Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Nemačkoj Roborock s6, malo manje od 500. Ifem sa tim kad bude moglo. Ima mop što mi je super. Ne očekujem čudo, al da prebriše pod je skroz u redu.
Sasvim dobro radi mop. Naravno, ne može da se koristi u ranije neodržavanom stanu, ali fino pomogne, mnogo ređe se pere pod.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Je l ima neki koji koliko toliko uspešno usisava čupavce? Po nekoj pristojnoj ceni :smash:
 
Ne. Čupavci su zlo i ja sam ih sve, sem jednog koji je sporedan, izbacio.
 
U Nemačkoj Roborock s6, malo manje od 500. Ifem sa tim kad bude moglo. Ima mop što mi je super. Ne očekujem čudo, al da prebriše pod je skroz u redu.

Imam Roborock s5 na kom mopping nije baš sjajan - radi po principu "kap po kap" :) Koristim ga u kombinaciji sa usisavanjem jednom nedeljno, i za to je ok.

Što se tiče usisavanja, prilično sam zadovoljan. Imam isključivo parket i pločice, i retko kad se desi da nešto ostane nakon što robot odradi svoje.

MiHome nakon poslednjeg update-a ima neke nove opcije. Mislim da u ranijoj verziji nije postojao virtual wall i no-go-zone, mada ih ni sad ne koristim puno. Stavio da automatski krene da čisti 3x nedeljno i ne mislim puno.

Nakon nekog vremena je počeo da se povremeno "žali" na prljav filter, ali to se lako reši temeljnim pranjem istog. Za 11.11 sam naručio komplet rezervnih delova (filter, metlica, četka) od Kineza za cca 10e, pa ću menjati kad dođe vreme.
 
Za 11.11 sam naručio komplet rezervnih delova (filter, metlica, četka) od Kineza za cca 10e, pa ću menjati kad dođe vreme.

Ovo me zanima,ogromne su razlike filtera,cetkica i valjaka za Roombu na Aliju i kod nas. Da li ima razlike u kvalitetu?
 
Ima ali je razlika u ceni toliko velika da su delovi sa aliexpressa sasvim ok u odnosu cena/kvalitet. Jedino četkice treba uzimati original, mada rade posao i ove sa alija - ja sam umesto trokrake uzeo šestokraku i čini mi se da ima više efekta.
 
Šestokraka je stara četkica, unapređena je ova sa 3 kraka, bolje se vrati na nju. Zaboravio sam tačno u čemu je bio problem.

Što se zamenskih delova tiče, ja ne uspevam da vidim razliku. Velika četka je identična kao original, a imao sam i peh da mi crkne motor glavne četke, pa je i to stiglo sa Ali za 26e. Nažalost, robotu je garancija u Rusiji, pa mi je ovo bila brža varijanta.

Neverovatna sprava, moja očekivanja su bila niža, tj. da će da pripomogne malo u održavanju stana, a zapravo mi sad ponekad pripomognemo njemu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
To sam i ja pročitao, da je "unapredjena", marketing talk...
Probajte uostalom, nije skup eksperiment, moje iskustvo je da je bolje 2x više okreta četkice. Npr dlake ljubimaca se bolje čiste.
 
Koliko često su na akciji Roomba modeli, npr. 671, 676 itd, da li zna neko? Da li vredi čekati, pošto mi nije hitno?

Da li ima više smisla uzeti te modele ili jeftinije (606, 616)? Ako neko ima iskustva.
 
Vidi gore. Od modela 800 naovamo promenjene su četke koje više nisu četke nego valjci. Jako se lako čiste za razliku od četka-valjaka.
 
@Truba, ja pratim duže vreme, i jedino što ima kod nas od "popusta" su outlet (izloženi) primerci. Da pomenem da i jeftiniji E5 (između serije 6 i 9) ima valjke a ne četke, i da je što se snage usisavanja tiče, u rangu sa dosta skupljim modelima.
Modeli ispod 675/676 nemaju wifi, pa samim tim ni schedule.

Sent from my sokoćalo
 
Poslednja izmena:
@Truba, ja pratim duže vreme, i jedino što ima kod nas od "popusta" su outlet (izloženi) primerci. Da pomenem da i jeftiniji E5 (između serije 6 i 9) ima valjke a ne četke, i da je što se snage usisavanja tiče, u rangu sa dosta skupljim modelima.
Modeli ispod 675/676 nemaju wifi, pa samim tim ni schedule.

Sent from my sokoćalo
Moja 521 ima schedule na sebi

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Uzeo sam u comtrade još jednu i7+ za 113 hiljada. Inače, najavio sam popust pre nedelju dana, pa je sad i u gigatronu 119k. U comtrade shopu ima i 5% popusta ako se ubaci kod, pa ispada tih 113. Uradiću unboxing sutra, pa kačim...
 
