Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po poređenjima na YouTube-u Xiaomi s5 je oduvao Roombu i7.
 
Ovo je ispod kreveta u spavacoj sobi. Tu je zadnji put bilo usisavano pre 5,6 dana. Razlika je ocigledna
 

Prilozi

  • IMG_20200516_071204.jpg
    IMG_20200516_071204.jpg
    1 MB · Pregleda: 324
  • IMG_20200516_071421.jpg
    IMG_20200516_071421.jpg
    792.8 KB · Pregleda: 314
Roomba je cisto bacanje para, Roborock ga dere u svim segmentima a jeftiniji vise od duplo. Jedino nema ovu kantu mada je to potpuno bespotrebno i samo zauzima mjesto. Ja sam na nekoj drugoj temi pisao o S5 kojeg sam uzeo, takav rahatluk se ne moze opisati
 
Hvala za informacije.

Za sada, deluje mi bas onako kakav sam utisak i stekao tokom ovih par meseci traganja. Roomba nije bolji, ali je zato skuplji..
 
Ja kupio danas u ns u big- xiaomi. Dobar popust bio sa 60k 35k sutra javljam utiske
Koji si model kupio?
Za taj novac to bi trebalo da bude model bez mopa?
Na Xiaomi shop Siteu uopšte nema naziva modela već samo naziv na srpskom?!?
 
Poslednja izmena:
Mislim da je to onaj prvi model, bar je taj bio izlozen pre van. stanja kod njih i i vecini nasih prodavnica.

A ako je tako, mislim da S5x vredi svaki dinar preko toga. Razlika izmedju S5x i S6x nisu bog zna kolike, ali izmedju prve dve generacije jesu, koliko sam ja uspeo da vidim po testovima...
 
Roborock nama nije mogao da očisti lepo tepih npr. Uvek su sitne grumuljice ostajale zaglavljenje. Na pločicama i parketu nema neke razlike. S5 je na false barijerama stao i okrenuo se, umesto da nastavi napred (visi krpa, farmerke preko ivice police ili stolice itd). Samo pražnjenje usisvača da ne pominjem. Bukvalno zaboraviš. Iskreno S5 lepo čisti, ali mora da se bebisituje. Automatsko pražnjenje je nova dimnezija. Mi nemamo kera, kablove po podu i takve probleme, pa nemam iskustva sa tim. Neato t8 je nešto novo sa full AI kamerom i lidarom u jednom, ali nema aut.pražnjenje. Posle 6 godina koršćenja robot usisivača, mogu reći samo da je roomba mama. S9 je poluzavršen proizvod. Pretpostavljam da će sledeći model da razvali i neato i xiaomija

Ko nema para za i7+ (1000 kod nas, ili tih 750 na zapadu) treba da uzme s5icu

To je my 2 cents
 
Poslednja izmena:
Koliko visoke pragove mogu da savladaju te vaše spremačice?
 
2cm

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
https://www.ecovacs.com/us/deebot-robotic-vacuum-cleaner/DEEBOT-OZMO-T8-AIVI

Ovo je za sad najpametniji robot. Ne kapiram da li irobot drži patent za automatsko čišćenje, ili druge mrzi/ne znaju da naprave. Znam da drže patent za dual brush, pa su zato bolji na tepihu. Automatsko čišćenje je must have, ako hoće kompletnog robota. Elem, deebot je ubo sa home monitoring funkcijom. Kapiram da će to postati standard uskoro. Može da "preskače" pragove do 2,5cm. Ovo če kapiram biti najuzbudljivije tržište gedžeta vezanih za smart home narednih nekoliko godina
 
Poslednja izmena:
Uzeo sm roborock s55 v2, tj dolazi kad se otvore granice. Pišite šta vas interesuje, tj šta da testiram, pa mogu da napravim poredjenje u svom domu.

:wave:
 
Šta je S55 v2?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Šta je S55 v2?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

https://smartrobotreviews.com/forum/what-is-the-difference-between-the-roborock-s55-and-s50.html

Crna boja, v2 nova unapredjena verzija.

Nadam se da će roknuti fron ai kameru i self emtpy uskoro


Elem, xiaomi vacum koji ima da se kupi kod nas za 35 glava NIJE roborock. Roborock je poseban brend koji nastupa zajedno sa xiaomi brendom. Roborock je napredniji od xiaomi generic usisivača.

Edit: s55 v2 je poznat kao i s55 max
 
Poslednja izmena:
Pronašao kao S5 max, hvala. Nisam ni znao da postoji.

Nema razlike za sve koji čiste ispod 180kvm, što je efektno stan od 250+ kvm. Ovo će pre biti da je ideja čišćenje poslovnog prostora (odlična ideja). Zanimljivo da su podigli sa 150 na 180kvm sa istom baterijom.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako da naredim xiaomiu da ode u drugu sobu da cisti? Znaci da mi ne cisti ovu u kojoj je uljucen punjac(dock)
 
Roborock sam razdvoji sobe. Ako je ista aplikacija, uradiće to i kod tebe.

Dok to nije postojalo koristila se opcija Zone Cleaning. Probaj to.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
https://smartrobotreviews.com/forum/what-is-the-difference-between-the-roborock-s55-and-s50.html

Crna boja, v2 nova unapredjena verzija.

Nadam se da će roknuti fron ai kameru i self emtpy uskoro


Elem, xiaomi vacum koji ima da se kupi kod nas za 35 glava NIJE roborock. Roborock je poseban brend koji nastupa zajedno sa xiaomi brendom. Roborock je napredniji od xiaomi generic usisivača.

Edit: s55 v2 je poznat kao i s55 max

Isto ti je to, samo sto se prvi zove rockrobo. Jedina je razlika sto ovaj prvi nema mop, a s5 i s55 imaju dodat mop za brisanje poda
 
Nije isto, imaju 4 modela.

Roborock
Roborock S5, druga cifra je oznaka boje
Roborock S5 max
Roborock S6

Razlika nije samo mop. Npr, S5 ima ovo što tebi treba, tvoj robot nema, sam segmetniše stan u sobe, kupatilo, toalete, a svaki segment ili grupa može da bude deo timera, pa da sam različite delove stana održava u različitim periodima vremena.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Aj mi pokazi tu opciju. Ja kao da sam video opciju send vacum cliner in kids room. Imam scheduled opciju, ali mi to ne treba
 
Poslednja izmena:
https://www.smarthomebeginner.com/roborock-s5-vs-s6/

Ovde imaš fino par varijanti, zašareni stan po prostorijama automatski. U aplikaciji ima opcija Room, klikneš na nju pa selektuješ koje sobe želiš da se usisaju.

Kod mene je sve prostorije ubo perfektno.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
U pravu je kolega iznad. Nisu isti modeli.
Kod mene je S5 i ima mnogo vise opcija. Sam pogled na izgled aplikacije i poredjenje sa tom iznad mislim da dovoljno govori. Konkretno, opcija za ciscenje samo jedne sobe se nalazi dolje lijevo
44c09c4d88606601055d6d55b553b81b.jpg
 
Da. kod mene je drugacije. Onda ipak nema te opcije. Dobro je da znam. Da ne trazim vise
 
Imaš sigurno Zone cleanup?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
U pravu je kolega iznad. Nisu isti modeli.
Kod mene je S5 i ima mnogo vise opcija. Sam pogled na izgled aplikacije i poredjenje sa tom iznad mislim da dovoljno govori. Konkretno, opcija za ciscenje samo jedne sobe se nalazi dolje lijevo
44c09c4d88606601055d6d55b553b81b.jpg

Kod mene se ovo pojavilo tek nakon firmware update-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno