Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam montirao prednji tockic, ne pise u uputstvu da treba, nije dosao sa njim namontiranim.. lud sam :)
 
Radi, uparkirao se da se dopuni jer je na 20-ak %, pustam ga posle pa javljam iskustva.

Hvala puno.
 
Supeeer! Kao otac malog deteta, mogu da ti kazem da je kupovina usisavaca bila jedna od boljih odluka :)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ma roboti su extra stvar,zavoleo sam ga kao brata rodjenog :D Nego,mozda sam vec jednom i pitao,al mislim da ne dobih odg,koliko cesto menjate filtere,tockice,cetkice,valjke (moj model je Roomba). Filter cistim kompresorom,evo ima godina kako ga ne menjam,al vidim da poceo malo da se lista pa me zanima,da l da guram i dalje ili menjanje.... ne primetim da slabije usisava... a guta sve zivo,bez problema uvukao komad stakla od case jedno 15cm kvadratnih :d
 
Supeeer! Kao otac malog deteta, mogu da ti kazem da je kupovina usisavaca bila jedna od boljih odluka :)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Ja (za sada :D) imam samo decu koja se linjaju :D

Ovo je definitivno moja nova omiljena igracka [emoji23]

Skupio je sve dlake sa poda, usisao lepo sve sobe, 28m^2 za 32 minuta, ali je ovo ujedno i prvi put da je pusten pa je radio i mapiranje. Ovo je samo usisavanje, sutra pustam sa mopom.
 
Pozdrav
Treba mi pomoć oko odabira usisivača. Imam stan od 70m2, nemam čupave tepihe, mop bi bilo lepo da ima, ali ne mora i na kraju cena do oko 400e.
Svaki savet je dobrodošao.
Hvala
 
Meni roborock s5 izuva kako radi a ima i mop opciju. Iskreno, mop i nije nesto spec, ali usisava izuva.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Meni stigao Dreame D9 u subotu. Zamalo da mi izgube paket sa Alija, poslato iz Španije za FR, glupi GLS špediter, vozač pogubljen dao nekom liku ni blizu moje adrese. Pratim tracking taj dan, piše u četvrtak popodne isporučeno, kome bre isporučeno. Zovem, ne javljaju na se call centar ceo dan. Sutradan ujutru dobijem call centar, nakon pet poziva između mene, šefa ekipe i vozača najzad u petak uveče vozač došao ponovo do moje adrese da se "priseti" gde je isporučio, kaže ne seća se kome je dao, bukvalno je bio u fazonu izgubili smo vam paket, nadoknadićemo vam štetu. Sva sreća taj lik kome je dao bio pošten, pročitao pravu adresu i doneo mi u subotu uveče, mada kao da je oklevao :d Kutija bila pocepana, gvirnuo je unutra da vidi šta je, srećom nije otvarao kutiju od robota, netaknuta nalepnica.

Pošto sam se zainteresovao dosta za robote i gledao solidan broj testova po netu, mogu reći da ovaj "neispitani" Dreame D9 vrlo lepo radi. Nikakve bagove nisam imao, prilično je tih na najmanjem i drugom najmanjem podešavanju, a čak i na max nije glasan toliko (65dB). Izmapirao je lepo sve prostorije, ne ostavlja ništa ne očišćeno iako me buni što na mapi u Mi Home ne ide do ivica zidova, ide zapravo, pratio sam ga, to je samo tako ucrtan razmak od zidova. Pametno čisti, lepo i efikasno prolazi kroz prostorije, prvo opkruži zidove prostorije, pa onda pređe u S stil čišćenja, tako da brzo završi, eto recimo 28 kvadrata za 21 ili 22 minuta, tako da je brži od kvadrata po minutu. Obično pustim kuhinju i dnevnu svaki dan uveče da očisti, ostale prostorije kapiram da je dovoljno jednom nedeljno jer se ne prljaju toliko.


EDghb8b.gif



Mopovanje je ok, lepo mokri krpicu i ne ostavlja neobrisane delove, mada to je više blago brisanje kao što je opšte poznato, bilo šta da je malo više stvrdnuto na pločicama neće da obriše ni sa maksimalnim protokom vode. Nego da, navlaži se krpica pre stavljanja, lepo ima nalepnica sa tim savetom na posudi, ne znam da li su i na drugim modelima stavili isto, ali da nema toga ne bih se setio da mokrim krpicu prethodno. U posudu za vodu staje 270 ml, u posudu za prljavštinu 570 ml. Vodu i na max kad stavim ne potroši puno za dve prostorije gde sam probavao do sad, tako da je 270ml kapiram i više nego dovoljno i za neki ogromni stan. Za prašinu ima veću posudu od S5 Max (460ml), mada kapiram da je i tamo dovoljno, ja obično odmah istresem posudu nakon završetka, ili pre nego što počnem novo čišćenje, to je posao od dva minuta. Lepo nalazi dock iako je ispod police za tv, morao sam tu da ga stavim da ga ćerkica od 18m ne čačka :D Deca k'o deca, oduševila se kad sam ga pustio prvi put, jurila je ona njega, jurio je on nju, haha. Inače, stvarno je spas ko ima malo dete, pošto mrve hranu samo tako, po tepihu, pločicama, svuda. Boga oca je prvi put pokupio iz naizgled čistog stana, ženinu kosu iz tepiha, prašine, sitnih čestica, itd. Tako da svaki put se iznenadim šta još sve pokupi osim mrvica hrane, iako ga pustiš svako veče.

Što se mapiranja tiče, vidim da ako je kauč bez nogica uza zid, ne kapira da je tu kauč, nego ga ucrta kao krajnji deo prostorije, što je i logično jer lidar ne dobaci iznad njega da vidi da je tamo pravi zid. Nogice od stolova lepo ucrtava, imam kancelarijski, trpezarijski i policu za tv, i lepo opkružuje oko njih bez udaranja, ne uvek, ali retko ih nabode u prolazu iako zna gde su. Nego, nekad imam problema sa Mi Home aplikacijom, uđem recimo i neće da učita podatke od robota ili mu treba sto godina, pa moram da je ugasim i probam opet i tad odmah učita. Možda je do Mainland China servera, tamo sam ga vezao jer mi je tu bila i Yeelight sijalica. Ne znam da li i vi imate problema sa aplikacijom nekad, evo dok sam radio screen grab prestalo je praćenje robota na mapi, nije vraćao poziciju, pa sam morao da je ugasim i pustim opet, pa je proradilo. Probao bih da prebacim na Europe, ali onda ću da izgubim mapu, nema načina da je sačuvam, morao bih opet da ga pustim da radi mapiranje, šta znam, videću.

Bukvalno su prekopirali Roborock S6 po izgledu inače, nije klon S5 Max, nego S6 zapravo, skoro pa klon. Kažem skoro jer ne pašu delovi od S6 koliko vidim, ali ima delova od Dreame F9 i Mijia 1C, identične su četke, filteri, krpice. Za nekih 15 evra koliko vidim ima 4 filtera, 2 glavne četke, 4 pomoćne i još par stvarčica, a krpice su po 1 evro, što je džabalesku. Za 240 evra je bio top kupovina za crni petak, sad kad je 330-360e, onda je svejedno dal' Dreame D9 ili Roborock S5 Max (btw S5 Max je i dalje na akciji za 300e ovde u FR). Da li će da bude na KP u Srbiji, ne znam, ali meni se čini kao odlična alternativa S5 Max modelu, mada kapiram da je Roborock dosta popularniji u svetu. Mada svi ovi robotu su na istu foru, ovaj Dreame D9 je kao jači 3000Pa vs 2000Pa, ta veća posudica za prljavštinu, ali sve to identično radi, iza oba stoji Xiaomi, sve je to na isti kalup. Robot je super stvar kao što kažu ljudi, ako imate malu decu baš pomaže. Još samo da izmisle robota koji će da skuplja igračke sa poda nazad na svoje mesto i to je to :D
 
Treba mu oko pola sata da usisa ceo prostor gde radi, potrosi 23% baterije za to vreme.

Porucio sam rezervne delove sa Alija unapred, 20$ za 2 glavne cetke, 4 sporedne, tri mopa i dva filtera. Kad stigne stiglo je.

Posle nekoliko dana mogu samo da potvrdim da je robot najjaca kupovina ikada :D
Screenshot_2020-12-11-20-11-45-849_com.xiaomi.smarthome.jpg

Jedno pitanje, koliko cesto pustate usisivac, a koliko mop? Ja planiram usisivac jednom dnevno, a mop jednom nedeljno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prezadovoljan i ovom glupom roombom 606. Mogu da zamislim kakvi su samo skuplji modeli. Bitno je samo da je ne gledam dok radi jer me izludjuje "patern" po kome radi tj nemanje istog. Ali na kraju ipak predje sve i prosto mi je neverovatno sta uspe da izvuce.

Najbolje potrosenih 20 000din za Black Friday.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Jedno pitanje, koliko cesto pustate usisivac, a koliko mop? Ja planiram usisivac jednom dnevno, a mop jednom nedeljno.

usisivac jednom dnevno, ali evo 2 dana ga nisam vec pustio. Sutra hocu definitivno

mop sam samo jednom ali verovatno na 10-15 dana bih mogao... iskreno me mrzi da mu sipam vodu, skidam krpu itd...
 
Ja retko mopujem, nekada sam cesce. Ali kednom dnevno usisivac. Kad krenem negde, podignem sve sa poda i pustim ga.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Roborock S6 MaxV i Xiaomi Mi Mop Pro koriste iste rezervne delove?
 
Kako ste zadovoljni sa skulljanjem pored ivica? Mi Moo Pro se nabije uz ivicu i cetkom pokupi sve, bas lepo radi.

Sad mi je krivo sto ranije nisam uzeo, robot je najjaca stvar :D
 
Meni Dreame D9 baš temeljno čisti, kako ivice prostorija pa tako i čoškove, odradi vrteća četkica dobar posao da ubaci sve unutra. Puštao sam ga obično uveče, ali sam isprobao ovo programirano čišćenje, sad ga namestim da u 8 ujutru krene sam da čisti, samo pre spavanja pokupim stvari sa patosa da ne pojede nešto i da se zadavi :d
 
Upravo zavrsio prvi run S5 max koji mi je stigao danas. Vrhunski radi.

44m2 cleaning area za 45 minuta. 73% baterije ostalo.

Nisam uspeo da ga povezem na Mi Home app iz nekog razloga ga ne vidi. Roborock aplikacija bez problema. Primetio sam da malo cukne u prepreke samo kada "uci" prostoriju. Posle usporava pred svaku i lagano prilazi i cisti. Zavlacio se gde god je mogao fizicki da stane. Jedino nije uspeo da udje u kupatila jer su pragovi previsoki, imaju 3 cm, (2 je maksimum za njega).
 
Da li neko, ko je uspešno naručio, može da mi na pm preporuči aliexpress prodavca za rezervne delove za s5 max?
 
Mi Mop P izgleda da nema "no mop zone" u podesavanjima, za sada nemam tepih ali kada ga budem uzeo brisace se i on [emoji23]
 
Da, ima samo restricted area. Mislio sam da se no mop definiše u okviru određene restricted area, ali nema opcije.

Koji je fizički najmanji Robot usisivač koji se trenutno može kupiti?
 
Ja sam prezadovoljan i ovom glupom roombom 606. Mogu da zamislim kakvi su samo skuplji modeli. Bitno je samo da je ne gledam dok radi jer me izludjuje "patern" po kome radi tj nemanje istog. Ali na kraju ipak predje sve i prosto mi je neverovatno sta uspe da izvuce.

Najbolje potrosenih 20 000din za Black Friday.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk


Mi smo se pre mesecak dana ponovili Roombom i7 i mogu reci da mi je to najbolje potrosenih 600€ u zivotu.
Odusevljeni smo kako radi a frapirani sta sve izvlaci (supruga kaze: “ma to se on kruni unutar sebe, 100%).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jedan interesantan review za Dreame D9, gde zapravo ima testiranja a ne otpakivanje i blebetanje o ličnim utiscima kao što je do sad bilo na YT.



Ko ima mogućnost da naruči unutar EU, eno na Aliexpress za 292 evra, slanje iz Poljske, Španije, Italije, Francuske, Rusije, kako kad ima na stanju u tim skladištima. Ja sam skroz zadovoljan, svaka čast Roombama i ostalim skupljim robotima, ali Roborock, Mijia, Dreame, Viomi, svi ti brendovi Xiaomi-a donose prosečnom potrošaču pristupačnu ulaznicu u priču robot usisivača. Plus uz to čiste veoma dobro i ne manjkaju im opcije u odnosu na 600,700,800e robote, možda u budućnosti da ubace samopražnjenje, kameru za prepoznavanje objekata (znam da ima već na Roborock S6 MaxV) i naprednije mopovanje i to je to. Ne sumnjam da ćemo videti sve te opcije u narednim godinama u cenovnom rangu oko 400+ evra, kad su već ovako krenuli. Konkurencija je divna stvar.
 
Mi Mop P izgleda da nema "no mop zone" u podesavanjima, za sada nemam tepih ali kada ga budem uzeo brisace se i on [emoji23]
Ja sam od delova stana gde imaju tepisi (3 kom) napravio odvojene sobe i kada čistim taj deo skinem ceo mop sa rezervoarom.

Čak i tepihe koje može da pređe po malo koči kad je mop na njemu.
 
Pustio sam danas prvi put Mop sa rezervoarom za vodu ubacenim i napunjenim, u aplikaciji odabrao "High" podesavanje za vodu. I krpu sam fino nakvasio, ovaj put samo vodom, sledeci put cu i nekom tecnoscu za brisanje podova (samo krpu naravno, u rezervoar cistu vodu).

Kad je krenuo da radi prvo se vrteo i kvasio krpu sam. Trebalo mu je za 1/3 vise vremena za Mop & Vacuum za isti prostor u odnosu na samo usisavanje. Ocekivao sam da ce mu trebati vise vremena. Svuda gde je prosao je ostao vlazan trag, nisam sad imao fleke koje je trebalo brisati, ali kada sam prao krpu prljava voda je tekla, tako da je misija uspesna :)

Nije bilo ni kapi vode u samom uredjaju. Sam rezervoar za vodu curi kada se drma levo desno/nosi tako da sam ja stavio prazan u robota, pa sam onda sipao vodu levkom. Kad sam vadio rezervoar gledao sam da ga ne drmam levo desno iznad robota da ne bi kapnulo. Nisam merio kolicinu, sipao sam otprilike, ali je bilo dovoljno, sledeci put cu izmeriti koliko vode je potrosio.

Zadovoljan sam i mop performansama. Sve u svemu za ovih 12 dana od kako je stigao radio je ukupno 7 sati, usisavanje svaki dan, a Mop cu pustati jednom nedeljno jer me mrzi da punim/praznim posudu za vodu i kvasim i namestam krpu. Posudu za prasinu praznim na 2 dana, mozda bi i 3 izdrzala ali nema potrebe, lako se prazni i ocisti sa ugradjenom cetkom.

Za 5 minuta dnevno koliko je potrebno da se sve podigne sa poda i posle toga vrati i da se isprazni posuda za prasinu, imati cist pod svakog dana je neprocenjivo. Neko je pitao da li vredi dati 285e za ovako nesto, moj odgovor je da za 24/7 cist pod (a i samu kucu jer se neuporedivo manje prasine dize) uz minimalni trud vredi dati i mnogo vise :)
Ja sam od delova stana gde imaju tepisi (3 kom) napravio odvojene sobe i kada čistim taj deo skinem ceo mop sa rezervoarom.

Čak i tepihe koje može da pređe po malo koči kad je mop na njemu.
To je jedino resenje, sa odvojenim sobama, nije lose ali nije ni dobro naravno.
 
Zdravo,
ima li neko iskustva sa xiaomi stapnim aku usisivacem Handheld Cordless Vacuum Cleaner 1C?
Ili preporuka za neki dobar stapni aku usisivac u cenovnom rangu oko 30k din.
 
Ivanbass1, kada naspeš vodu i zatvoriš gumeni čep, kapnuće možda još neka kap. I onda možeš da ga ubaciš u usisivač.
 
@PJ

Hvala. Probacu za vikend kad budem stavljao mop, pa cu da potvrdim.
 
Kupio sam Tesvor X500 pre 15 dana i veoma sam zadovoljan kako uređaj radi i kako se lako održava. On inače spada u jeftinije usisivače (200$), ali je zaista odnos cena-kvalitet odličan. Bez obzira što ima aplikaciju uz koju radi, nema mogućnost za obeležavanje prostora u koji usisivač ne treba da ulazi, već se to radi magnetnom trakom. Pitanje je da li je ta traka ista za sve uređaje koji koriste ovaj sistem za ograničavanje prostora i da li se može kupiti kod nas?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno