Šta je novo?

HDD problem

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
655
Poena
320
U pitanju je matori Smasung Spinpoint HD103SJ. Poslednjih par dana je pri svakom paljenju poceo da mi pali chkdsk, da bih tek danas primetio da iako explorer vidi disk, njemu ne moze da se pristupi. Sentinel prijavljuje health na 100%, a ne moze da ocita koliko slobodnog prostora ima na disku. Easus recovery uspeva da ga ocita i vidi neke fajlove (jos uvek skenira). Cenim da je crkao (crkava) i za hdd me bas briga, nego, kako da iscupam podatke?

Btw probao sam druge kablove, druge slotove na ploci. Uvek je isto.
 
Probaj na drugom kompjuteru i preko drugog kabla.
To što opisuješ se često dešava zbog loših kablova ili kontakata koje možeš pokušati malo i da očistiš.
 
Na kraju sam uspeo da povratim sve podatke sa Easeus-om. Windows disk management ga je prepoznao kao raw. Ubio sam particiju i napravio sve iz pocetka. Sad izgleda da radi. Sentinel i dalje na 100%
 
Evo da pitam ovde,stigao nov hdd medjutim racunar ne moze ni da postuje ,ni bios da se udje,posle nekog vremena sam udje u bios i tamo ne prepoznaje hdd,isti slucaj je i kad sam izvadio ssd i ostao samo hdd,buni me to sto ssd nece da digne sistem kad je hdd prikopcan.Probao kod drugara i kod njega isti slucaj.Da li mozda postoji neka fora ili je definitvno neispravan?
 
Nazad
Vrh Dno