Zaboravih da napišem, info od juče. Prijatelji su u USA uzeli s9 pre mesec i kusur dana. Prvi na keca nije radio. Nije hteo da čisti, vrteo se u mestu i izbacivao grešku 31 (ako se sećam) što mu dodje neka fatalna greška. Dobili su zamenu, radila je 2 nedelje i isto. Uzeli su na kraju i7icu. S9 su izgleda nešto zbrzali. Gledao sam baš nakon toga youtube i redit kanale vezane za roombu. Postoji i sijaset jedinica koje su vraćene amazonu. Izgleda da s9 ima baš dosta problema, a za neke se sumnja da su hardverske prirode (poput četkice koja se uništi za nedelju dana). Inače s9 (samo robot bez + tj baze) je sad na akciji 100 glava, što je ekstra cena. Baza je 55k, što je jeftinije nego kad je s9+ bio na akciji pre mesec dana za 169k.
Kapiram da će irobot uskoro da izbaci neki model sa front kamerom, ai-em i lidarom. Dosta modela ima 2 četke, pa bi i to bilo unapredjenje.
 
Radi posao i stara Roomba [emoji16] sledeći korak neki Asimo koji čisti

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
U Austriji trenutno -15% na rumbu, tako da i7+ ispadne 640€.
Vredi li to? Nisam nikad imao takvu stvarčicu, nemam tepihe već samo laminat/pločice
 
Vredi, ali ja sam taliban.
 
To je super cena. Ja bih 2 uzeo odmah :D Sledeći mesec čemo uzeti braava 6icu da probamo.
 

Prilozi

  • IMG_20200511_180534.jpg
    IMG_20200511_180534.jpg
    1 MB · Pregleda: 268
  • IMG-df0b3b748ec19126942f1e493d9cd956-V.jpg
    IMG-df0b3b748ec19126942f1e493d9cd956-V.jpg
    210.9 KB · Pregleda: 265
Kako ste zadovoljni sa i7+,prvenstveno me zanima kako radi aplikacija,odlazak u zadate prostorije,brljavi li usisivac sa prepoznavanjem granica tih prostorija,i kako radi sistem praznjenja,da li je bucan i da li odradi svaki put sve kako treba ili se nekad usisivac omasi potrebnu poziciju,da li ispadne prasine van rezervoara.... pitam onako laicki,jer nigde nisam ni video uzivo kako ceo sistem funkcionise
 
Kako ste zadovoljni sa i7+,prvenstveno me zanima kako radi aplikacija,odlazak u zadate prostorije,brljavi li usisivac sa prepoznavanjem granica tih prostorija,i kako radi sistem praznjenja,da li je bucan i da li odradi svaki put sve kako treba ili se nekad usisivac omasi potrebnu poziciju,da li ispadne prasine van rezervoara.... pitam onako laicki,jer nigde nisam ni video uzivo kako ceo sistem funkcionise

Pazi ovo nam je 2. Sve pokupi, izvuče gomilu maace koju ne znaš gde navata. Jedino ćoškove (90 stepeni) ne može peefektno, ali sve uz ravne ivice pokupi. Nema bagova kad odradiš training run. Aplikacija radi super. Sve nam je uvezano na google home, pa mogu i preko velikog ili daily tv da mu glasovno zadajem koju sobu da čisti. Kesa nam traje u principu mesec dana, čistimo jednom u 4 ili 3 dana. Bagova, za sad nema, ali nam je generalno stan roomba friendly... Vredi svaki dinar. Žena srećna. Happy wife, happy life. Čekam m6 da bude na akciji... Nije bučan, osim baze kad prazni
 
Poslednja izmena:
Ja kupio danas u ns u big- xiaomi. Dobar popust bio sa 60k 35k sutra javljam utiske
 
Poslednja izmena:
Okači klip
 
Na Vacuum Wars testu ispada da je S5 bolji usisivac od i7.
Koji je onda rezon za kupovinu istog? Samo zbog baze ili...?
 
I onaj prvi Roborock je na većini review imao bolji algoritam čišćenja, iako nisu bile to krupne razlike sem u ceni (okvirno je bio 3x jeftiniji pre par godina), u odnosu na tada najskuplji iRobot.

Zaintrigirali ste me temom pa sam pogledao i ove najskuplje modele, ali ja ne mogu da vidim nešto značajno različito u odnosu na S5x. Nama odlično održava stan, odnosno, moja očekivanja nisu bila adekvatna stvarnosti, koliko je korisna stvarčica.

Ne bi bilo loše da podvučete bitne razlike, ko se odlučio za ove skuplje uređaje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Super radi, nije glasan, gde prodje nema bukvalno nista da ostane od prasine.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200516-084111_Mi Home.jpg
    Screenshot_20200516-084111_Mi Home.jpg
    275.2 KB · Pregleda: 225
Poslednja izmena:
I ja to pisem, jer hocu da uzmem S5, pa da vidim da li je sve Apple vs Samsung ili ima realne razlike...

Da li neko koristi mop funkciju na S5?
 
Koristim naravno. Ne može da zameni ozbiljno ribanje poda, ali ga održava odlično. Bude fino prljava krpa, mora da se menja na maks 30 minuta, i to kad je stan na oko sasvim čist, inače i češće. Ako imaš samo jednu, propereš i vratiš, dok je robot na pauzi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno