Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li može da se doda Roborock S5 Max u Google Home?

"Vidi" mi samo 2 Air Purifiera

76cf44f5ec4ac396b8544a46b8e39388.jpg
1d6d003bc5732a2f8e93352234c1cd32.jpg
 
Može, ali moraš da koristiš Roborock aplikaciju, a ne Mi Home. Tada dodaš integraciju za Roborock u Google Home i radiće.
 
Jedino je smor sto mozes da mu kazes da usisa sve, ne mozes da biras sobe... Tako da nije mnogo prakticno, bar meni...
 
Ja nisam probao, ali kažu ljudi da rade glasovne naredbe za usisavanje pojedinačnih soba.
 
Može, ali moraš da koristiš Roborock aplikaciju, a ne Mi Home. Tada dodaš integraciju za Roborock u Google Home i radiće.
Hvala za tip.

Može i bez druge app. Pronašao sam u spisku podržanih servisa Roborock MiHome.
Treba se ukogovati sa MiHome nalogom i onda se usisivač normalno pojavi.

a2b5b5f1bccbfdf6b3cefbf1b7e6e8a2.jpg
 
Ovaj moj će na kraju da završi čisteći dvorište. Dok se ne raspadne.

Od kad sam ga nosio na sprat, počeo je da čisti nepravilnim redosledom, neke rute ponavlja, a neke delove preskače.
Juče ga resetujem, obrisem mapu, ponovo povežem na mrežu, uradim novo mapiranje prostora i rekao bih da ga je radio manje efikasno/smisleno nego prvi put out of the box, ali pokrio je sve.

Juče je pored tog mapiranje, još jednom usisao predsoblje, sve ok.

Danas mu dam da mopuje kuhinju, ruta u prilogu, ova pravilna je prvo mopovanje, a ova haotična je od malopre.
Posle toga mu kažem da izmopuje predsoblje, a on ne zna da izadje iz kuhinje (tamo mu je baza). Juče je znao, danas ne zna.
I posle mopovanje se prvo vratio na bazu tako da je jedva naslonio punjač, pa je popravio, ovako kao na fotografiji.

Da li je moguće da su mu se zaprljali neki senzori? Šta da čistim?
 

Prilozi

  • IMG_20201129_133908_copy_1094x1459.jpg
    IMG_20201129_133908_copy_1094x1459.jpg
    222.6 KB · Pregleda: 157
  • Screenshot_20201129_140644.jpg
    Screenshot_20201129_140644.jpg
    110.4 KB · Pregleda: 154
  • Screenshot_20201129_140631.jpg
    Screenshot_20201129_140631.jpg
    101.1 KB · Pregleda: 149
Poslednja izmena:
Dajte savet da li je Roomba 960 ok kupovina za 45.000din, ili preporucujete nesto drugo ?

Mozda je vec i pisano u temi, pa se izvinjavam unapred.
Bitno mi je da danas ili sutra odlucim, i da sutra porucim dok su jos popusti.

Gledam po domacim prodavnicama, mrzi me da narucujem, a i zbog garancije...
 
@pj Senzore ja očistim pri svakom pražnjenju.

Zašto mu ne ugasiš pamćenje mapi sasvim? Vidi baš šta će da se desi.

Kad je meni stigao Robo S5, on tad nije ni pamtio mape, nego je ceo stan peglao od nule, tj. sasvim je drugačije radio nego sad. Zatim je dobio mapu, a na kraju i prostorije.
 
Čime čistiš senzore? I kako da pridjem do onih u "kupoli"?

Prostorije su mi korisne, jer predsoblje i kuhinju često čistim. Ostatak prostora na nedelju dana, na turbo, skoro i da nema šta da očisti.

Večeras u prizemlju nema nikoga, pa ću da uradim novi reset, novo mapiranje i onda isključim snimanje mapa.
 
U kupoli je laser koji se vrti, nema tu potrebe da se dira išta, ali ove ostale brisnem mikrofiber krpicom na koju prsnem malo alkohola.
 
Dajte savet da li je Roomba 960 ok kupovina za 45.000din, ili preporucujete nesto drugo ?

Mozda je vec i pisano u temi, pa se izvinjavam unapred.
Bitno mi je da danas ili sutra odlucim, i da sutra porucim dok su jos popusti.

Gledam po domacim prodavnicama, mrzi me da narucujem, a i zbog garancije...

Roborock s5max
 
U kupoli je laser koji se vrti, nema tu potrebe da se dira išta, ali ove ostale brisnem mikrofiber krpicom na koju prsnem malo alkohola.

Ovaj model van kupole ima jedan IR napred i 2 cliff senzora dole. Ta dva valjda nemaju šta da rade kod mene, jer je ceo nivo ravan k'o tepsija.

Uradio sam novo mapiranje i onda shvatim da je mogao da se zatupi zbog dve stvari koje sam ja uradio.

Granicu prostorija sam podelio prema tipu poda, a ne prema zidovima, pa je on već mislio da je u drugoj prostoriji.
Druga moguća stvar je što relativno blizu baze stoji velika kanta za smeće, ali prilikom prethodnog skeniranja nije bila tu, pa kada je kanta stavljena, on je nju shvatio kao stub izmedju prostorija i čim prodje pored kante, zapravo se zabode u taj stub.
Kombinacijom ove dve stvari je ispalo da je jedna soba podeljena na dva dela, a manji deo je u potpunosti ograđen drugom sobom.

Nisam siguran koliko ću koristiti moping, jer usisivač stoji u kuhinji, a da dodje do predsoblja, mora da pređe preko skoro 10 metara uljenog parketa. Nije problem odlazak sa čistom krpom, ali u povratku na krpici može da bude nekog otpada iz predsoblja i da ostavi lep potpis na parketu. Iz kuhinje je sakupio na sebe neke mrve i semenke od hleba.

A ako bih bazu stavio u predsoblje, ostaje isti problem, samo kada čisti kuhinju.
 
Ček, pa nije valjda lak na parketu toliko mekan da ga ogrebu mrvice hrane na krpi robota koja lagano dodiruje patos, tačnije ne pritiska krpa parket nikakvom silom. Kad ručno brišeš parket mopom, sigurno ti ostaje koja mrva, nikad ne možeš idealno da počistiš pre brisanja podova, a i sigurno veći pritisak pravimo na pod kad brišemo ručno, tako da ja ne bih brinuo o tome.
 
Danas sam prvi put pusti s5 max da radi i brisanje podova... Pa sta znam... Obrise prasinu ali bilo sta malo "lepljivije" (imam malo dete, pa verovatno mozete da zamslite sta sve moze da se nadje zalepljeno po parketu) ne moze jednim prolazom da obrise... Rakodje, stavio sam no mop zone na tepih (mislim da je neko pomenu ranije to) i tepih na kraju nije bio ni usisan... Sad mi samo nije jasno koja je razlika izmedju "no mop zone" i "no-go zone" - ocigledno je nema...
 
Ček, pa nije valjda lak na parketu toliko mekan...
Nema laka na parketu, već samo neko ulje. Ako znamarimo da jako lepo izgleda - djubre neviđeno. Ja još uvek nisam imao incidente, ali ako se prospe nešto masno ili vino, imaš jako malo vremena za čišćenje, dok ga drvo ne upije i instant ostaje fleka. Ne može da se hobluje, već samo polira površinski sloj i nanosi se opet ulje. Izvođač radova mi je rekao, ko ima kućnog ljubimca, poželjno je poliranje na svake 2-3 godine.

Ne brinu me mrvice iz hrane, već kamenčić ili tako nešto tvrdo iz obuće.

Za ručno čišćenje imam potpuno novu Viledu, koja ne ide nigde drugde, osim na taj parket. A sa usisivačem je problem što on preko parketa predje usput, bez namere da ga čisti.
 
Čime čistiš senzore? I kako da pridjem do onih u "kupoli"?

Prostorije su mi korisne, jer predsoblje i kuhinju često čistim. Ostatak prostora na nedelju dana, na turbo, skoro i da nema šta da očisti.

Večeras u prizemlju nema nikoga, pa ću da uradim novi reset, novo mapiranje i onda isključim snimanje mapa.


Uzmi neki model sa kamerom 980, i7 ili roborock s6 max, ili DEEBOT OZMO T8 ako ima neko da donese iz USA ili DE. Pusti navigaciju pomoću lidara i senzore poda, to je prevazidjeno, treba visual aid da ima.

EDIT: A pre toga pogledaj da mu se nešto nije uvuklo u točkove. Hoće i zbog toda ne mogu da se kreću. MOžda ga to ulje baš masti, pa proklizava ili nešto....
 
Poslednja izmena:
Villy_Da_Man, sad je došao sebi, pa radi skoro kao prvi prolaz što je uradio. I rekao bih da je to za sada OK.
Ulje mu ne smeta, ulje je završni sloj, kao i lak, neće se točkovi izlakirati od vožnje po lakiranom parketu :)
Ulje daje boju po želji i u određenoj meri štiti drvo.

Do sada sam 3x mapirao podove od nule i svaki put mu je mučan jedan ugao na sred dnevne sobe. Kada ga obiđe, odmah iza njega ostavi jedan kvadrat, recimo 20x20 cm. Uopšte ne pređe preko njega. Nisam gledao mape da li taj kvadrat inače očisti.
Tu bi kamera verovatno pomogla.
U prvom mapiranje je lupao po nogama stolica, čini mi se da je sada manje.
Ima jedan radijator koji uvek kvrcne u prolazu.

Upgrade koji bi mi imao smisla, veći rezervoar za vodu i mogućnost da podigne krpicu za brisanje. Lepo bi bilo i samopraznjenje kansitera sa djubretom, ali to već ima na nekim modelima.
 
Danas sam prvi put pusti s5 max da radi i brisanje podova... Pa sta znam... Obrise prasinu ali bilo sta malo "lepljivije" (imam malo dete, pa verovatno mozete da zamslite sta sve moze da se nadje zalepljeno po parketu) ne moze jednim prolazom da obrise... Rakodje, stavio sam no mop zone na tepih (mislim da je neko pomenu ranije to) i tepih na kraju nije bio ni usisan... Sad mi samo nije jasno koja je razlika izmedju "no mop zone" i "no-go zone" - ocigledno je nema...
Razlika je u tome što nomop zone ne radi kada ima mop, a nogo zone ne radi nikad. Razmisli samo šta bi bilo potrebno pa da tepih bude usisan dok je mop na njemu. Ne ide..
No mop zone je dodat softverski. Ja kad sam ga dobio negde u maju, nisam imao nomop zone.
Nemojte čuda očekivati od mopa. Mop je samo bukvalno da pokupi orašinu koju nije mogao da usisa, ne da opere pod.
 
Mop najviše koristimo u kuhinji pošto su tamo pločice. Za sada samo čista voda.
Ako se pusti da 2x pređe kuhinju rezultat je dosta bolji pošto iz drugog puta "pokupi" tragove mopa od prvog prolaza.
 
Villy_Da_Man, sad je došao sebi, pa radi skoro kao prvi prolaz što je uradio. I rekao bih da je to za sada OK.
Ulje mu ne smeta, ulje je završni sloj, kao i lak, neće se točkovi izlakirati od vožnje po lakiranom parketu :)
Ulje daje boju po želji i u određenoj meri štiti drvo.

Do sada sam 3x mapirao podove od nule i svaki put mu je mučan jedan ugao na sred dnevne sobe. Kada ga obiđe, odmah iza njega ostavi jedan kvadrat, recimo 20x20 cm. Uopšte ne pređe preko njega. Nisam gledao mape da li taj kvadrat inače očisti.
Tu bi kamera verovatno pomogla.
U prvom mapiranje je lupao po nogama stolica, čini mi se da je sada manje.
Ima jedan radijator koji uvek kvrcne u prolazu.

Upgrade koji bi mi imao smisla, veći rezervoar za vodu i mogućnost da podigne krpicu za brisanje. Lepo bi bilo i samopraznjenje kansitera sa djubretom, ali to već ima na nekim modelima.

Ja sam te skapirao da si impregnisao drvo samo nekim uljem i da nije lakirano, tj da si išao na nova "posh" eco/enviorment friendly ulja. Naravno da se točkovi neće izlakirati ako je "zatvoreno" sa lakom :D

Inače ti si jako dobar kandidat za ecovacs T8 pro. Sad je na akciji 500 eura u DE, opet, ako imaš nekoga da donese....pogotovu sada.

https://www.ecovacs.com/us/deebot-robotic-vacuum-cleaner/DEEBOT-OZMO-T8-AMR

Ima i samo pražnjenje i najbolji mop. Doduše self empty je još 150e, ali vredi svaki dinar. Ili rombu i7 plus. Kod nas je bila 100k sad za BF, a kod madjara 700e.

Ja sam inače vratio M6 mop, koji je realno dedicated mop i najbolji na tržištu, jer smearuje prljavštinu. Mora 2-3 puta da se pusti da očisti iole dobro. S5 max čisti 50% manje kvaliteno od M6, tako da je to još gore. Mopovi još treba da se razvijaju, a do tad krpa i motka fazon.
 
Poslednja izmena:
Razlika je u tome što nomop zone ne radi kada ima mop, a nogo zone ne radi nikad. Razmisli samo šta bi bilo potrebno pa da tepih bude usisan dok je mop na njemu. Ne ide..
No mop zone je dodat softverski. Ja kad sam ga dobio negde u maju, nisam imao nomop zone.
Nemojte čuda očekivati od mopa. Mop je samo bukvalno da pokupi orašinu koju nije mogao da usisa, ne da opere pod.

umesto no mop ili no go, iskljuciti vodu u aplikaciji tamo gde su tepisi, krpa ce biti mokra ali voda nece da kaplje tako da je svakako bolje, a svakako tepih nece biti mokar.
 
Gde poruciti rezervne cetke za roombu serije 600? Vidim da je na aliju shipping 40$+.
 
Ja sam te skapirao da si impregnisao drvo samo nekim uljem i da nije lakirano, tj da si išao na nova "posh" eco/enviorment friendly ulja. Naravno da se točkovi neće izlakirati ako je "zatvoreno" sa lakom :D

.

To je sada neki fancy parket, dole je šperploča, a na površini je tanak sloj drveta. A konačna boja se određuje tim uljem. Pored što ga boji, daje mu i neku zaštitu, ali ulje je u drvetu. Nije klizavo ili masno :)
Nema lak preko, pa nije bas otporan na habanje i drvo bi upilo tečnost, pa bi ga masnoća od hrane ili ulje, obojili.

Za sada ostajem sa ovim usisivačem. Ovi uređaji su suviše kratko u consumer sektoru, tako da će u narednom periodu biti baš dobrih unapređenja i pada cene. A ove godine sam već kupio jedan Bosch GAS 12-25 PL, tako da za usisivače nema više ni slotova, ni para :d

Sad razmišljam, ako ukinem snimanje mape, odnesem ga na sprat i bez aplikacije stisnem da usisava, šta bi se desilo? Pustim ga da tako uradi sobu po sobu. Samo da ne prolupa kao prošli put.
 
Ne vidim na koji način će robot da ošteti parket. Jedino ako se izuvaš i moraš bos preko njega da je nivo osetljivosti onda razumem.
 
Ne robot, već ono što pokupi mop. Posle usisavanja kuhinje su na njemu ostale semenke, bez obzira što usisava ispred krpe. Ako tako ostane kamenčić, koji je sasvim realno da unesem na patikama i da otpadne u predsoblju, eto mogućeg potpisa na parketu.

Nije parket baš toliko osetljiv, ne paranoišem, samo razmišljam da bi lepo unapređenje bilo da nakon završenog mopovanja, podigne taj nosač 1cm u vazduh i da ga ne vuče po celom prostoru dok ne stigne do baze.
Ili da u jednoj sesiji može deo prostora da usisa, a deo da usisa i mopuje.
 
slazem se, to podizanje bi resilo i problem sa no mop zonom... Prosto gde je no mop, samo podigne malo krpu i nastavi da usisava... a to je vrlo prosto da se napravi... zasto ga jos niko nije napravio, pitanje je...

A sto se tice parketa, ja sam moj lakirao vodenim lakom... znaci slucaj je potpuno isti kao kod tebe... Lepo izgleda, prirodna boja drveta, prakticno nema onog sloja laka na parketu, samo ga drvo malo upilo i to je to... ali bas je osetljiv u odnosu na one koji imaju pola cm laka preko... moj se posle 5-6god bas ostetio... Mislim, nije toliko strasno, vidi se kad sednes na pod i zagledas ali meni bode oci :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno