Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poručih i ja S5 Max. Nek ide život! :)
 
Prvi utisak - jako dobar. Stan je razbacan stvarima (selidba u toku), plus je raspored glup, dečije igračke... pustio sam ga da probam, tepih nije baš lepo usisao (doduše, tu sam ga prekidao), ali parket i pločice su super prošle.

Posle u novom stang gde je većinom parket i otvoren prostor ću prosuditi tačno, ali super je stvar za sada.
 
U čemu je razlika između njih dva ? I ja sam gledao S5 Max. Ako nema da uzmem ovaj Mop.

Koliko sam ja uspeo da shvatim, veličina baterije je prva stvar i posuda za vodu je druga stvar.
S5 max ima mnogo veću bateriju. Sad dok je nov, meni nije važno, ali kada prodje neko vreme, možda će biti problem.
S5 max ima dve odvojene posude za usisavanje i vodu, a Mop Pro ima jednu posudu samo za djubre, pa nju izvadis i staviš drugu koja je za vodu i djubre zajedno (ima dve komore).

Mop Pro 50ak kvm, zavisi sta radi, završava sa 50 do 70% baterije, ceo prostor. U najavi je jasno da ću retko raditi ceo prostor od jednom, tako da bi baterija trebalo da izdrži.

Videću narednih mesec dva kako radi u realnoj upotrebi, sad se još igramo, pa ću verovatno da uzmem jedan i za sprat.
 
Poslednja izmena:
Ako neko namerava da narucuje nesto ovako, spreman sam da ucestvujem , pa ili da delimo ili kako vec...
https://www.amazon.sg/RONGJU-Access...3KYPF60A6GX&psc=1&refRID=NDWNJXZ6T3KYPF60A6GX

Nemam bas neka iskustva sa narucivanjem robe...pa sam spreman i vise da platim da se ne bi zezao...

Ovo sam prvo nasao...sto kvalitetnije to bolje....

Prošle godine sam naručio sličan komplet sa Banggood. Do sad sam počeo da koristim samo zamenski filter i sasvim je ok.

Tad sam uzeo 2 kompleta za 18 USD, trenutno je jedan 12 USD - LINK
 
Stigao S5 Max danas. Kvalitetom usisavanja sam jako zadovoljan i odlična mu je navigancija. Ali ne znam kako da najbolje organizujem mape za usisavanje.

Dnevna soba, iz koje se ulazi u ostale sobe, mi je niža od ostalih prostorija. Nije nam problem da "popnemo" usisivač u svaku prostoriju kako bi odradio posao, ali za svaku sobu on pravi novu mapu, dok je njegov limit 4 mape, a ja imam 6 prostorija. Ima li neko rešenje?
 
Ništa nisam razumeo. Meni je išpartao definitivno više od 4 prostorije. :) Doduše, do svih može da dođe sam, ali to da ga ručno šetaš nisam ni znao da može da skonta više nepovezanih objekata.
 
Imam visok prag na svakoj prostoriji, tako da ne može sam da se popne u ostale prostorije iz dnevne sobe. Zato moramo da ga prenesemo ručno preko praga. Nadam se da sam sada dobro objasnio. :)
 
Kako da napravim dodatnu mapu?

Baza mi je u prizemlju. Nije mi problem da prenesem usisivač na sprat, ali ne bih da mi prepiše postojeću mapu, jer sam se iscimao da izvučem granice prostorija na prelazima parketa i pločica, pošto je on na prvo skeniranje napravio samo dve. Takav je prostor.
 
Mislio sam na problem koji ima corvus corax.
Rampa da robot može da pređe sam preko praga. Na sprat teško da može tako da ode.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nažalost, prag je visok. Morao bih da pravim 5 rampi za skejt da bi robot usisivač ušao sam unutra. :D

Nisam ni mislio da se sam penje u sobe, nego kako da rešim da prepozna tih 5-6 prostorija i očisti ih kada ga spustimo na prag sobe, da ne skenira prostoriju iznova svaki put.
 
mislim da ne moze to sto hoces... i ja imam taj problem sa pragom, ne moze sam da predje preko praga i ode u kupatilo, ako ga prenesm on totalno zaglupi i misli da je u spavacoj sobi... Mozda ima fora sa mapama, napravis mapu za dnevnu sobu i mapu za ostatak kuce... Verovatno ces morati da prenosis postolje iz dnevne na drugi "nivo"...
 
Razumeo sam da je rampa za pragove, ja bih podigao usisivač na sprat, ali kako da napravim drugu mapu I da mu kažem kada se gde nalazi?

Corvus je napisao da je napravio 4 mape. Nadam se da ovaj model može bar dve :)
 
Možda ovo može da pomogne. Da izabereš multilevel. A kad ga preneseš treba da mu kažeš gde je. Valjda..
752e0e7ade2d33cb88637a2ff6a96ecc.jpg
d87d8b810489016c5f5a869fade3ccf0.jpg
 
Izgleda da bi pravilno radio, moram da prenesem i bazu, pa da mu kažem da sam ga preneo.
U svakom slučaju, sačuvao je mapu prizemlja, ali je ona sa sprata nestala.

Na spratu imam tanke vunene tepihe, sa resama. Katastrofa za ovaj usisivač. Podiže ih, napravi barijeru koju onda ucrta na mapu. Zapne za rese, pa pokušava da vuče tepih. Bio je u problemu bar 20 puta, ali samo 2 puta je tražio pomoć da ga pomerim. Verujem da je zbog tog mučenja potrošio nešto više baterije.

Da sam prvi susret sa ovakvim usisivačem imao na mom spratu, verovatno bih ga bacio kroz prozor. U prizemlju radi fantastično.

Ako planirate da usisavate tepihe, obavezno prvo probajte kako radi na njima, jer na ovim vunenim je ostalo baš dosta za usisavanje, a vrteo se do iznemoglosti.
Sa tepiha je stvarno dosta pokupio, ali bih mogao odmah da uključim usisivač i da krenem da usisavam.
Čak je i četku malo oštetio na 2-3 mesta. Posle jednog usisavanja.
 
Specifičan je slučaj kod tebe, ali svakako ko razmišlja u smeru da mu tehnologija sama završava neki posao, mora sa njom tu i tamo da se nađe na pola puta.

Mene, recimo, čeka podizanje kreveta u našoj sobi par cm, da može da zađe ispod.
 
Ne bih nazvao specifičnim, svaka kuća je drugačija.
Prizemlje mi je idealno za ovakvo čišćenje. Nameštaj konzolni ili je potpuno fiksiran, malo predmeta na podu koji se pomeraju, parket i pločice u ravni, nigde milimetar praga, tepisi tanki i ima ih bas zanemarljivo malo u odnosu na površinu poda. Idealno.

S druge strane, sprat je katastrofa. Ima strane, sprat je katastrofa za ovaj usisivač

Uskoro me čeka zamena kreveta i nevezano za usisivač sam planirao da pravim podignut model, zbog čišćenja, ali sada imam i meru koliko ga podižem.
 
S5 max neće dolaziti u Srbiju zvanično?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Meni su rekli da nece kada sam kontaktirao shop u srbiji
 
Meni su u Mi Shop rekli "to je model za inostranstvo, nećemo njega imati". Nisu zvučali kao da su sigurni šta će se dalje prodavati.
Tražeći online, našao sam samo jednu prodavnicu, istočna Evropa, zaboravih zemlju, koja nudi istovremeno S5 i Mop Pro.

Pored baterije i kanistera, Mop Pro odbija da radi samo mopping, već usisava i briše zajedno. Predpostavljam da je to još jedna razlika.
 
Na koke inostranstvo misle...izvan Kine ili izvan Srbije.:D
Evo sta kazu na Reddit-u:

Are Roborock and Xiaomi the same company?

Many of us are probably confused about some robot models and do not know which one is produced by Xiaomi or Roborock company.

As far as I know, Xiaomi is an investor and strategic partner of Roborock. The first robot vacuum produced by Roborock, the Xiaomi Mi Robot, was released under the Xiaomi brand. But after that Roborock started producing robots under its own brand. Roborock still helps Xiaomi to develop vacuum cleaners but the company has nothing to do with customer support of Xiaomi products.

So which robot models are Xiaomi and which ones are Roborock?

Xiaomi has 4 robot vacuums:

Xiaomi Mi Robot (maybe the best-selling and most-known Xiaomi robot)

Xiaomi MiJia 1S (one of the newest robots that has a Lidar and also visual sensor to navigate around)

Xiaomi MiJia STYJ02YM (a high-end model that can mop and sweep)

Xiaomi MiJia 1C (a budget model that also can sweep and mop but has no Lidar).

Roborock has launched 6 models:

Roborock Xiaowa Series that includes E25/E35(same model, different colors) and E35. These are Gyroscope-guided robots that can mop and sweep, have decent suction power and long battery life. Actually one of the best in its price range.

Roborock S5/S55/S51/S50, which is the same model but with different color options. The Roborock S50 is white, S51 - rose-gold, S55 - black. (the best-selling model, everyone probably heard about it)

Roborock S6 (its high-end robot vacuum that is the quietest in the model line, supports no-go lines, zoned cleaning, and room cleaning)

Roborock S4 (has the same features as the S6 but lacks mopping and has reduced climbing ability of 15 mm/0.6 in instead of 20 mm/0.8in )

Roborock S5 Max (the latest robot vacuum with the most mopping features such as a bigger water container, no-mop zones, scheduling for mopping, etc.)

If you dive deeper, you will see that there are many differences between the two companies. From my experience, Roborock has great customer support so if you have any related questions, you can get a response shortly after contacting them via email. Also, all Roborock models are available to buy on Amazon while you can only get the Xiaomi Mi Robot there, other models, for now, are on sale on Gearbest or Aliexpress.

P. S. Hope this post made it a bit clearer for you to understand the difference between the companies.
 
I svi koriste iste četke, ali se kontejneri razlikuju. Mada su možda i oni kompatibilni, kada bi smo probali.
 
S5 I S6 su isti, četke i filter, za druge modele nisam siguran. Atipično ponašanje imaju Xiaomi i drugari u odnosu na sav ostali kapitalistički svet, gde vole da zavale unikatne potrošne delove, pa se slikaš kad ih više nema i sa potpuno ispravnim uređajem.
 
Od kad sam softwareski premestio usisivač, pa ga preneo (bez baze) i vratio ga sw I hw nazad, sve haoticnije radi.
Putanje kojima usisava nemaju smisla, neke delove prelazi više puta, neke uopšte ne pređe. Mopping mu je katastrofa.
Predpostavljam da ima smisla da ga resetujem, da obrišem mape, pa da uradim novo mapiranje?
 
Ko može da naruči u inostranstvu, imate novi Dreame D9 koji je bolji od Roborock S5 Max https://www.xiaomitoday.com/dreame-d9-vs-roborock-s5-max-which-robot-vacuum-to-buy/ . Na aliju još jedan traje akcija, ispadne oko 240 evra sa kuponima/kodovima, što je zaista greota ne kupiti za te pare, obzirom da su karakteristike još bolje od S5 Max a jeftiniji je https://fr.aliexpress.com/item/1005...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ . Predosećao sam da će da iskoči nešto još bolje pred crni petak, zato nisam onda uzeo S5 Max za 300e kad sam mogao.
 
karakteristike su bolje, a jos bolje na lenovo t1. s5 max se izdvaja po kontroli vode.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno