Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
S5 max je ispala prilično jeftino. Uzeo sam čisto radi probe, mada znam da ga neću zadržati iz prostog razloga što nema self empty i pto je veliki po dimenzijama i ne može da se kod mene svuda zavuče. Ako neko hoće robota, a ne mrzi ga da čeka, u avgustu/septembru ću ga prodavati za iste pare za koje sam ga i nabavio, tj za 270e.
 
S5 max je ispala prilično jeftino. Uzeo sam čisto radi probe, mada znam da ga neću zadržati iz prostog razloga što nema self empty i pto je veliki po dimenzijama i ne može da se kod mene svuda zavuče. Ako neko hoće robota, a ne mrzi ga da čeka, u avgustu/septembru ću ga prodavati za iste pare za koje sam ga i nabavio, tj za 270e.
Gde si ga našao po toj ceni?
 
Rusija. Sad mi je žao, trebao sam ovaj model gore sačkati

Edit: inače što se mopova tiče, ovo je budućnost.

https://youtu.be/PpLFrAmgOiM

Ne bih voleo kombinovani uredjaj, čisto zbog ograničenja veličine, ali npr dva posebna uredjaja, tipa T7 sa dual ai kamerama i self cleaningom i self wahsable mop bi bili idealni tandem. Zaboraviš totalno totalno na čišćenje. Zbog toga gotovim + seriju kod roombe


Edit 2: Zaboravih da okačim. Evo i stidljive konkurencije iroobot plus seriji. Nažalost još uvek samo za USA tržište kao i sharkov self empty model

https://youtu.be/kZVg2A0iX4c
 
Poslednja izmena:
Da, Rusija ima sulude cene za Xiaomi. Ja sam moj uređaj doneo odande. U radnji bio značajno jeftiniji nego na Aliexpressu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Vec sam pisao u nekoj drugoj temi. Koristim Roborock S5 od pocetka oktobra. Najbolja investicija do sada. Obican usisivac od tada nismo ukljucili.

Prvi pik je bio Roomba 6xx, ali po svim recenzijama je S5 bio best buy. Jos sam naleteo na akciji u MM u Austriji i kupio ga za 330e. Nekoliko prijatelja koristi S5 i svi su izuzetno zadovoljni.

Do sada je u usisao skoro 4000kvm i radi bez problema. Planiram samo da kupim cetke od S6, iste su kao za S5, samo se kod njih skidaju oni tockici sa strane, pa se lakse skida kosa sa cetke.
de09d9ce86e22e1fa71ee5e27b950990.jpg


Sent from Honor 20
 
Jeste. Mada mislim da je ovo S52.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nema na stanju, nudi mi Mop Pro za 350 sad moram da vidim kakav je taj.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Letos sam imao prilike da vidim uživo Roomba, valjda 616. Tetki poprilično odgovara, bar za ona... češća usisavanja, jer ga pusti i bavi se nečim drugim. "Prava" usisavanja mora i dalje usisivačem. Moji utisci nisu povoljni. Prvo, svuda se zaglavljuje (ne ide ispod radijatora, ima i nezgodnog nameštaja). Drugo, užasno je spor. Huči i buči, huči i buči unedogled. Sistem pokrivanja prostorije kao da je nasumičan. Nekad udari u prepreku i nastavi da ide uz nju, kao da mapira prostoriju, ali često se dobije pod uglom od 45 stepeni (otprilike).

Na kraju usisa on, ali stvarno predugo traje. Tetki odgovara, jer uvek ima neka dodatna posla, ali ko bi to vreme da iskoristi za npr programiranje ili TV, jako smeta, zbog buke. I još treba proveriti prostoriju, da nema nečega nezgodnog po podovima. Stoput mi je lakše da uzmem usisivač i za 5 minuta usisam istu prostoriju, usput pomerajući nameštaj i zavlačeći cev gde god treba. Siguran sam da Roomba prođe dosta puta isto mesto, jer ume iza njega da ostane trunka koje posle ne bude. Naravno, treba imati u vidu i da ne usisava paučinu sa zidova i plafona. I opet, ako za to već treba da izvučem usisivač, meni je zgodnije da odmah usisam i ostatak prostorije (imam mali, kompaktan usisivač, sa ručicom za nošenje, milina) nego da vraćam usisivač, pa puštam ovo čudo i trpim ga.

U suštini, kao i dosta nove tehnologije, ovo je uređaj koji zahteva određene promene u načinu... života, da bi bio što efikasniji.
Verovatno je bolja opcija za velike prostore, sa malo nameštaja.
 
Roomba 6xx samo lud čovek kupuje. To je najstarija tehnologija i nije merodavna za osudjivanje svih uredjaja. S5/i serija i novi ai roboti su svetlosnim godinma ispred roomba 6 serije
 
KP i naruči fino S5, be eksperimentiši.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
koristi li neko brisace podova,recimo Braava Jet 240... kako to radi u praksi?
 
Pozdrav svima,

Uskoro će se u Lidlu pojaviti njihov model robot vacum. Cena ce biti 22 900 ilii tako nešto. Obzirom da je sve što sam tamo kupio odličnog kvaliteta, razmišljam o kupovini. Jedino me brine kasnija nabavka delova pa sam u dilemi.
Inače malo iskustava ima po netu https://www.youtube.com/watch?v=oKUEbHjVpjQ ali vidm da odlično radi posao.

Svakako se lomim....
 
Poslednja izmena:
Već je bio jednom njihov usisivač u prodaji.
Možda ga neko već ima.

Ja nisam preterano oduševljen lidl tehnikom

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
I ja se nosim istom mislju. Nemacki komentari su obicno jako pouzdani pa sam ih potrazio. Na lidl.de sajtu ima brdo odlicnih komentara i opsta ocena je 4.5/5.

Ko zeli moze da pogleda, ako ne znate nemacki i google translate bi trebao da radi posao: LINK
 
Poslednja izmena:
koristi li neko brisace podova,recimo Braava Jet 240... kako to radi u praksi?

Imao sam najjaču bravu. Vratio posle 14 dana. Jednostavno, krpa mora da se bejbisituje, inače ostavlja tragove.

Imaš u temi ovde nekoliko postova pre link koji sam okačio za usisivač i mop koji se sam čisti. Dok to ne zaživi, ovi mopovi su upitna investicija...
 
Da li neko ima zenu/devojku/ljubavnicu kojoj opada dugacka kosa a da koristi robot usisivac? Sta se sa tim nosi najbolje, a uz najmanje potrebe da ga malo malo servisiram? Imate neku preporuku?
 
Iskrena preporuka je preventiva, odnosno da ukoliko postoji mogućnost i žena i ljubavnica imaju sličnu dužinu kose. I boju. Za robota će ti već neko odgovoriti.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Bas dobra cena, ja sam generalno zadovoljan lidl tehnikom, bukvalno pola radionice u vikendici mi je njihova tehnika za smešne pare i kad bolje razmislim prezadovoljan sam... još daju 3 godine garancije... možda uzmem i robota, ako neko uzme nek javi... :)
 
Iskrena preporuka je preventiva, odnosno da ukoliko postoji mogućnost i žena i ljubavnica imaju sličnu dužinu kose. I boju. Za robota će ti već neko odgovoriti.

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Hahhahahah, win! :D Vredelo je vise od preporuke :D
 
Poslednja izmena:
Ovo je bila ponuda u Lidl u Slo. Ali to nije isti “sesalnik”

459f2b4fe04ad112dc54403e80b98246.jpg
 
I ja se nosim istom mislju. Nemacki komentari su obicno jako pouzdani pa sam ih potrazio. Na lidl.de sajtu ima brdo odlicnih komentara i opsta ocena je 4.5/5.

Ko zeli moze da pogleda, ako ne znate nemacki i google translate bi trebao da radi posao: LINK

Hvala puno za link. Vidim da su Nemci baš zadovoljni. Za te pare mislim da vredi kupiti...
 
A rezervni delovi, četke, valjci? Gde to naći kad ode na tim lidlovcima?
 
A rezervni delovi, četke, valjci? Gde to naći kad ode na tim lidlovcima?

To je jedina moja zabrinutost. Ali čim postoji garancija od 3 godine, siguran sam da su obezbeđeni i svi rezervni delovi. Negde na njihovom forumu sam našao i ko je glavni proizvođač za njih. Znam da često imaju npr baterije za svoje alate kao rezervne delove, tako da sam sigurna da je nekako pokriveno. Kontaktiraću ih sa ovim pitanjem, pa ako odgovore.....
 
Dok traje garancija uvoznik je dužan da obezbedi rezervne delove i Lidl ih ima. Pitanje je samo da li će i nakon isteka garancije biti rezervnih delova.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Hvala puno za link. Vidim da su Nemci baš zadovoljni. Za te pare mislim da vredi kupiti...

Mislim da cu ja uzeti, gledao sam jos malo po netu, svi su cool, jedino sto nesto brlja sa alexom ali to me se bas ne tice. A i pitanje je kako se to odrazava na komande na drugim jezicima.
 
Iskreno, ne bih da budem parti brejker, ali pre bih uzeo neki jeftiniji roborock nego ovo. Mislim da se kockanje ne isplati.

Nadam se da če budući vlasnici biti nepristrasni. Treba imati na umu da stvar može da se vrati, ako vam se ne svidja, pa čuvajte kutije i račune.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno