Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro i Roborock S5, da li neko zna neke bitnije razlike (sem baterije u korist S5)?

evo posto dosta istrazujem reci cu ti da zavisi od potreba, mop pro slabije usisava ali prilikom brisanja ima tkz Y nacin brisanja tj napred i nazad simulirajuci rucno brisanje koje je svakako efikasnije nego samo pravo kod drugih mopova pa i s5.

S5 max planiram da uzmem zbog vece usisne moci i software-skom kontrolom vode i brisanja (pa i veci tank za vodu, nije kap po kap) tako da je efikasniji od s5 i sto se tice usisavanja i brisanja, takodje su senzori unapredjeni i software ima vise mogucnosti. I juce na klik da porucim i vidim ovaj lenovo t1 pro za istu cenu, 2700pa (jaca usisna moc i od s5 max), automatsko praznjenje, mop... samo nigde neke konkretne testove da nadjem i uporedim. Lenovo ima i t1 verziju bez pro tj bez baze za automatsko praznjenje koja je po meni nepotrebna. Ali ipak mislim da cu ici na proveren roborock s5 max, ne bih da eksperimentisem dok ne izadju neki konkretni testovi pa mozda za drugi prostor uzmem njega.
 
Poslednja izmena:
Zdravo drugari evo i ja da se pridruzim u klub uzeo sam ovaj silvercrest i vrlo sam zadovoljan odmah posle prvog usisavanja pokazalo se da vredi kupovina.
Usisao je neverovatno prasine i mace i ako je sprat pre toga uredno usisan i izdzogiran (nemam tepihe malecak je alergican)
Vrlo korisna stvar iz aplikacije podesis vreme sto je dosta znaci jer nema sanse da mozes svakog dana da usisavas, a ova stvar to radi :)
Za vas koji imate tepihe u aplikaciji postoji i opcija max mode za jace usisivanje
I naravno vrlo bitna stvar garancija 3god.
IMG_20200721_110948.jpg
 
Zna li neko nešto o ovim modelima?
Hoover RBC050/1 011
Xiaomi Mi Robot Vacuum za oko 350e
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop za oko 350e
Ecovacs DEEBOT SLIM 10 Ozmo za oko 380e
Ecovacs DEEBOT D605 za oko 380e
ECOVACS Winbot 950 za oko 500e
Samsung POWERbot VR10M za oko 500e
Xiaomi Roborock S5 Max S5E02-00 za oko 550e
Ecovacs WINBOT WIN X za oko 550e
Samsung VR20M707HWS/GE za oko 600e
Ecovacs DEEBOT OZMO 930 za oko 700e.

Prepotstavljam da je najskuplje najbolje ali meni treba za jednosoban stan
dnevna pola parket pola glatki tepih
Kuhinja itison
Hodnik itison
WC pločice
Spavaća soba, pola paket pola glatki tepih
Niske lajsne...

Pola dana nisam tu, tako da ima kada da radi...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@nenadi gde si ga nasao? I koliko kosta?
 
@nenadi gde si ga nasao? I koliko kosta?

U Lidl-u cena 24K moze da se nadje u nekim radnjama ovaj sam kupio u Leskovcu mislio sam da ce da se rasprodaju istog momenta medjutim bila je hrpa od nekoliko, a akcija je od pre dve nedelje.
Nemoj da zuris jer ponavljaju akcije posle nekoliko meseca, tako sam kupio gasnu lemelicu koju sam ispustio kada je bila u ponudi na KP lik mi je trazio skoro pa duplo orginal iz nmacke:)
 
Bila je akcija pre 2 nedelje, ali se razgrabilo.

To si tada uzeo ili ih ima ponovo?
 
Ima u Pozarevcu u lidlu,videh juce par komada.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Zna li neko nešto o ovim modelima?
Hoover RBC050/1 011
Xiaomi Mi Robot Vacuum za oko 350e
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop za oko 350e
Ecovacs DEEBOT SLIM 10 Ozmo za oko 380e
Ecovacs DEEBOT D605 za oko 380e
ECOVACS Winbot 950 za oko 500e
Samsung POWERbot VR10M za oko 500e
Xiaomi Roborock S5 Max S5E02-00 za oko 550e
Ecovacs WINBOT WIN X za oko 550e
Samsung VR20M707HWS/GE za oko 600e
Ecovacs DEEBOT OZMO 930 za oko 700e.

Prepotstavljam da je najskuplje najbolje ali meni treba za jednosoban stan
dnevna pola parket pola glatki tepih
Kuhinja itison
Hodnik itison
WC pločice
Spavaća soba, pola paket pola glatki tepih
Niske lajsne...

Pola dana nisam tu, tako da ima kada da radi...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk

kao da si krenuo da nabrajas od juga do audija. Pošto si vecinom u tepisima i itisonima vise ti treba jaci usisivac, razmislin i o lenovo t1 modelu
 
A ovo ko je dostupno...
Ništa više nema sa garancijom...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
ja bih od tih uzeo s5 max
 
Je l uspeo neko na silvercrestu da prekrije senzor za pad (da bi mogao da prelazi preko crnih površina, tj. tepiha) a da ne prikazuje grešku?
 
Stigla je nova i robot aplikacija koje može sa smarthome uredjajuma da se poveže. Izgleda da če i7 (po najavama na redditu), kao i i9 i ostali modeli sa kamerama moći da se povežu uskoro sa alarmnim sistemima i smart home hubovima za dodatak video nadzoru, što je vrh.

Kao korisnik ozbiljne paradox centrale (senzori kretanja, prozora, vrata, dima itd) malo sam smoren što ih nema na listi, ali kažu da če se lista širiti.

Elem, bio za vikend do madjarske. Gledam robot kosačice. Irobotova terra je odložena nažalost, a aktuelna ponuda sr ne osvežava već 2 godine
 

Prilozi

  • IMG_20200826_20163.jpg
    IMG_20200826_20163.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 197
  • IMG_20200826_8651.jpg
    IMG_20200826_8651.jpg
    99.3 KB · Pregleda: 187
Sve ti bude žao što trava ne raste bar deset puta brže. [emoji23]
 
Stigla je nova i robot aplikacija koje može sa smarthome uredjajuma da se poveže. Izgleda da če i7 (po najavama na redditu), kao i i9 i ostali modeli sa kamerama moći da se povežu uskoro sa alarmnim sistemima i smart home hubovima za dodatak video nadzoru, što je vrh.

Kao korisnik ozbiljne paradox centrale (senzori kretanja, prozora, vrata, dima itd) malo sam smoren što ih nema na listi, ali kažu da če se lista širiti.

Elem, bio za vikend do madjarske. Gledam robot kosačice. Irobotova terra je odložena nažalost, a aktuelna ponuda sr ne osvežava već 2 godine
Dakle kada Paradox senzor uoči nešto, prvo pošalje usisivač da laje na to nešto pa onda obaveštenje vlasniku ;-)
U slučaju poplave, možda može da počne da skuplja vodu i da mopom prelazi parket ;-)
 
Polomio sam ručku na roombi 880, neki savet gde da nadjem rezervnu a da nije 100+ usd novi deo?
 
Košta između 15 i 25 dolara kada je ima na stanju na Aliju, ebay. Koliko vidim trenutno je out of stock. Nađi nekog ko ima 3d štampač ili plati nekog ko nudi usluge štampe i odštampaj ovo: https://grabcad.com/library/irobot-roomba-8xx-series-handle-1. Najbolje u najlonu štampati ali može i ABS ili PETG, još ako je solid štampa nema šanse da je polomiš.
 
Ha ha, nije mi palo na pamet ovo :), hvala.
 
Dakle kada Paradox senzor uoči nešto, prvo pošalje usisivač da laje na to nešto pa onda obaveštenje vlasniku ;-)
U slučaju poplave, možda može da počne da skuplja vodu i da mopom prelazi parket ;-)

Iskreno, ne vidim poentu ironije. Ovo je sjajn funkcija koka već postoji na nekim robotima.

https://youtu.be/r70P_Uaa8PE gledajte npr od 2:45
 
Je l uspeo neko na silvercrestu da prekrije senzor za pad (da bi mogao da prelazi preko crnih površina, tj. tepiha) a da ne prikazuje grešku?

Ako nekome znači, moraju se prekriti svih šest senzora koji su odozdo, ali tako da se (npr.) alu folija lepi malo iznad senzora, tako da ne registruje kao prekriven senzor. Sada trči svuda, ne pita :D
 
Ako nekome znači, moraju se prekriti svih šest senzora koji su odozdo, ali tako da se (npr.) alu folija lepi malo iznad senzora, tako da ne registruje kao prekriven senzor. Sada trči svuda, ne pita :D

Vidim da di ga malo napljuvao na oglasu... Šta sad uzimaš, S5?
 
Ma jok, može da prođe i ovaj, čak ga ne bih prodao sad po onoj ceni koju sam ponudio :D Ograničen jeste, zahteva manuelnu pomoć u vidu virtuelnog zida i pozicioniranja (jer ako mu zadaš tipa 150 kvadrata nema šanse da se snađe, bar koliko sam uvideo do sad) i nema ni blizu hardver/softver mogućnosti kao S5, to sve stoji. Ali skuplja odlično (čini mi se da dve četke sa strane jesu prednost jer bacaju jedna ka drugoj i ništa ne promakne) i za ove pare vredi, rekao bih, mada nemam iskustva sa drugim robot usisivačima. Navikao sam se, tek proteklih nedelju dana sam eksperimentisao.

Zadržaću ga, ali definitivno sledi apgrejd u nekoj budučnosti. Odlična stvar su robo usisivači :)
 
Da li neko zna gde bi mogla da se nabavi baterija za Roborock S5? U Srbiji ili negde gde šalju za Srbiju sa nekom razumnom poštarinom i vremenom isporuke.
 
Sta na kraju vredi uzeti? Citam ja ali bas su siroke razlike u misljenju, imamo parket i niske tepihe. Self cleaning nije must.
 
Ako nije veliki prostor za mnogo prostorija, ovaj Lidlov odlično radi posao za tih 190e. Tepisi nisu problem.

U slučaju da je potrebno mapiranje prostora, no go zone i slično, onda uobičajna preporuka - S5.

Skoro sam video kako radi S5, odličan je i bolji bar koliko je skuplji od Silvercresta, kad se uzme sve u obzir. Samo je pitanje kome šta treba i koliko je spreman da plati.
 
60 kvadrata, stan. Roborock s5? Roomba nije bolja?
 
Da, Roborock.

Ima članova koji poseduju Roombu, sačekaj njihove utiske iz prve ruke :)

60 kvadrata nisu problem za Silvercrest, ja ga koristim na nekih 100, to je već problematično.
 
Sve vise mi se svidja! Da li vredi uzeti max verziju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno