Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko ima zenu/devojku/ljubavnicu kojoj opada dugacka kosa a da koristi robot usisivac? Sta se sa tim nosi najbolje, a uz najmanje potrebe da ga malo malo servisiram? Imate neku preporuku?

Moja supruga ima bas dugacku kosu i sa xiaomi robotom, usisavamo kucu. Uglavno kosa zavrsi gde treba, ali ima i ponekad da se namota oko cetke(valjka) ja ga jednom nedeljno komplet ocistim i izduvam sve senzore sa kompresorom, tako da nemamo problema. Inace stigao je neki apdejt. Ne znam o cemu se radi. Ja sam ga instalirao i ne vidim nista novo
 
Kosa nije nikakav problem. Uz s6 se dobije mali nož koji stoji u robotu kojim se ona skida sa četke. Dlake ima puno prvih par usisavanja, posle se to smanji.
 
Iskreno, ne bih da budem parti brejker, ali pre bih uzeo neki jeftiniji roborock nego ovo. Mislim da se kockanje ne isplati.

Nadam se da če budući vlasnici biti nepristrasni. Treba imati na umu da stvar može da se vrati, ako vam se ne svidja, pa čuvajte kutije i račune.

Evo uzeh. Ako nemci daju onako sumanuto dobre ocene onda stvar sigurno valja, tj ima fenomenalan odnos cena/kvalitet. E sad da li je to meni dovoljno dobro to cemo da vidimo.

Otvoren sam za predloge za testiranje. Za sada je mlatio po kuci, zavuko se na mesta gde nisam verovao da moze. sto se tice skupljanja ne mogu mnogo da provalim jer nije prljavo trenutno.
Ne znam bas kako da ga testiram a da to bude smisleno.
 
Ima li app?
Možeš li da mu se odrediš zone gde da ne ide?
Uči li raspored prostorija ili ide random pri svakom uključivanju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Evo uzeh. Ako nemci daju onako sumanuto dobre ocene onda stvar sigurno valja, tj ima fenomenalan odnos cena/kvalitet. E sad da li je to meni dovoljno dobro to cemo da vidimo.

Otvoren sam za predloge za testiranje. Za sada je mlatio po kuci, zavuko se na mesta gde nisam verovao da moze. sto se tice skupljanja ne mogu mnogo da provalim jer nije prljavo trenutno.
Ne znam bas kako da ga testiram a da to bude smisleno.

Uzeo sam i ja danas. Izmaltretirao sam poprilično, mada nisam mnogo testirao opcije. Zapanjen san koliko je dobro očistio vuneni tepih iz Ikea, koji nikako nisam upeo da očistim kako treba običnim usisivačem. Nisam uspeo brzinsk da ga zakačim na app, sve sam raidio preko daljinskog. Ima neka tri moda, auto, spot i ivice. Meni deluje kao dobra kupovina, takođe ne znam kako bih ga uporedio sa sličnim uređajem. Radi posao i to mi je dovoljno.... inače u paketu se dibija još jedan hepa filter i dve rezervne bočne četkice...
 
A rezervni delovi, četke, valjci? Gde to naći kad ode na tim lidlovcima?

Ima na Aliju ali je slanje trenutno skupo za vece delove. Koliko vidim to je neki genericki kineski robot koji na Aliju kosta tih 23000 dinara standardno tako da je ovo u Lidlu super dil jer nema dodate cene slanja, placanja carine i cekanja. Tako da delova ima, mnogi modeli raznih "brendova" koriste iste delove. Samo treba dobro pogledati kako deo izgleda i poruciti takav.

Sva Lidl tehnika je na tu foru, genericki kineski low cost uredjaj koji kosta isto ili manje kao na Aliexpress bez slanja i carine i odmah je dostupan a ima 3 godine garancije. Sve je za amatere, hobiste, nemaju nista za profi upotrebu mada su imali par pokusaja ali se nisu pokazali na tom terenu. Ipak su japanski, francuski, nemacki i americki proizvodjaci nekoliko klasa iznad kako po kvalitetu tako i po ceni. S Lidlovim alatom ne mozes napraviti nista dovoljno precizno da zadovoljava stroge zapadne standarde. Za domace majstorisanje je okej jer kod nas vecina ne drzi do kvaliteta.
 
Svašta vala napisa. Šrafilica iz Lidla neće ružnije da zašrafi šraf, nego je resurs za neku ličnu upotrebu. Profesionalcu je potreban uređaj koji će da zašrafi milione šrafova, a to tebi i meni nije potrebno. Tu je bitna razlika.

Za ovog robota ne vidim da ima pozicioniranje u prostoriji? Uopšte mi nije jasno kako takvi roboti mogu dobro da usisaju prostoriju?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zapravo, imam neke lidl alate i ima smisla šta je kolega Envoy napisao. Jedne nedelje ujutru mi je crkao hilti. Tada je bila u lidlu udarna bušilica za 5000 rsd. Za brute force je ok, ali kada se ide na precizno bušenje, vrh burgije šeta 2-2,5mm.Uzeo sam posle bosch profesional, a ovu sam ostavio jer imam isto parkside mali flex koji koristi iste baterije. Lisičarka parkside se pregrejava itd. Zato sam i napisao da je taj robot kockanje i da ima proverenih proizvođača za slične novce
 
Do sad sam jako zadovoljan ovim njegovim ugradjenim modovima, uredjaj nije kupljen za usluzno ciscenje kuce nego da ide po kuci i pokupi prasinu i kerece dlake. Kao sto rekoh i u proslom postu pitanje je odnosa cene/kvalitet a ovde je to neupitno.
Aplikacija ne radi odnosno ja nisam uspeo da je nateram da radi, a za iphone nema nesto ni mnogo komentara ali zato sam nasao LINK.

Nisam ceo stigao da pregledam ali tu na pocetku odmah kaze sledece:

Der Saugrobotor ist äquivalent zum ILIFE A7, auch die originale ILIFE HandyApp funktioniert mit dem Silvercrest..

sto bi trebalo da znaci da je ovo direktna kopija ILIFE a7 (sta god to bilo, treba ispitati) i da original app radi i sa silvercrestom.

Posle posla cu da procitam celo ovo pa da vidim sta jos ima korisno.
 
Poslednja izmena:
Nisam baš siguran. Moguće da grešim, ali ovako paušalno za neznatno više novca mislim da je bazni Roborock ozbiljan segment iznad.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Do sad sam jako zadovoljan ovim njegovim ugradjenim modovima, uredjaj nije kupljen za usluzno ciscenje kuce nego da ide po kuci i pokupi prasinu i kerece dlake. Kao sto rekoh i u proslom postu pitanje je odnosa cene/kvalitet a ovde je to neupitno.
Aplikacija ne radi odnosno ja nisam uspeo da je nateram da radi, a za iphone nema nesto ni mnogo komentara ali zato sam nasao LINK.

Nisam ceo stigao da pregledam ali tu na pocetku odmah kaze sledece:



sto bi trebalo da znaci da je ovo direktna kopija ILIFE a7 (sta god to bilo, treba ispitati) i da original app radi i sa silvercrestom.

Posle posla cu da procitam celo ovo pa da vidim sta jos ima korisno.

Nemoj se mnogo uzdati na komentare s lidl sajta, niti yt-a.
Sad si uzeo i ti si jedini merodavan. Okači snimak kako kupi stvari s poda, tj da li npr razbacuje rižu itd.

Imaš ia za 200e okruglo roborock inače
 
Poslednja izmena:
Nemoj se mnogo uzdati na komentare s lidl sajta, niti yt-a.
Sad si uzeo i ti si jedini merodavan. Okači snimak kako kupi stvari s poda, tj da li npr razbacuje rižu itd.

Imaš ia za 200e okruglo roborock inače

Nisam ja merodavan ja sam pitao kako da testiram, ali tvrdnja da je nesto od 150 evra mnogo losiji od onog od 500 evra mi nikako ne pomaze u bilo cemu osim gubljenju vremena. Po 8. put, odnos cena kvalitet se ovde pita.

Namesticu aplikaciju prvo pa cemo da vidimo sta moze dalje, ovo sa rizom nije losa ideja, kad namestim aplikaciju.
 
Nemoj se mnogo uzdati na komentare s lidl sajta, niti yt-a.
Sad si uzeo i ti si jedini merodavan. Okači snimak kako kupi stvari s poda, tj da li npr razbacuje rižu itd.

Imaš ia za 200e okruglo roborock inače
nit ga ima u zvaničnoj prodavnici, niti ga ja igde vidim za te pare, a da je nov. elem da sam video na vreme ja bih uzeo taj iz lidla

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Meni je drug kupio, u dve prodavnice se razgrabilo odmah ujutro (imali po 2-3 komada svega), na kraju u Borči (ili koji je već najbliži do tamo) imalo par komada :D
 
Stara prica sa Lidl preprodavcima. Kampuju svako jutro pred pocetak nove akcije i natrpaju puna kolica pa posle preprodaju na KP po duplim cenama. To nije nas izum nego se prenelo iz drugih zemlja. Isti ti preprodavci uvek napisu original nemacki proizvod i kvalitet iako je sve izaslo iz neke fabrike u Guandongu a Nemac nije cak ni dizajnirao proizvod. Inace sto se alata tice Parkside je nova nalepnica i drugacije kuciste preko Einhell alata koji is to nije nemacki nego kineski. Ali i Bosch je kineski samo dizajniran od strane Nemaca ali firma je danas u kineskom vlasnistvu. Bosch, Ryobi, Milwaukee, AEG sve je to iz iste fabrike izaslo i od istih vlasnika. Jedino je Makita jos uvek japanskih vlasnika ali se uglavnom u Kini proizvode delovi. Hilti se dobrim delom i danas proizvodi u Nemackoj ali kosta kao dve, tri Makite iliti 20 Parksidea.
 
Koji model je 200€?

E25 je bio 240e. Redovan usisivač što se entry modela tiče. Na irobot srbijaima gomila roombi 6 serije malo malo na sniženju

Nisam ja merodavan ja sam pitao kako da testiram, ali tvrdnja da je nesto od 150 evra mnogo losiji od onog od 500 evra mi nikako ne pomaze u bilo cemu osim gubljenju vremena. Po 8. put, odnos cena kvalitet se ovde pita.

Namesticu aplikaciju prvo pa cemo da vidimo sta moze dalje, ovo sa rizom nije losa ideja, kad namestim aplikaciju.

Ti si merodavan da li si zadovoljan. Niko ne pominje 500e, nego druge usisvače od 23-25 hiljada.

Okači klip kad budeš usisavao rižu ako te ne mrzi. To je standard test. 2m u liniji, pola tepih, pola parket/pločice. Pesak isto testiraju, ali je to hard core i cimanje
 
Rekao bih glup test. Usisivač treba da usisava prašinu, a ne pirinač i pesak. Prvi bih to pokupio metlom.
 
To je simulacija i standardni test za sve usisivače. I ima logike zapravo jer simulira teške komadiče i mrve. Usisvači ne usisavju samo prašinu :d Čemu robot usisivač, ako mu ti titraš i usisavaš pre njega. To je malo kontradiktorno, zar ne. Pričano je ranije, ima ceo kanal vacum wars sa baterijom testova. Niko nikog ne bije po ušima da radi testove hoće -neće nema problema. Ovde se samo radi o "egzotici" pa je interesantno da se vidi usisna moć
 
ja sam uzeo mi mop vacuum p(ro). Za sada usisava ok. Još uvek nisam probao MOP.

Ako neko ima neka iskustva neka kaže, videh da ima u sebi nož, jel ga on sam koristi ili ja treba da ga koristim za nešto?
 
Uzeh i ja Silvercrest i za sad sam prezadovoljan. Neverovatno koliko je pokupio dlaka (tri mačke i pas :)) i fine prašine posle dosta detaljnog usisavanja klasičnim usisivačem. To mi je odličan test da vidim šta ostaje posle "ručnog" usisavanja.
Aplikacija radi bez problema, a sam robot se dosta dobro snalazi u prostoru i relativno brzo se izvuče iz nekih zakučastih mesta (ispod stolica, u hodniku oko obuće). Uglavnom velika pomoć u čišćenju kuće sa životinjama koje često idu napolje.
Samo još mačori da prestanu da ga biju kad se ugasi... :D
 
Uzeh i ja Silvercrest i za sad sam prezadovoljan. Neverovatno koliko je pokupio dlaka (tri mačke i pas :)) i fine prašine posle dosta detaljnog usisavanja klasičnim usisivačem. To mi je odličan test da vidim šta ostaje posle "ručnog" usisavanja.
Aplikacija radi bez problema, a sam robot se dosta dobro snalazi u prostoru i relativno brzo se izvuče iz nekih zakučastih mesta (ispod stolica, u hodniku oko obuće). Uglavnom velika pomoć u čišćenju kuće sa životinjama koje često idu napolje.
Samo još mačori da prestanu da ga biju kad se ugasi... :D

Baš mi je drago. Meni posle njega kuća nikad čistija. Da li možeš da mi pomogneš oko app. Nisam se ni trudio, poštp sam u gužvi ovih dana i daljinski mi završava posao, ali nisam uspeo da ga povežem na app. Koja je ukratko procedura????
Hvala unapred,,,
 
Da li ga jos ima u Lidlu ili je prosla ta ponuda?
 
Do sad sam jako zadovoljan ovim njegovim ugradjenim modovima, uredjaj nije kupljen za usluzno ciscenje kuce nego da ide po kuci i pokupi prasinu i kerece dlake. Kao sto rekoh i u proslom postu pitanje je odnosa cene/kvalitet a ovde je to neupitno.
Aplikacija ne radi odnosno ja nisam uspeo da je nateram da radi, a za iphone nema nesto ni mnogo komentara ali zato sam nasao LINK.

Nisam ceo stigao da pregledam ali tu na pocetku odmah kaze sledece:



sto bi trebalo da znaci da je ovo direktna kopija ILIFE a7 (sta god to bilo, treba ispitati) i da original app radi i sa silvercrestom.

Posle posla cu da procitam celo ovo pa da vidim sta jos ima korisno.

Ne stigoh od posla da napisem do kakvih sam informacija dosao pa evo.
Iscitao sam ceo taj thread na nemackom forumu i ukratko oni kazu sledece:

- Uredjaj je direktna kopija tog ilife a7 i u trenutku izlaska na trziste bio je duplo jeftiniji od njega odnosno ~400 prema ~200 evra, danas je koliko sam video cena par desetina evra bolja u korist silvercresta plus naravno garancija i kupovina u prodavnici kod nas.

- aplikacija je ista i moze se koristiti i original aplikacija o iLife a7 ali obe ne valjaju generalno i ne donosen nista specijalno.
--u aplikaciji nije moguce namestiti bilo sta sto ne postoji na daljinskom, jedino je lakse sto ne moras da budes u vidnom polju.
--lakse je namestiti termine za automatsko ukljucivanje u aplikaciji, ali moguce je i bez.
--Problem sa kacenjem aplikacije izaziva to sto ne radi sa naprednijim modemima odnosno postoji ogromna sansa da odbija da se poveze ako ruter ima i 5ghz opciju. Nemci su to resavali dodavanjem jos jednog jednostavnijeg access point rutera. Ja aplikaciju original nisam uspeo da namestim na iPhone, a ovu drugu nisam na kraju ni probao jer me generalno ne zanim zato sto nema naprednih opcija.

-Vecine jednostavno koristi ugradjene modove koji su odlicni i mogu se selektovati sa daljinskog ili direktno na uredjaju.
-- najbolji je auto mode sa kojim robotic obidje celu kucu prostoriju po prostoriju prvo zidove pa onda centralni deo. Kada zavrsi vrati se na punjac sam od sebe.
-- Postoje jos 2-3 moda, nisam isprobavao, jedan je max skupljanje, drugi zaboravih a nije mi tu uredjaj trenutno. Pogledati uputstvo sve pise.

- Svi izvestavaju da fenomenalno usisava sve vrste prasine po kuci i tu nema zamerki, ja bih dodao da je po licnom osecaju stvarno odlicno, posebno sitnu prasinu i kerece dlake. Niko nije imao nista da primeti sto se tice samog funkcionisanja dalje.
- Postoji sistemski problem sa crnim/tamnim tepisima kada uredjaj pomisli da je tu "provalija" i nece da predje. Resava se tako sto mu se prelepi senzor, naravno ukoliko nema stvarno gde da padne.
- Da bi mu se zabranilo da udje negde, postoji uredjaj koji dobija uz robota, stavi se na prolaz on ponasa kao da je nasao na prepreku, nije lose samo treba staviti na vreme sto ja uvek zaboravim.

To je otprilike to :), kada stignem probacu i ono sa piricnem cisto da imamo neki benchmark, ali to ce da saceka.
 
Poslednja izmena:
Prelazi preko pragova od vrata?
 
@radebojic
Radio sam sve kako kaže u uputstvu - napravio profil, išao na "add robot", zadržao par sekundi na usisivaču donje desno dugme (puž :D) dok ne pojavi ikonica za Wi-Fi na ekranu robota, zakačio se preko aplikacije na kućni net i izabrao robota i povezao se sa njim. Probaj iLife aplikaciju, jer u komentarima vidim da su mnogi uspeli sa tom, ako originalna ne radi.

@Astmario
Kod mene su pragovi visoki oko 2cm, pa ne prelazi, a prepreke do ~1cm visine nekako savlada, ali ne znam koliko to utiče na njegovu dugotrajnost.
 
@radebojic
Radio sam sve kako kaže u uputstvu - napravio profil, išao na "add robot", zadržao par sekundi na usisivaču donje desno dugme (puž :D) dok ne pojavi ikonica za Wi-Fi na ekranu robota, zakačio se preko aplikacije na kućni net i izabrao robota i povezao se sa njim. Probaj iLife aplikaciju, jer u komentarima vidim da su mnogi uspeli sa tom, ako originalna ne radi.

@Astmario
Kod mene su pragovi visoki oko 2cm, pa ne prelazi, a prepreke do ~1cm visine nekako savlada, ali ne znam koliko to utiče na njegovu dugotrajnost.

Hvala puno. Uspeo sam bez problema.

Ono što je korisno u app je Spare Parts condition gde prati istošenost delova i filtera.... Inače na Aliju ima dovoljno svih delova za ovog robota, jedino što postoji ovaj problem sa slanjem....
 
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro i Roborock S5, da li neko zna neke bitnije razlike (sem baterije u korist S5)?
 
Tek ovih dana sam stigao malo da se poigram sa Silvercrestom. Povezao ga sa aplikacijom posle malo gimnastike, radi sve fino. Što se usisavanja tiče, sasvim solidno i za moje potrebe (dlake i druge stine stvari) dovoljno. Tepisi su takođe OK, po pričama ovde je delovalo kao da ovi usisivači ne mogu da se koriste na nešto debljim tepisima, ali vidim da skuplja i na takvim.

Malo izgleda kao da se buni u snalaženju, ali to ću tek da vidim kad ga pustim da usisa celu kuću.

Ostaje da vidim da li ću moći da pokrijem senzor za pad, a da i dalje radi na crnim delovima tepiha. Je l probao neko?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno