Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

suboticanin

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2015
Poruke
973
Poena
80
Otvaram ovu temu jer vidim da se dosta malih robot usisivaca pojavila na nasem trzistu, verujem da vas dosta vec ima. Zelim da kupim, neki sto ce ocistiti u sto kracem roku, ne bi da mi se voza po kuci satima i prelazi neku deonicu vise puta, a drugu da ni ne predje. Molio bi vlasnike istih da podele svoje misljenje i iskustvo, dobro i naravno lose.
 
Imas na YT video reviews za sve njih, sa sve snimcima kako rade - koliko dugo, kako sabladavaju prepreke itd.

To ce ti biti od najvece koristi.
 
Roomba i7+ ovde. Za sad sve ok :) Baza je na visokom pridzemlju (kaskadna kuća na polu etaže). Zbog komplikovane geometrije poda mi je trebala kamera, tj nisam bio siguran kako će se non-visual snaći. Kad ga prenesem na dva polu sprata sve odradi. Problem su samo dečije igračke razbacane po podu, ali taj deo ogradiš lagano pomožu appa. DOsta mi je pomogoa vacumwars kanal na YT-u. Kod nas nema gomile dobrih usisivača, nažalost.

Roomba je bila kod "madjara" 850e prošle godine. Sad jurim još jednu za drugu stambenu jedinicu ali su 129k što je bezobrazno skupo. Veliki pomak u kvalitetu života, zaista. U skaldu sa tim ću uzeti robo kosačicu kad sredim dvorište.

EDIT: Elem zaboravih, najveći gain je kad imaš visoku sofu i nemaš sakrivenih delova poda pod koje robot ne može da udje. Onda zaista pokupi svu prašinu i macu. Mi treba da uzmemo sl.godine višu sofu, da robot može da prodje. Onda se može staviti i prečistač vazduha, jer ako redovno čistiš sa robotom, ne prljaš njegove filtere sa generic prašinom. Sve je povezano *mjau**mjau**mjau*
 
Poslednja izmena:
Gledao sam sam dosta videa o xiaomi s5.Kako rade kad ostanu bez interneta? ako ga nosim u drugu sobu, da li treba i punjac da se nosi? Pocinje sa punjaca i vraca se na punjac uvek? Na sprat ne moze sam
 
Gledao sam sam dosta videa o xiaomi s5.Kako rade kad ostanu bez interneta? ako ga nosim u drugu sobu, da li treba i punjac da se nosi? Pocinje sa punjaca i vraca se na punjac uvek? Na sprat ne moze sam

Da ti xiaomi ok usisavaju, ali moraju da se babysituju, prazne, dopunjuju itd. Zbog toga smo odustali od modela koji nemaju recharge and continue. Strpi se malo ako već nisi kupio, od Juna kreću akcije ako su reper prošle godine.

Taj xiaomi uvek počinje sa punjača, tako je.

EDIT: Da, moraš sam da ga nosiš :D Mi smo odustali brzo. Bacimo ga jednom u mesec dana da očisiti dva sprata. Evo nekih odgovora ljudi iz Tilta, predstavnika za Srbiju

Imaš vacumwars na YT, ubedljivo najbolji kanal. Baci pogled :wave:

EDIT - EDIT: U nemačkoj su već krenule akcije

https://www.mediamarkt.de/de/product/_irobot-roomba-i7-i7558-2517359.html

Samo kod nas deru kao po običaju.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    52.9 KB · Pregleda: 313
Poslednja izmena:
Xiaomi-u je internet potpuno nepotreban.

Ako mu nestane baterije tokom rada, zapamtice dokle je stigao, otici do baze da se napuni i sam ce nastaviti tamo gde je stao kada dopuni bateriju.

Mozes ga odneti na sprat gde mu nije baza i pustiti ga da radi. Kad zavrsi pokusace da se vrati do baze, i posto ne uspe, odustace posle par minuta.
 
Koristim Roomba 980 i prezadovoljan. Stari usisivac sad nekako deluje napusteno,kao neko siroce :D Mislim da se za kupovinu robot usisivaca najbolje pripremiti tako sto cete dobro razmotriti vase prostorije.Ako po podovima imate mnogo kablova,cupavih tepiha,prelaznih lajsni.mesta gde on ni fizicki ne moze da udje onda i nije bas najbolja kupovina. Ukoliko dominiraju parketi,plocice,laminati,namestaj na nogicama,niski pragovi,onda je savrseno resenje. Mislim da nijedan robot na svetu za sada nije idealan i zato sam odustao od i7+ jer je tu ipak mnogo spojeva i faktora koji bi uticali na tecan rad i ubedjen sam da se nisam prevario.980 se veoma lagano cisti cak i ne cekam da se posuda napuni vec uvek nekako imam volju da je cistim. 980 ima dva rezima snage,a baterija za sada traje toliko da sam ga ukljucio non stop na jaci rezim i uspesno usisa kompletan sprat bez da se isprazni baterija.Virtualni zidovi su takodje fenomenalna pomoc. Meni je ipak najvece iznenadjenje bilo to sto usisivac i na tom nazovi turbo modu nije glasan i moze da radi i kada si u prostoriji
 
Kuma koja živi u SAD se kune u Roomba usisivače već jedno 10+ godina. Imaju kuću na sprat, kaže da rade super, pošto je imala više njihovih modela.
Pozdrav
 
Koristim Roomba 980 i prezadovoljan. Stari usisivac sad nekako deluje napusteno,kao neko siroce :D Mislim da se za kupovinu robot usisivaca najbolje pripremiti tako sto cete dobro razmotriti vase prostorije.Ako po podovima imate mnogo kablova,cupavih tepiha,prelaznih lajsni.mesta gde on ni fizicki ne moze da udje onda i nije bas najbolja kupovina. Ukoliko dominiraju parketi,plocice,laminati,namestaj na nogicama,niski pragovi,onda je savrseno resenje. Mislim da nijedan robot na svetu za sada nije idealan i zato sam odustao od i7+ jer je tu ipak mnogo spojeva i faktora koji bi uticali na tecan rad i ubedjen sam da se nisam prevario.980 se veoma lagano cisti cak i ne cekam da se posuda napuni vec uvek nekako imam volju da je cistim. 980 ima dva rezima snage,a baterija za sada traje toliko da sam ga ukljucio non stop na jaci rezim i uspesno usisa kompletan sprat bez da se isprazni baterija.Virtualni zidovi su takodje fenomenalna pomoc. Meni je ipak najvece iznenadjenje bilo to sto usisivac i na tom nazovi turbo modu nije glasan i moze da radi i kada si u prostoriji

I7+ je noviji model i ima automatsko pražnjenje. 980ica je model koji je stariji i ima isto kameru kao i7(+). U principu sve što može 980ica, i7 radi bolje. Mislim da razlikunu ceni od 5000 koliko je sada, se ne ispalti uzimati 989icu pored i7ice. I7 uvek možeš da unaprediš na plus varijantu
 
I7+ je noviji model i ima automatsko pražnjenje.
E bas u to nisam imao poverenje... plasio sam se da nece funkcionisati bas najbolje... a gde je razlika 5000? Kad sam kupovao 980 razlika je bila vise od 50 000 dinara,i apsolutno mi nista nije opravdavalo tu razliku u ceni
 
@baltamos
Ja isto taj hocu da kupim. Ima za 370€. Nov 2 godine garancije. Preko naravno. Prvo sam gledao do 500€ sl, sad po yt testovima, ovaj za te pare je odlican. 980ka mi je mnogo para. Sledece nedelje kupujem
 
Poslednja izmena:
Gde preko daju 2 godine garancije?
 
@baltamos
Ja isto taj hocu da kupim. Ima za 370€. Nov 2 godine garancije. Preko naravno. Prvo sam gledao do 500€ sl, sad po yt testovima, ovaj za te pare je odlican. 980ka mi je mnogo para. Sledece nedelje kupujem

Ma da, mnogo me privuklo što ima i mop - plus na netu u testovima izgleda super. Čekam samo da se preselim u novi stan gde će biti parket na 90% površine stana.
 
Doplacuje se za dodatnu garanciju. Meni su sve plocice dole, samo u spavacoj sobi laminat(lakiran) bas na laminatu se najvise vidi ona sitna prasina, pogotovo ispod kreveta, a dosta je visok krevet, pa ce moci da se zavuce ispod
 
To u Austriji je extra cena realno!! Al bih usrećio kevu i sestru da im ovo kupim za kuću [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
U Nemačkoj Roborock s6, malo manje od 500. Ifem sa tim kad bude moglo. Ima mop što mi je super. Ne očekujem čudo, al da prebriše pod je skroz u redu.
 
Može neki predlog za stan 100 m2 bez tepiha, samo parket?
U ulaz u kuhinju imam onu dasku što razdvaja parket i pločice, to je jedina prepreka.
Naravno u Srbiji da se kupi.

iRobot Roomba 606?
 
Poslednja izmena:
Ne serija 600 - ima prevazidjene četke. Gledaj od serije 800+ naviše.
 
Zvaničan info sa irobot srbija. I7+ sad u maju na akciji 119.000.
 
ja uzeo zeni 616 na akciji, ona zadovoljna, al živimo za dan kad će spremačica da nam se vrati ;)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Naravno. I sa najskupljom roombom opet ti treba običan usisivač za ćoškove, mesta gde roomba ne stiže itd.
Medjutim, nama je roomba nezamenjiva. Imamo normalne tepihe (za čupavce nije) i usisava se deo po deo stana. To radi sjajno.
 
Pre ~nedelju dana sam uzeo Roomba 966 za ~430e. Nisam ga još probao, čekam da se preselim u kuću pa onda. Po YT sam video da nije najsjajniji model za tvrde podove jer ima slabu usisnu moć... Pored njega sam pazario i štapni usisivač jer kontam da Roomba nije dovoljan, sigurno treba "popraviti" makar jednom nedeljno.
 
Poslednja izmena:
Serija 9 je odlična, cena je odlična, pomoćni usisivač će biti za ćoškove i mesta koja roomba ne može da dohvati - sve skupa odlično.
 
Video sam kod drugara u kancelariskom prostoru Roborock; kaže da je progledao od kada ga je uzeo. Sve je u granitnim pločama i ranije stalno se videla neka ućebana prašina po podu. Sada toga nema; robot usisava posle radnog vremena i opet ujutru i tako na elegantan način se rešio problema sa prašinom.
Probao ga i kući, ali kaže da se nije pokazao za tepihe i itisone; pokupi samo prašinu sa vrha i ništa više. Moralo je uvek dodatno usisavanje; što je po meni i bilo za očekivati obzirom na ipak mali protok vazduha koji ima.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
@desp to mi je bitno bilo da neko napise. Kod mene su isto plocice. Ispod ugaone usisavam sa aku lampom, da bi video sta usisavam isto tako ispod kreveta u spavacoj
 
Samo opet da napomenem da sam preneo iskustvo drugara; ja lično nemam takav usisivač.
Zbog tepiha sam ipak uzeo standardni.
 
Već godinama koristimo Rumbu 5** odlična stvar jeste starija ali ima šeduler, bitno je već gore napisano da nema kablova i da je čist pod odradi svoje vrati se u bazu ostaje samo da se isprazni povremeno preporuka

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno