Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bih usisivače podelio u 2 grupe - sa "gumenim" četkama i sa klasičnim četkama, npr roomba iznad serije 800 i ispod serije 700.
Ove druge bih izbegavao.
 
Trivijalno za zamenu, kome baš godi silikonska četkica. Postoji sad za sve modele.
 
Ja isto nameravam da kupim . Vidim da je Roborock S6 mnogo tiši, a cena je slična kao S5 mac.
Ima li neko...i šta to u praksi znači ( buka )?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Za cela dva decibela je tisi :) s5max ima veci rezervoar za vodu.
 
uzeo napokon s5 max, zbog elektronske kontrole vode, koju ima jos samo s6 maxV koji je primetno skuplji. Dosta sam se dvoumio izmedju njega i lenovo t1 pro (sa automatskim praznjenjem) ali presudilo mi je da mi je bitnija kontrola vode nego automatsko praznjenje, praznio mesecno ili nedeljno nije neka muka. Takodje nisam imao ni gde da isprobam lenovo niti ima nekih recenzija po netu da se uporedi npr sa s5 max jer je na papiru lenovo tehnicki bolji, vise senzora, bolje savladavanje prepreka i jaca usisna moc.

Vidim da je Roborock S6 mnogo tiši, a cena je slična kao S5 mac.
Ima li neko...i šta to u praksi znači ( buka )?

nikakvu razliku u buci nisam video izmedju s6 pure i s5 max. s6 i s6 maxV nisam imao prilike da vidim ali ne verujem da je neka razlika. s5 max na balanced modu je sasvim ok, koliko cujes da nesto zuji, na turbo onako, opet dosta tise nego obican usisivac. Srecom ima carpet mode tako da pali turbo samo kada je na tepihu. Ono sto je mene odusevilo je koliko je pokupio prasine i prljavstine u relativno "cistom" stanu. Toliko da sam mu zadao nedeljni plan ciscenja da se to vise ne desi. To je druga stvar koja me je odusevila, nakon skeniranja stana kada sacuvate mapu mozete sami da delite prostorije i da za svaku prostorije odredite jacinu usisavanja i kolicinu vode prilikom ribanja, kao i koliko puta da predje povrsinu i kada. Odlicna naprava :)
 
uzeo napokon s5 max, zbog elektronske kontrole vode, koju ima jos samo s6 maxV koji je primetno skuplji. Dosta sam se dvoumio izmedju njega i lenovo t1 pro (sa automatskim praznjenjem) ali presudilo mi je da mi je bitnija kontrola vode nego automatsko praznjenje, praznio mesecno ili nedeljno nije neka muka. Takodje nisam imao ni gde da isprobam lenovo niti ima nekih recenzija po netu da se uporedi npr sa s5 max jer je na papiru lenovo tehnicki bolji, vise senzora, bolje savladavanje prepreka i jaca usisna moc.

Imam dva pitanja...sta prakticno znaci ta kontrola vode i koliko znaci veci kapacitet rezervoara za vodu. U mom slucaju pricamo o stanu od 60 kvadrata, bez ijednog tepiha
 
Niko nema na stanju s5 Max, izgleda da je bas zivahna ova tema :)
 
niko nema na stanju kad je preko trenutno oko 380e-400e, a nasi "domaci" hungarijanci traze 450+, pre cu da dodam jos malo i kupim u radnji ako ima negde.

Imam dva pitanja...sta prakticno znaci ta kontrola vode i koliko znaci veci kapacitet rezervoara za vodu. U mom slucaju pricamo o stanu od 60 kvadrata, bez ijednog tepiha

pogledaj malo recenzije po netu pa ceti biti jasno. Uglavnom natapanje krpe ne zavisi od ciste gravitacije kao sto je na svim ostalim modelima vec mozes da podesavas da li ces vise vode ili manje, zgodno ako imas plocice, a tamo gde su tepisi iskljucis vodu skroz.
 
Podeliće ti sam prostorije posle nekog vremena. Možeš da automatizuješ parcijalno delove stana.

Zanimljivo je kako danas uređaj napreduje u funkcijama i kad je već odavno kupljen. Ne lome se previše da te nateraju da kupiš novi, a baciš stari.
 
Koja je minimalna visina prepreke ( krevet, komoda )....da bi S5 max krenuo da cisti ispod? Da li je 10 cm dovoljno?

Edit....vidim na netu da nije...treba 115 mm...
 
Poslednja izmena:
Daleko da je i jedan robot savršen. Isto kao i sa hardverom (lcd - oled, intel vs amd, amd vs nvidia) , bira se na osnovu preferci. S5 je pristupačniji model. S5 je malo veći od roombe i7, pa ne može oko stolica i nogara ako nema prostora, pa to ne očisti, tj mora da se vade stolice van kuhinje (naravno zavisi od stolice, ali tako je kod mene). Treba mu veća visina da se zavuče. Lidar bolje mapira i ne maši neke zone, ali zato brljavi na fantom barijerma, tipa zavesu vidi kao zid. Roomba ima bolje četke za tepih, manja je i ima autoempty, dok s5icu moraš da džaraš. Uglavnom treba čekati novu generaciju sa lidar, ai camera combom i self emtpy. Kad bih morao da biram, uvek bih izabrao i7 naspram s5ice. Čišćenje mu dodje za naše potrebe, na isto. Self empty nam je jako bitan. Nije roombika džabe skuplja...
 
Nije ti dosta sto ne moras da usisavas, nego ti je mrsko i isprazniti rezervar??? Sto bi se reklo, od lenjosti nema gore gadosti
 
a opet roomba nema mop i samo je duplo skuplja (i vise) :) za sada bar meni s5 max odlicno zavrsava posao, a u trpezariji su mi fotelje tako da se lako zavuce ispod i oko nogara :) opet treba imati na umu ko ima i uze stolice jer su kuhinja i trpezarija izvor trosica, jedino sto ne moze kod mene da se zavuce skroz ispod wc solje ali nije mi tesko da brisnem tih 20cm3 kad ima potrebe mada bih iskreno voleo da je malo nizi. A takodje za 500e nije mi tesko jednom nedeljno da ispraznim rezervoar, dok koliko sam gledao po recenzijama svaki robot sa autopraznjenjem ima problem kad se rezervoar napuni ili ima pomesane prljavstine, a to je da ne isprazni kontejner do kraja pa opet mora rucno da se prazni ili cesce ciscenje, plus vecina ima dodatni trosak u vidu zamenskih kesa za bazu samopraznjenja. Opet dobio sam mop sa kontrolom vode koji mi koliko toliko olaksava brisanje, meni je bitnije, kome je bitnije samopraznjenje, a nece da daje toliki novac ima i pomenuti lenovo t1 pro ili za vise pomenutu roombu, licne preferencije :) Jedina prednost po meni je cistije rukovanje sa samopraznjenjem, uzmes kesu i bacis pa stavis drugu, dok rezervoar moras da ispraznis i vratis.
 
a opet roomba nema mop i samo je duplo skuplja (i vise) :) za sada bar meni s5 max odlicno zavrsava posao, a u trpezariji su mi fotelje tako da se lako zavuce ispod i oko nogara :) opet treba imati na umu ko ima i uze stolice jer su kuhinja i trpezarija izvor trosica, jedino sto ne moze kod mene da se zavuce skroz ispod wc solje ali nije mi tesko da brisnem tih 20cm3 kad ima potrebe mada bih iskreno voleo da je malo nizi. A takodje za 500e nije mi tesko jednom nedeljno da ispraznim rezervoar, dok koliko sam gledao po recenzijama svaki robot sa autopraznjenjem ima problem kad se rezervoar napuni ili ima pomesane prljavstine, a to je da ne isprazni kontejner do kraja pa opet mora rucno da se prazni ili cesce ciscenje, plus vecina ima dodatni trosak u vidu zamenskih kesa za bazu samopraznjenja. Opet dobio sam mop sa kontrolom vode koji mi koliko toliko olaksava brisanje, meni je bitnije, kome je bitnije samopraznjenje, a nece da daje toliki novac ima i pomenuti lenovo t1 pro ili za vise pomenutu roombu, licne preferencije :) Jedina prednost po meni je cistije rukovanje sa samopraznjenjem, uzmes kesu i bacis pa stavis drugu, dok rezervoar moras da ispraznis i vratis.

Ne znam. Meni brisanje mopom ne treba. Uzeo sam irobot mop i vratio ga nakon ~ nedelju dana. Dok ne izadje ovaj što sam pere krpe i nastavlja čišćenje, nije to to. Na 100kvm ostavlja trag prljavštine i mora sa se bejbisituje. Što se kesa tiče, kad je puna baš je kompaktna i nema mesta ni malo, ali nisam imao to da npr ne isprazni baza sve iz usisivača. Uzmemo, očistimo kutiju jednom u mesec dana, uvek je prazna... Možda je i do prašine koju generišeš. Mi npr nemamo kera u kući stalno, pa da se robot guši u dlakama, uglavnom su to mrvice hleba...

Nije ti dosta sto ne moras da usisavas, nego ti je mrsko i isprazniti rezervar??? Sto bi se reklo, od lenjosti nema gore gadosti

Šta je bilo dragi sugradjanine, visoko groždje lisici kiselo? Gledaj svoja posla i ne osudjuj. Uostalom, šta tebe briga na šta ko troši svoje pare? Ovde smo da razmenjujemo iskustva, ne da se prozivamo, a povrh svega je nebuloza to što si napisao, jer imam i roborocka kojeg praznim... Od zavisti nema veće gadosti, rekao bih ja
 
Poslednja izmena:
Vuče to jedno drugo, tj. treba prebrisati i robota, senzore, pregledati četke, pražnjenje posude je samo jedan od koraka održavanja. Ja, recimo, svaki put otresem i filter, da maksimalno olakšam slabašnom motoru.

To su sve stvari koje je potrebno uraditi i toj iroombi, kako bi radila maksimalno kvalitetno.

Bitno ti je da se uštedi na pražnjenju robota, od dva minuta, ali bar jednom mesečno češće moraš da pereš pod jer nemaš mop, što je najmanje sat vremena ako je stan veći, pritom je kudikamo veće fizikalisanje.
 
Ne znam. Meni brisanje mopom ne treba. Uzeo sam irobot mop i vratio ga nakon ~ nedelju dana. Dok ne izadje ovaj što sam pere krpe i nastavlja čišćenje, nije to to. Na 100kvm ostavlja trag prljavštine i mora sa se bejbisituje. Što se kesa tiče, kad je puna baš je kompaktna i nema mesta ni malo, ali nisam imao to da npr ne isprazni baza sve iz usisivača. Uzmemo, očistimo kutiju jednom u mesec dana, uvek je prazna... Možda je i do prašine koju generišeš. Mi npr nemamo kera u kući stalno, pa da se robot guši u dlakama, uglavnom su to mrvice hleba...



Šta je bilo dragi sugradjanine, visoko groždje lisici kiselo? Gledaj svoja posla i ne osudjuj. Uostalom, šta tebe briga na šta ko troši svoje pare? Ovde smo da razmenjujemo iskustva, ne da se prozivamo, a povrh svega je nebuloza to što si napisao, jer imam i roborocka kojeg praznim... Od zavisti nema veće gadosti, rekao bih ja

To sta bi ti rekao, nikoga ne interesuje. Sto bi ja bio zavistan? Pa ja koristim taj usisivac vec par meseci. Sustina je da su se ljudi bas ulenjili u nekim stvarima. Zar je stvarno tesko isprazniti rezervar za prasinu? Ja i pored tog robota, usisam ponekad i svaki put brisem dole plocice. Siguran sam da ne moze on sam bolje da ocisti filter, nego kad ga dobro istreses i jos izduvas kompresorom.
 
Ne znam. Meni brisanje mopom ne treba. Uzeo sam irobot mop i vratio ga nakon ~ nedelju dana. Dok ne izadje ovaj što sam pere krpe i nastavlja čišćenje, nije to to. Na 100kvm ostavlja trag prljavštine i mora sa se bejbisituje. Što se kesa tiče, kad je puna baš je kompaktna i nema mesta ni malo, ali nisam imao to da npr ne isprazni baza sve iz usisivača. Uzmemo, očistimo kutiju jednom u mesec dana, uvek je prazna... Možda je i do prašine koju generišeš. Mi npr nemamo kera u kući stalno, pa da se robot guši u dlakama, uglavnom su to mrvice hleba...

Ja na 70m2 nemam problem, obrise pod, skinem krpu i bacim na pranje i stavim drugu, svakako mi je posle lakse samo da brisnem pod gde je potrebno umesto da radim kompletno pranje. Onaj narwal deluje kao nesto cemu treba teziti ali ko zna kada ce izaci i koliko ce kostati, a ne vidim najavu drugih slicnih robota. Sto se tice samopraznjenja cak i na onom linku kojeg si postavio imali su taj problem gde se ne isprazni ceo rezervoar, a takodje i na dosta drugih recenzija

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?464237-Robot-usisivaci&p=6181615&viewfull=1#post6181615

a kako kod mene nisu samo trosice korisniji mi je mop + jeftiniji. Sto kaze nidza gore, svakako mora rucno da se ocisti kad tad. Kako se pokazao gumeni valjak vs cetkasti za ciscenje i ima li smisla menjati jedan za drugi jer po recenzijama rekao bih nema neke razlike?
 
Vi bejbisitujete robota, rj služite vi njemu, ne on vama. Roomba i7+ upustvo kaže da se jednom mesečno treba sve očisti, što i radimo. To sakralno treskanje filtera svaki dan i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*nje usisivača u nadi da će motor trajati 100 godina, nema smisla. Sve se kvari i ništa nije večno. Kad crkne, zameni ga..

Marko...Što se roborock četki vs rolera od roombe tiče, roleri mnogo bolje čiste tepih. Rekao bih čak i duplo bolje.verovatno zavisi i od tepiha. Mi imamo one niske i čvrste. Na čupavim - debelim sa dugim resama je roborock bolji zbog nepto većw snage, ali te izbacujemo

Elem, hteo sam da zakačim novi i3+ review

https://youtu.be/dks2MoCWGhc

Evo i best 2020 usisvača. S5 i i7+ su najbolji po klasama, očekivano, mada voleo bih da probam ecovax t8 jednom zbog toga što ima dve četke, ai i self empty

https://youtu.be/bYjlDwY9wPo
 
Poslednja izmena:
Gledajuci ovaj irobot.rs sajt ne mogu da pronadjem nista na netu o ovim modelima 965, 971, 974, 976 ?
 
Vi bejbisitujete robota, rj služite vi njemu, ne on vama.

hbg sad pa ne idemo za njim i gledamo kako brise, usisa i jednom nedeljno ispraznis rezervoar, obrise pod i jednom nedeljno bacis krpu na pranje (eno ponuda na ebay 40 jednokratnih krpa za 20e sto je dovoljno za par meseci). Isto to si i ti dobio tj redje praznis rezervoar ali zato cesce brises.

nemam puno tepiha, znaci onda po meni neki upgrade bi bio ai kamera za izbegavanje prepreka i neki bolji mop.
 
Gledajuci ovaj irobot.rs sajt ne mogu da pronadjem nista na netu o ovim modelima 965, 971, 974, 976 ?

965 malo veća baterija od 960, tj 120min naspram 90 min

971 974 i 976 su derivati 980ice. Ali mislim da 976 ima mogućnost da kontroliše mop ( rad u tandemu) kao i7 i i9.
971 i 974 su valjda sa manjim baterijama i drugim bojama.
Suma sumarum 965 ili 976, ostalo preskoči
 
uzeo napokon s5 max, zbog elektronske kontrole vode, koju ima jos samo s6 maxV koji je primetno skuplji. Dosta sam se dvoumio izmedju njega i lenovo t1 pro (sa automatskim praznjenjem) ali presudilo mi je da mi je bitnija kontrola vode nego automatsko praznjenje, praznio mesecno ili nedeljno nije neka muka. Takodje nisam imao ni gde da isprobam lenovo niti ima nekih recenzija po netu da se uporedi npr sa s5 max jer je na papiru lenovo tehnicki bolji, vise senzora, bolje savladavanje prepreka i jaca usisna moc.



nikakvu razliku u buci nisam video izmedju s6 pure i s5 max. s6 i s6 maxV nisam imao prilike da vidim ali ne verujem da je neka razlika. s5 max na balanced modu je sasvim ok, koliko cujes da nesto zuji, na turbo onako, opet dosta tise nego obican usisivac. Srecom ima carpet mode tako da pali turbo samo kada je na tepihu. Ono sto je mene odusevilo je koliko je pokupio prasine i prljavstine u relativno "cistom" stanu. Toliko da sam mu zadao nedeljni plan ciscenja da se to vise ne desi. To je druga stvar koja me je odusevila, nakon skeniranja stana kada sacuvate mapu mozete sami da delite prostorije i da za svaku prostorije odredite jacinu usisavanja i kolicinu vode prilikom ribanja, kao i koliko puta da predje povrsinu i kada. Odlicna naprava :)

Evo i ja sam ga dobio danas i zaista je dobra stvar...na prvi utisak ;) Hvala na kontaktu, covek je ok i drasticno jeftiniji od ostalih
 
I ja uzeo na nekoj akciji S5 Max u HU, za 380 Evra (sa PDV), za sada smo zadovoljni extra. U mapiranju je imao problema sa velikim ogledalima do zemlje, kao i pogledom sa terase. :) Ali to nista ne utice na funkciju. A bas lepo usisava, cak sam ga probao i nakon rucnog usisavanja, extra je sta sve nadje :D
 
mozda samo da ima dve cetkice sa strane koje guraju trosice u glavnu cetku umesto jedne. Mislim da bi bilo efikasnije.
 
Nema nikakve potrebe za drugom četkicom, ako se obrati pažnja na algoritam čišćenja.
 
Da li neko ima nekog proverenog prodavca na KP ili kod nas za Roborock s5 max da preporuci?
Vidim da ih ima na KP al ajd bolje ako je vec neko kupovao da ne istrazujem.
 
Ti prodavci imaju jako dobre ocene, i to vise hiljada pozitivnih. Uzmi od najjeftinijeg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno