupujem nešto od Netgear-a. Kada radi, radi super ali do sada su mi od 4 rutera dva riknula iz čista mira.
 
Ovo je poslednji put da kupujem nešto od Netgear-a. Kada radi, radi super ali do sada su mi od 4 rutera dva riknula iz čista mira.
Auh, ako eventualno nije do loše struje stvarno previše, jedan ajde ali dva.. katastrofa.
 
Nazad
Vrh Dno