Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Logično, nema kroz koju rupu da izvuče prljavštinu na postojećim modelima. Ja ću verovatno za koju godinu da uzmem S7 MaxV kad izbace, super će to da bude.
 
Self empty ne bih menjao ni za 3 robota. Ovaj konkretno što sam okačio nema Ai, S6 Max ima. Treba sačekati self empty, dual camera (zbog dubine polja i odredjivnja distance od objekata sa 2 kamere) + lidar combo + ai. To če biti pun pogodak, ali se neće pojaviti u klasi do 1000e pre 2023. Do tad s5 i i7 će da dominiraju i biti još pristupačniji


Inače Sasmung je sad na Cesu izašao sa ozbiljnim ai robotom, mada debelim guseničarom. Oni gde udju uvek uspeju. Kapiram da će za par godina biti lider.

Roomba je zatajila. Bagoviti s9 nema najavu za zamenu. Cheapy i3+ sa self emtpy mehanizmom za 500e je veliki tradeoff, jer radi preko mapiranja tepiha.
 
Poslednja izmena:
@Villy_Da_Man

Ne znam na koji AI mislis, ali vec je izasao Roidmi Eve Plus koji ima stanicu za praznjenje, lidar, dve bocne cetke i kosta 400$ na Aliju.
 
Ai kao veštačka inteligencija za prepoznavanje objekata i zaobilaženje istih. Za sad samo postoji na robotima sa kamerama. Tek sa dve kamere se može odrediti daljina objekta.

Za te china exclusive cheapy varijanta ne znam, niti bi zbog nabavke, servisa i delova trebali da budu interesantni 90% naših korisnika. A i nema kamere, samo lidar... Ako naleti na kakicu... :D. To je bolje od i3 svakako.
 
Poslednja izmena:
i kakav je na kraju Mi? kapiram da je to sve slično u cenovnom rangu. Nemam nekih tepiha , pragova prepreka.. velika je kvadratura i često nisam kod kuće ,a živim sam, tako da je do sada bilo usisavalje jednom nedeljno. Roomba je mnogo para za moje potrebe,pa je pitanje da li ima bolje kupovine od Mi? Po postovima vidim da tu ima potrošnog materijala pa bi sa Mi taj problem bio bezazleniji..
 
Ja sam 3 kese za roomba self empty i 3 hepa filtera platio oko 7000 sa ptt. Na irobot prodavnici poštarina nije besplatna, što je bzvz. U madjarskoj sam bio, ali u Szegedu u Mediamarktu nemaju roomba i7 delove na stanju. Na S5ici nisam menjao ništa do sad (slabije se koristi). U ostalim zemljama su i usisvači i delovi barem 30% jeftiniji...

Naš mi shop isto dere sa cenama. Žali Bože . Od cheapa ispadaju premium brend...
 
Jos mi nije stigao Mi essential.

Ceka se BEX da pokupi posiljku.

Naravno da deru kada su uzeli lokale po svim trznim centrima... treba to platiti
 
i kakav je na kraju Mi? kapiram da je to sve slično u cenovnom rangu. Nemam nekih tepiha , pragova prepreka.. velika je kvadratura i često nisam kod kuće ,a živim sam, tako da je do sada bilo usisavalje jednom nedeljno. Roomba je mnogo para za moje potrebe,pa je pitanje da li ima bolje kupovine od Mi? Po postovima vidim da tu ima potrošnog materijala pa bi sa Mi taj problem bio bezazleniji..
Ja sam prezadovoljan sa Mop Pro. Naravno ovih 60k koliko traze za njega u tzv. "radnji" je tragi-komicno, Mop Pro svuda kosta ispod 300e.

Sto se tice rezervnih delova - samo Ali/Ebay.
 
@Villy_Da_Man

Deluje mi da si ti mnogo zagrižen za Roomba robote, jesu dobri ali ne opravdaju cenu, i ti cheapo kinezi koje ne voliš počinju da nude iste stvari za mnogo manje keša.

Kažeš ne bi menjao self empty za tri robota a to je samo jedna pogodnost i ništa više, lepo je imati i to je to. Svakako moraš da čistiš četke od dlaka na par dana, tad isprazniš i posudicu, to je posao od 5 sekundi. Na koliko onda zapravo čistiš četke, senzore i menjaš kesu za self empty?

Drugo, kamere i AI, opet jeste prednost, ali koliko gluposti ostaviš po patosu i ne možeš da skloniš pa da toliko znači, opet to nisu glavne prednosti robot usisivača, već samo plusevi koje pomažu kod neurednosti prostorije. Za svaku stvar na patosu koju izbegne, taj deo ne očisti, može i tako da se gleda :d Jedina stvar je dobra da ne razmaže pseći izmet po podu, ali koliko često vam ljubimci vrše nuždu unutra, koliko često imaju nezgodu da baš u to vreme krene robot da radi i da to mora da zaobiđe?

Razumem ja tu set and forget filozofiju, ali deluje mi da se i možda previše ugađa lenjosti čoveka. Da, jasno mi je da robot usisivač treba da radi sve umesto nas, ali da se ide do toga da nas mrzi da sklanjamo stvari sa patosa i da na par dana istresemo posudicu je pomalo čudno. Robot ti pomogne toliko da usisa ceo stan/kuću umesto tebe, što je ogromna ušteda vremena, i onda tih par dodatnih minuta njegovog održavanja ispadnu kao ogromna obaveza i xxx evra dodatnog ulaganja.

Razmaženi postajemo, nije čak ni pitanje novca, nisam protiv toga da se kupuju premium roboti u istoj meri kao ni kupovina ostale premium tehnike i komponenti, samo hoću da ukažem da ima modela koji do 300 evra donose i više nego dovoljno mogućnosti prosečnom kupcu. Ovo što kažeš da neće do 2023. da se pojave u klasi do 1000 evra kineske alternative, nikako se ne slažem, jer vidiš i sam šta već izlazi, šta nude i za koliko para. Ispada da je iRobot zapravo Apple sfere usisivača i da ništa drugo nije približno kvalitetu, a daleko je od toga, isto kao i u kategoriji prenosnih uređaja :D
 
@Villy_Da_Man

Deluje mi da si ti mnogo zagrižen za Roomba robote, jesu dobri ali ne opravdaju cenu, i ti cheapo kinezi koje ne voliš počinju da nude iste stvari za mnogo manje keša.

Kažeš ne bi menjao self empty za tri robota a to je samo jedna pogodnost i ništa više, lepo je imati i to je to. Svakako moraš da čistiš četke od dlaka na par dana, tad isprazniš i posudicu, to je posao od 5 sekundi. Na koliko onda zapravo čistiš četke, senzore i menjaš kesu za self empty?

Drugo, kamere i AI, opet jeste prednost, ali koliko gluposti ostaviš po patosu i ne možeš da skloniš pa da toliko znači, opet to nisu glavne prednosti robot usisivača, već samo plusevi koje pomažu kod neurednosti prostorije. Za svaku stvar na patosu koju izbegne, taj deo ne očisti, može i tako da se gleda :d Jedina stvar je dobra da ne razmaže pseći izmet po podu, ali koliko često vam ljubimci vrše nuždu unutra, koliko često imaju nezgodu da baš u to vreme krene robot da radi i da to mora da zaobiđe?

Razumem ja tu set and forget filozofiju, ali deluje mi da se i možda previše ugađa lenjosti čoveka. Da, jasno mi je da robot usisivač treba da radi sve umesto nas, ali da se ide do toga da nas mrzi da sklanjamo stvari sa patosa i da na par dana istresemo posudicu je pomalo čudno. Robot ti pomogne toliko da usisa ceo stan/kuću umesto tebe, što je ogromna ušteda vremena, i onda tih par dodatnih minuta njegovog održavanja ispadnu kao ogromna obaveza i xxx evra dodatnog ulaganja.

Razmaženi postajemo, nije čak ni pitanje novca, nisam protiv toga da se kupuju premium roboti u istoj meri kao ni kupovina ostale premium tehnike i komponenti, samo hoću da ukažem da ima modela koji do 300 evra donose i više nego dovoljno mogućnosti prosečnom kupcu. Ovo što kažeš da neće do 2023. da se pojave u klasi do 1000 evra kineske alternative, nikako se ne slažem, jer vidiš i sam šta već izlazi, šta nude i za koliko para. Ispada da je iRobot zapravo Apple sfere usisivača i da ništa drugo nije približno kvalitetu, a daleko je od toga, isto kao i u kategoriji prenosnih uređaja :D

"Meni deluje" da nisi pročitao ni jedan post u ovoj temi i samo stavio komentar.

Imam i s5 i roombe. Irobot ne volim, čak šta više, zameram jer je i7+ kod nas 119/129k, dok je na zapadu 700e. Kao i što deru na lokalnoj prodavnici za rezervne delove, pa čak i poštarinu naplaćuju za iznose od po 7000 dok je svuda preko 3000 besplatna.
Što se mi robota tiče, problem je što vrv mešaš roborock i xiaomi. Što se njihovih cena tiče, mi shop isto dere sa cenama u Srbiji i za robote i za ostale stvari. Zato sam i pisao da je bolje kupovati ili preko madjara ili drugde na zapadu i robote i delove.

Inače, pisao sam i da je braava m6 listo bacanje para (iako je najbolji robot za brisanje), a da je mop čist gimick na roborock modelima jer smearuje prljavštinu, ne mođe preko tepiha itd. Bekome koristi, ali ne menja krpu, dok bolji robot može zameniti usisivač.Tako da od mopova nema ništa do navala, ako izadje (isto pisao ranije).

Cheapy kinezi tipa lidl za 9.000 ili su stvarno loši i ne kapiram kako iko može to nekome da preporuči :)

Što se 2023 tiče to su najave proizvodjača. Ai roboti sa dve kamere koštaju sad po 700-800e. Self empty je još 300 e pa naviše. Pošto kapiram da mešaš robote sa kamerama i ai robote, to nije isto. Ai roboti osim kereće kake mogu da se priključe na smart home alarme, uključuju i isključuju senzore pokreta u sobama kad čiste da ne aktiviraju alarm, prepoznaju lica itd.
To je ono što tehnologija donosi i što je trend, uostalom kao i taj self empty koji hejtuješ. Ti što se tebi ne svidja, ili nije bitan je trivijalno, jer 99% kupaca robota to želi. Ovo je It forum i svi smo hajpovani na razne nove tehnologije. Tu istu paralelu o "ljudskoj lenjosti" i ja mogu povući kad ti kažeš, npr;" neću hdd hoću ssd*, u formatu; " a je l si toliko lenj da sačekaš 3min, umesto 10 sekundi"? Tako da tehnologija ide napred. Ni roborock ni roomba nisu trenutno najbolji. S9 ima gomilu probelma, roborocku ljudi zameraju dimenzije i nedostatak self empty mehanizma. 2022-23 kad novi roboti dodju kod nas imaćemo zaokružene proizvode. Tada svako sa svojim parama može da kupi šta hoće, ti Kineza iz lidla ili sa alija, ja ai, Self empty, dual camera t1000 terminatora, ili obratno.

I samo da dodam. Nemam vremena da bejbi situjem robota za kuču od 220 kvadrata i mu praznim kantu 5 puta. Valjke mu čistimo jednom nedeljno, hepu menjamo 1 mesečno, kesu jednom u 3 meseca, ili kad počne da se oseća kad izvlači. Dao bih i još 500e više da ne moram da radim ni te stvari i da je self suficient. Isto kao što ću kupiti robo kosačicu za travu, jer ne mogu da kosim, kao i onog robora za peglanje lim se pojavi, kao što imam sistem za zalivanje bašte i centralno grejanje bez drva. Svako ima svoje priorirete, a moj je komocija. Stvari treba da služe ljudima, a ne obratno.
 
Poslednja izmena:
Suprotno druže moj, pročitao sam ja celu temu, i tvoji postovi su mi ostavili takav utisak da nepotrebno guraš roombu kao nešto nedostižno. Niko i ne priča o cheapy kinezima već o Mijia, Viomi, Dreame i Roborock modelima koji nude odlične perfomanse u u 300-400 evra rangu. Ko nije pričao o kupovini preko mađara ili preko alija ako si u ino, pa naravno da će ljudi to da rade, svako ceni svoj novac. Ja lepo kažem, ti možeš da se kuneš u self empty koliko oćeš, i poređenje ti uopšte nije na mestu jer nije pitanje performansi nego "problema" da isprazniš posudu.

Edit:

Apsolutno nisi precizirao o kom AI pričaš, i ne mešam ja ništa, ja sam govorio o AI object recognition kakav ima recimo Roborock S6 MaxV kojeg sam planirao da kupim, dok nisam shvatio da na kraju dana svakako moram da pokupim igračke moje 19-to mesečne ćerke, tako da nema poente. Ko pušta preko dana robota i ostavlja stvari po patosu, super, njemu će da koristi. Tehnologija svakako ide napred, ali i dan danas postoje uređaji sa opcijama koje nisu svima podjednako korisne, dok mi tvoji postovi govore da su ove stvari krucijalne kod robota, i da nema smisla kupovati modele koje ih ne poseduju.
 
Poslednja izmena:
uzeo danas Mi Mob Pro, pustio ga jednom u rad samo usisavanje. Šta znam ,rano je da donosim neke zaključke, na prvu nije to zamena za klasičan usisivač, ali 2x da odradi došao bi blizu sa učinkom. Kao što rekoh, pod je nov i ravan bez pragova, 70ak kvadrata je uradio za oko sat vremena (možda kasnije i kraće ako mapira što mi je stvarno nebitno) Ćerka je donosila svoje kuče koje se istinu stvarno nenormalno linja, ko ima mopsa zna kako to izgleda i ostalo je nešto dlaka po podu što klasičan boš čupa ko stari slobodin. Za sada ok spravica, videćemo za koji dan kad bude više uoptrebe, nisam baš dobio šta sam očekivao, ali se nisam pokajao.
 
Tih sat vremena što je radio, ti si verovatno svako malo gledao aplikaciju i gledao njega šta radi. To ćeš možda raditi još neki put i onda ga pustiš, a on prodje kroz prostor i usisa. I ako moraš da potegneš Bosch posle njega, to će da traje nekoliko minuta, a ne kao celo usisavanje. Ja cenu usisivača delim sa brojem sati koje bi neko u kući proveo usisavajući, još uvek nije prošlo 3 meseca kako posedujem Mop Pro, a računam da se već otplatio :)
 
Tih sat vremena što je radio, ti si verovatno svako malo gledao aplikaciju i gledao njega šta radi. To ćeš možda raditi još neki put i onda ga pustiš, a on prodje kroz prostor i usisa. I ako moraš da potegneš Bosch posle njega, to će da traje nekoliko minuta, a ne kao celo usisavanje. Ja cenu usisivača delim sa brojem sati koje bi neko u kući proveo usisavajući, još uvek nije prošlo 3 meseca kako posedujem Mop Pro, a računam da se već otplatio :)
Nisam ga ni pogledao pošteno, radio sam isto kao dok sam bio oženjen, pomognem utoliko sto podignem noge kad usisava oko mene. Aplikaciju nisam uspeo da instaliram, vidi ga u wifi ali kaže no device found nearby. Ćerka ima dužu kosu, te dlake koje su na podu ne može da usisava već ih obmota oko četke i bitno umanji efikasnost, sto je i logično obzirom na konstrukciju. Ako moze neka pomoć oko aplikacije, iako ne vidim neku veliku prednost.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Kliknes gore desno na "+", nadjes medju uredjajima Mi Robot Vacuum-Mop P, kliknes na njega i pratis uputstvo.

U aplikaciji moze svasta da se podesava, besmisleno je koristiti uredjaj bez aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Kliknes gore desno na "+", nadjes medju uredjajima Mi Robot Vacuum-Mop P, kliknes na njega i pratis uputstvo.

U aplikaciji moze svasta da se podesava, besmisleno je koristiti uredjaj bez aplikacije.
To i uradim... ima ga u spisku wifi mreža, kada pokušam da ga dodam na " + " kaže nema nearby ništa. Stavim primarno na telefonu 2,4G mrežu, znam da Mop ne vidi 5G

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Jel ti ukljucen bluetooth?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ćerka je donosila svoje kuče koje se istinu stvarno nenormalno linja, ko ima mopsa zna kako to izgleda i ostalo je nešto dlaka po podu što klasičan boš čupa ko stari slobodin.
Imam francuskog bulodoga koji se linja kao blesav s vremena na vreme, bukvalno pod bude pun dlaka, Mop Pro pokupi sve bez problema.

Sto se mopovanja tice, obavezno fino nakvasi krpu pre nego sto pustis da radi, ne bih svu nadu ulagao u vodu iz rezervoara :D
 
Boban712, za skidanje dlaka sa četke imaš na četkici nožić koji je napravljen baš za to, provučeš, on iseče i otpadnu komadi. Ne znam kako bi bilo da imamo mnogo dlake, ali radi posao za ovo malo što se pojavi vremenom.
 
@pinocio
Sta je tu zanimljivo, robot sa jednom cetkom bez mop funkcije za 400e?
 
@pinocio
Sta je tu zanimljivo, robot sa jednom cetkom bez mop funkcije za 400e?

A kad malo bolje razmislim u pravu si.Kada sam kupovao Roombu silne testove sam procitao i tada je bila jedno od boljih resenja.E sad,sve zavisi sta ljudi uopste ocekuju od usisivaca,meni je bilo najbitnije da sto vise pokupi i posle visegodisnjeg koriscenja nemam nijednu primedbu.Verovatno sam ponet tim cinjenicama postavio link ovde zeleci da pomognem nekom ako je zainteresovan za takav model. Ne znam kakvi su uredjaji sa vise cetki,kamera,MOP funkcijom u odnosu na ovaj... verovatno sam malo izgubio korak sa vremenom,logicno je da su bolji... al ok,nista lose nisam mislio postavljanjem linka
 
Drugari pomagajte, zelim zenu da obradujem za rodjendan sa robot usisivacem. Budzet je do 500e. Kuca je 110 kvadrata, plocice i parket, dva ravna tepiha (bez dlaka). Voleo bih da ima funkciju brisanja. Budzet je oko 500e. Gledao sam Roborock S5 max i nasao za oko 420e, da li je to dobra kupovina za taj novac? Vidim da mnogi hvale Xiaomi mop pro, da li ima jos neki predlog?

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Stigli delovi sa Alija za Mop Pro. Ne vidim razliku izmedju originala i njih. Uzeo odavde:

US $0.96 3%OFF | Accessories for Xiaomi Mijia Mi Robot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM Robotic Vacuum Cleaner Viomi V2 P V-RVCLM21B Centre Brush Filter
https://a.aliexpress.com/_mtAO0wz

Za 21$ dve roler cetke, 4 bocne cetke, 3 krpe (Wet Mop) i 2 HEPA filtera. Miran sam jos minimum godinu dana sa delovima, mozda samo jos neki HEPA filter porucim, ne znam na koliko usisavanja bi to trebalo menjati..
 
Stigli delovi sa Alija za Mop Pro. Ne vidim razliku izmedju originala i njih. Uzeo odavde:

US $0.96 3%OFF | Accessories for Xiaomi Mijia Mi Robot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM Robotic Vacuum Cleaner Viomi V2 P V-RVCLM21B Centre Brush Filter
https://a.aliexpress.com/_mtAO0wz

Za 21$ dve roler cetke, 4 bocne cetke, 3 krpe (Wet Mop) i 2 HEPA filtera. Miran sam jos minimum godinu dana sa delovima, mozda samo jos neki HEPA filter porucim, ne znam na koliko usisavanja bi to trebalo menjati..

E, hvala puno, odmah sam naručio.
 
Da li je stigao? Probao? Ja čekam tvoj review.

A šta te konkretno interesuje?

Ono sto mene nervira je da magnetna traka ne funkcionise i da ako hoces zidove, moras da mu podmeces prepreke. Definitivno nije kadar da mapira kako treba. Pogubi se ocas posla cim se penje negde, pa hodnik koji ima dva praga sa zatvorenim vratima uveca 3x i nikako da zavrsi. Sa stanom je tek kompletan haos i to sam ga jednom pustio. Kad sam video koliki zamak napravi od 45kvadrata, odlucio sam da ga pustam parcijalno. Ne pamti mape, koliko primecujem.
Usisava korektno, ne moze da se poredi sa pravim usisivacem, naravno. Uvek negde nesto ostane i glup je kao noc. Algoritmu ne pada na pamet da proba skretanje u kontra stranu kad dodje u cosak nego cinculira dok ne istera svoje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno