Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva su iskustva sa Lenovo E1 i T1? Gledam neki do 250-300e za povrsinu od ~40m^2.
 
... Mislim, nije toliko strasno, vidi se kad sednes na pod i zagledas ali meni bode oci :)

Onaj osećaj protiv koga ne mogu, znam da nema nikakvog uticaja na bilo šta, čak se i ne primeti dok ne znaš gde da gledaš, ali sama spoznaja da nešto nije onakvo kakvo bi trebalo da bude ili je bilo...

Uljeni parket se polira, pa se opet ulji, zbog tih micro tragova. Majstor mi je rekao, ko ima psa ili mačku, poliranje na maks 3 godine. Ko nema, 5 godina, najmanje, ali sigurno duže.
 
Dobro je. Ja sam mislio da sam se ja zeznuo sa blajhanim parketom, ali vidim da ima i luđih.

Sledeće sređivanje će biti puka funkcija, ništa drugo me ne zanima. I ovaj beli pod odvaljujemo, posle prve tri rupe i odvaljenog laka se ohrabriš.
 
hahahah :) Sve nas je vise :)
 
Uzeh Mi Vacuum Mop Pro, stize sredinom sledece nedelje, javljam utiske. 285e placen, sluzice i za brisanje i za usisavanje.

Odlucio sam se za Xiaomi, a ne za Lenovo E1/T1 zbog rezervnih delova.
 
Mogao si mene da placas mesecno 285e da ti cistim stan.. :D

Inace moze neko da mi objasni potrebu za ovim?

Posto planiram neko sredjivanje, sobe su sa parketom, verovatno ce negde biti i neki manji tepih, pa me zanima da li se isplati da ulazem u ovo, svidja mi se iskreno ali da li je isplativo? Jer na primer sta moze da mi usisa ako se redovno brise parket od prasine? A nije da smo toliko aljkavi da mora da se brise i usisava svake nedelje... :D
 
Poslednja izmena:
Bez razmišljanja, isplati se.
Po meni se ne isplati samo onima koji imaju rutine u obliku porodičnog vikend čišćenja kuće, pa je sve već dovoljno uglancano.

Moj plan je bio mopujem predsoblje svakog dana, ali pošto zahteva pažnju za Mop, ipak samo usisava tih nekoliko kvadrata, skoro svaki dan.
Slično je i za kuhinju.
Ostatak prostora usisava na nekoliko dana, sedmično, recimo.

Da usisam ceo nivo, onako kako ja mislim da bi trebalo, potrebno mi je preko sat vremena. Robot to u nekim segmentima uradi bolje od mene, u nekim lošije, za okvirno sat vremena. A ja to vreme mogu da upotrebim za nešto drugo, uopšte ne moram da budem kod kuće.

Doduše, kad se pre nekoliko dana zaglupeo, da mi je to bio prvi susret sa njim, konstatovao bih da tehnologija još nije zrela. Resetovao sam ga i opet je OK. Za ovo tepiha što imam u kući, mislim da mu se više sviđaju tvrdi podovi.
 
Ako imas vremena na pretek i volis da sredjujes kucu (usisavas), ne isplati se... Ako usisavas jednom mesecno, ne isplati se...

Ali ako imas potrebu da usisas jednom u 2 dana ili cak svaki dan (imam malo dete koje se valja po podu i pravi nezamislivi svinjac svaki dan), ovo se itekako isplati... Nemam vremena ni snage da drzim usisivac svaki dan, a ne mogu da pustim dete da se valja po prasini i prljavstini...

Mop nije preterano neophodan osim da eto pokupi malo prasinu sa poda... Svakako se moze bez njega, dok ga bar malo ne unaprede...
 
Mogao si mene da placas mesecno 285e da ti cistim stan.. :D

Inace moze neko da mi objasni potrebu za ovim?
Moja potreba je zbog dlaka od zivotinja i prasine. Vec neko vreme se razmisljam da uzmem robota, pre par dana je bio "trigger" kada sam usisao i sutradan je pod vec bio pun dlaka od psa i prasine.

U sustini, ako bude sluzio nekoliko godina i izbaci potrebu za usisavanjem/brisanjem - definitivno ce se isplatiti.

Ako mi se ne svidja kako radi, prodacu ga i uzeti neki stapni sa baterijom u sebi :)
 
Poslednja izmena:
Mogao si mene da placas mesecno 285e da ti cistim stan.. :D

Inace moze neko da mi objasni potrebu za ovim?

Posto planiram neko sredjivanje, sobe su sa parketom, verovatno ce negde biti i neki manji tepih, pa me zanima da li se isplati da ulazem u ovo, svidja mi se iskreno ali da li je isplativo? Jer na primer sta moze da mi usisa ako se redovno brise parket od prasine? A nije da smo toliko aljkavi da mora da se brise i usisava svake nedelje... :D
Razmisli o ovome samo kao o nastavku oslobađanja tvog vremena u kući.

Niko više ne postavlja pitanje da li ti treba veš mašina ili mašina za sudove.

Prosto ti oslobađa nekih 2-3h sedmično da ih potrošiš na nešto drugo.

Koliko ti vredi tvoje vreme - to možeš samo ti da odgovoriš.
 
Koliko dobro usisaju ovi roboti kad su u pitanju oni čupavi tepisi gde se i umrsi najviše ženskih dlaka iz kose?
 
nisu sjajni za takve tepihe kao ni bilo koji drugi usisivac
 
Roborock nije sjajan. Roomba i7 je dve klase iznad zbog dve četke.
 
Dobro je da Roomba nema tri četke. Koliko bi tek onda bila skuplja. :D
 
ni roombine 2 cetke ne pomazu kad su u pitanju psece dlake u cupavom tepihu... kum ima roombu, psa i cupavi tepih... mozda je bolji od s5 ali ne resava problem
 
@PJ
Koliko sam shvatio imas Mi Mop Pro, kako te sluzi?
 
Da, Mi Mop Pro. Nije sjajno, ali je dovoljno dobro.
Usisavanje je OK.
Baterija je sasvim dovoljna za mojih 50kvm. Biće dovoljno i kada joj opadne kapacitet vremenom.
Navigacija ima svoje mane, ali je dovoljno dobra.
Mop je generalno krš. Nekada čujem kako prska vodu na krpicu i tada radi ok, a nekada kao da voda samo kaplje na krpicu, nedovoljno da je pokvasio. U nekom review je Kinsekinja "don't forget to wet mop before mopping", pa je možda into rešenje.

Ako te interesuje nešto konkretno, pitaj.
 
Da, to ja uradim pre mopa. Jer vodi treba vreme da nakvasi celu krpu.
 
Prilikom prvog mopiranja je vrteo nekoliko krugova oko svoje ose (regularno vrti dva, tad je vrteo više) i čuje se kao pumpica trrrr-trrrr, pa nekoliko sekundi kasnije opet, nekoliko puta, I čim je počeo da briše, pločice su bile vlažne iza njega.
Neka bude da sam do sada 5x koristio mop i da je 3x radio tako, a dva puta je kretao sa suvom krpom.
Mislio sam da ima neka fora sa ovim krpicama, da na neki način shvati koja je na plastici (da nekako vidi ovaj prekid od plastike), ali danas sam video da nema veze.
 

Prilozi

  • IMG_20201205_122000_copy_1368x1824.jpg
    IMG_20201205_122000_copy_1368x1824.jpg
    804.7 KB · Pregleda: 148
@PJ

Video sam da se na nekoliko review-a zale da curi voda iz posude za vodu (i da moze da osteti uredjaj), jel si primetio ovo?
 
Stigao je, ili nesto nije u redu sa njim, ili ja nesto lose radim, usisivac je sve vreme nagnut na jednu stranu i zato ne moze normalno da radi a ni da se uparkira u dock.

IMG_20201208_145148.jpg
 
To nije dobro, treba lepo da legne i bude skroz do zemlje. Da li mozes da ga okrenes na ledja i slikas kako onda izgleda?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Fali prednji tockic!
ec5bff24689310eaa4373033f22db526.jpg
 
Nisam imao problem da curi voda. Zapravo mi je posuda stajala nekoliko dana na pločicama, kap vide nije izašla. Možda ne zatvore dobro gornji otvor, kroz koji se puni.

Ti točkovi imaju hod gore dole, zbog prepreka. Kada ga uključiš, da li se poravna?
 
Isto, kada pritisnes velike tockice oni bi trebali da legnu dole kao da imaju oslanjanje.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno