Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze li neko ko ima s5 max (a mozda i neko ko nema ali je upucen) da mi da odgovore na pitanja:

1. Da li s5 radi usisavanje i brisanje istovremeno ili moze prvo da usisa pa da obrise?
2. Da li ima negde kod nas da se kupi ili je samo kp opcija?
3. Ovo je sad relativno, ali koliko puta ga praznite u toku usisavanja? Tj da li moze da izgura jedno usisavanje bez praznjenja? Ja 70kvm usisavam i posudu usisivaca praznim 2x (mada to je kad ne usisavam bas cesto)... Cenim da kad bih ga ukljucivao na 3-4 dana, ne bih morao da praznim posudu na pola usisavanja...
4. Koju povrsinu moze da obrise vodom, sa jednim punjenjem?
5. Da li moze neki deterdzent da se stavi u tu vodu ili mora cista voda?

Imacu jos pitanja sigurno ali dosta je za sada... :)

Malo sam istrazivao i ovo je mozda najbolji model za te pare... Rooba-e su dobre ali i dosta skuplje pa mi i7+ nije opcija... A mislim da je s5 max bolji od jeftinijih roomba-i (9xx serija)... Ovo pricam na osnovu nekih testova sto sam gledao po netu... Mozda i gresim...
 
po recenzijama nista i7+ nije bolji sem sto ima self empty.

1. moze kako mu zadas
2. nisam video kod nas
3. pustis dva puta nedeljno i praznis jednom nedeljno ali u principu sve zavisi koliko zaprljas stan
4. meni na 70m2 ostane negde trecina rezervoara, ali racunam da kad se oduzmu povrsine koje se ne brisu da je to oko 50m2
5. ja sipam malo alkohola i sredstvo za parket
 
Ima li neko lenovo t1 pro? Na papiru deluje bolje od s5?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
1. moze kako mu zadas

Kada mapira prostorije, da li možeš da mu kažeš koje prostorije da obilazi svakog dana, a koje recimo 2x sedmično?
Ili da neke samo usisava, a neke da čisti i vlažno?
 
Sve može, sem da sam ode u kuhinju, sipa tečnost i stavi sam sebi mop. Koji usisivač to može?
 
Izgleda da sam pogrešno shvatio, da on već ima na sebi i mop, korisnik sipa vodu i prazni kutiju. A zapravo je potrebno staviti dodatak za čišćenje vodom?
 
Sve može, sem da sam ode u kuhinju, sipa tečnost i stavi sam sebi mop. Koji usisivač to može?

moze gospodja :D

Izgleda da sam pogrešno shvatio, da on već ima na sebi i mop, korisnik sipa vodu i prazni kutiju. A zapravo je potrebno staviti dodatak za čišćenje vodom?

cek, sad nisam siguran ni ja... Da li moze istovremeno da ima i usisavanje i mop na sebi (razumeo sam da moze) ili mora da se nakaci dodatak za mop nakon usisavanja (ne moze da ima sve to na sebi) ako hoces da brise pod?
 
Poslednja izmena:
Mop mora da se titra malo, tj. možeš taj dan unapred da ga nakačiš, ali on sam ne može da ga ukloni.

Sobe parcijalno ili čitav stan mogu da se podese kako god želiš. Svaka kombinacija koja ti padne napamet je moguća.

A mop ima vode za pola sata pranja, ili 30tak kvm (S5 običan, max više, ali napuni ga manje ako treba), pa možeš da ga podesiš da nastavi da vuče suv mop po ostatku stana gde bi da usisava samo. Svakako ta krpa nikad nije mnogo mokra, ako pređe preko tepiha neće ga skvasiti, tako da imaš workaround ako baš mora to sto si zamislio @PJ .
 
Kada mapira prostorije, da li možeš da mu kažeš koje prostorije da obilazi svakog dana, a koje recimo 2x sedmično?
Ili da neke samo usisava, a neke da čisti i vlažno?

u tome je razlika izmedju s5 max i s5. Na s5 max mozes da podesavas koliko ces krpa da bude vlazna ili da ne koristi vodu uopste takozvana elektronska kontrola protoka vode. Za prostorije koje ne zelis da brise iskljucis vodu, tamo gde zelis ukljucis dok na s5 i slicnima voda curi na principu gravitacije i ako ne uklonis deo za mop on ce brisati sve. Raspored mozes da podesavas kako zelis.
 
E pa to, znaci ja mogu da ga napunim vodom, stavim krpu i posaljem da usisava (samo usisava, a ne i da brise)... A ako hocu mogu i da ga ukljucim da brise...
 
Roborock S5 Max za 330 evra na Rakuten (tačnije 300 sa kuponom), koliko sam gledao ne postoji ništa bolje za te pare, al aj čisto još jednom da potvrdim? Ili da čekam Black Friday, mada sumnjam da će ići preterano ispod 300, tačnije već je sad kao spušten sa 400 ili koliko već.
 
Pre par dana sam kupio na KP Roborock S5 Max(399 evra), vrhunski radi posao,preporucujem!
 
Potvrdjujem, vrlo smo zadovoljni!
 
Jel ima neko beli s5 max?
 
Mislio sam da uzmem crni, vodjen logikom da se manje vidi prljavstina, ipak radi prljav posao... Ali ima samo belih, pa me zanima da li se vidi na belom prljavstina, prasina...
 
Ja mislim da se više vidi na crnom....ali to je moje mišljenje....Ne znam šta da ti kažem...Ja ne vidim neki problem....kao na gornjem delu veš mašine ...ali se manje vidi jer je polirana plastika

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Mislio sam da uzmem crni, vodjen logikom da se manje vidi prljavstina, ipak radi prljav posao... Ali ima samo belih, pa me zanima da li se vidi na belom prljavstina, prasina...

Imam crni i vidi se prasina na njemu,onda otisci prstiju i slicno,mozda se manje vidi na belom.
 
Da, izguglao sam malo, kazu da se prasina manje vidi na belom, a i svakako nema crnog tako da, beli it is...
 
stigao 5s max...
ne mogu da ga povezem sa google home iz nekog razloga... sa mi home je povezan, kao i air purifier, ali u google home mi prikazuje samo air purifier, ne i roborock-a... Neki hint?

I jos jedno pitanje, na vratima kupatila imam prag koji ne moze da preskoci... Kako ga odneti u kupatilo i pustiti da usisava i da skonta da je u kupatilu a ne u sobi pored na primer? probao sam samo da ga prebacim tamo i nije bas sjajno bilo, krenuo da mi remapira spavacu sobu kao da je u njoj...

Edit:
I jos jedno pitanje: Da li javlja kada mu je puna korpa za prasinu? Posle usisavanja je bila bas puna ali nista nije prijavio...
 
Poslednja izmena:
Roborock S5 max: kako da definišem "no mop zone"? Ili možda on automatski prestaje da mopuje kada naiđe na tepih?

Našao sam
Zone > No go zone > No mop zone
 
Poslednja izmena:
Hmm, negde grešim. Do sada je uvek samo usisavao. Sada sam mu namestio mop, napunio vodom, definisao "no mop" zone. Zadao mu da očisti sve i on kreće prvo mopom, ali kada naiđe na tepih ("no mop" zonu on neće da ga predje i da ode dalje do ostalih delova koje treba da mopuje. Kao da "no mop" zonu tretira kao "no go" zonu i nema nameru da je samo usisa.
Da li je tako i kod vas?
 
Zadnji softver? Meni u stanu sve radi kako treba. Preskoči tepih, nastavi normalno. Mada ima gde da obidje do ostatka stana, tj tepih nije blokada do ostatka stana.
 
Meni tepih jeste blokada do daljeg dela stana.
Da, zadnji firmware je u pitanju.
Da li ja dobro razumem koncept da on sa mopom na sebi može da usisa tepih i mopuje parket u jednom čišćenju ili je potrebno da kada završi mopovonje skinem mop da bi mogao da usisava?
Problem je što on moje definisane No mop zone nije ni usisao, ni mopovao niti prešao preko njih.
 
stigao 5s max...
ne mogu da ga povezem sa google home iz nekog razloga... sa mi home je povezan, kao i air purifier, ali u google home mi prikazuje samo air purifier, ne i roborock-a... Neki hint?

I jos jedno pitanje, na vratima kupatila imam prag koji ne moze da preskoci... Kako ga odneti u kupatilo i pustiti da usisava i da skonta da je u kupatilu a ne u sobi pored na primer? probao sam samo da ga prebacim tamo i nije bas sjajno bilo, krenuo da mi remapira spavacu sobu kao da je u njoj...

Edit:
I jos jedno pitanje: Da li javlja kada mu je puna korpa za prasinu? Posle usisavanja je bila bas puna ali nista nije prijavio...

Neko?
 
Ne, do sada je normalno usisavao sve tepihe. Nije mu fizička prepreka, već od kada sam mu dodao no mop zonu ne prelazi preko tepiha.
Da li u istom ataku može da usisa tepihe i mopuje parket ili to treba da radim kao dva odvojena čišćenja?
 
moze naravno, proveri da mozda ne preskoci dok opira ali se vrati na kraju.

@c4in
sacuvaj mapu, kada ga posle prebacis u sobuili kupatilo on ce da se pozicionira i nastavice sa radom.
 
Pa usisava i mopuje istovremeno, to je poenta. Sad ćeš i mene da zbuniš :d
Mada jedino ne znam da li je supruga stavila no mop zone na tepih ili je rokiša sam prepoznao... Ja hendlujem roomba app, ona roborocka. Pitaću je kad ustane, ja sam nabaždaren na 4h da ustajem :D

Edit: proverio joj fon sad. Ima no mop zone na tepihu.
Verovatni je sve u redu, samo te repih blokira. Stavljaj manji tepih :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno