Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Malo prvih utisaka...subjektivno veoma mi se sviđa.
Odmah mi je ponudio update sistema na 11.0.8. (stigao je sa 11.0.3.) Zakrivljen ekran mi je super, nemam nikakvih problema sa ivicama, što je neko spominjao i da kažem da ga koristim bez dugmića, znači sa full screen gestures.
Moram reći da sam na Poco-u imao Havoc već duže vreme a i generalno na Miui-u nisam bio bar pola godine a msm da ima i više tako da se malo opet privikavam na ovaj sistem. Što se tiče ekrana ovaj amoled je dosta življi od onog na Poco-u kako u zatvorenom tako i na dnevnom osvetljenju(odlično se vidi na jakom suncu pri nameštenom automatskom osvetljenju). Sam telefon je nešto teži ali super leži u ruci sa i bez one maske što ide uz njega(crne je boje maska, takvu sam imao i na Poco-u što ide uz njega, nosiocu je i ubuduće). Bez maske mi je telefon baš lep, sad malo je nezahvalno to komentarisati jer su ukusi različiti ali u odnosu na Poco je mnogo lepši i naravno kvalitetniji. Zvuk je sasvim solidan i što se razgovora tiče a i jačina zvona, slušanje muzike. Kada se najave slušalice ima i nekih podešavanja u sounds odeljku gde moze malo još da se namesti kome kako odgovara zvuk. Tu ne mogu porediti sa Poco-om jer sam tamo imao Viper4android i tamo je baš gruvalo(na slušalicama sam slušao pojačano od 1 a najviše na 3, barem što se tiče PowerAmp-a, a sada na pola pojačan se dosta dobro čuje). Nedostaje mi što nema da se zaključa na dupli klik, dok otključavanje preko otiska i face unlock-a radi super brzo, verovatno ima brže na ovim nekim premium modelima ali meni je ovde odlično(brži otisak od MiA3 dok face unlock radi momentalno kao na Poco-u).Kamere nisam nešto mnogo isprobavao tako da ne mogu baš realno da ocenim ali mi se čini da su malo slabije od Poco-a s tim što pričam za gcam(neku od urnux-a sam ubacio od pre par dana dok je na Poco-u poslednja od bsg-a). Znači, dobre su kamere ali čini mi se malo više oštrine kod Poco-a... Bateriju ću kroz par dana da komentarišem mada teško da je loša, pritom i nemam naviku da punim noću tako da ne znam ni kako da ocenim baš kakva je.
Sam telefon radi dosta brzo, nisam primetio neka seckanja, niti da je nešto sporiji ili brži od Poco-a.Takodje mi smeta što neke aplikacije ne mogu da se obrišu ili disable-uju, pošto mi je Poco mi j3 bio rutovan pa sam sve meni nepotrebno sklanjao dok sada Chrome, Gmail, YouTube i još neke app mi stoje bzvz.
Ako nekoga još nešto zanima, pitajte i samo još da napomenem da sam sa Pocophon-om bio skroz zadovoljan, nego mi malo dosadio posle skoro 2 godine pa sam samo iz tog razloga prešao na ovaj koji mi se veoma svidja...Njega ne znam ni da li vredi prodavati obzirom da je super fon a ne znam ni koliko vredi polovan, tako da će verovatno neko od ukućana da ga preuzme.
Evo par makro fotografija što sam čisto probao...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
411df77f15c0ca5b000e4b429e416334.jpg
25dd249382cc775829fb9248c835a99c.jpg
4bd8e494fac245ed664a2aa025203d89.jpg
f5860bf8172ed46aaf4519f84ede300a.jpg
249144270596b9a2233263a7da23c905.jpg
8c1ebf41a556660ca8efc40ca5df70a6.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da uz gcam moze note 10 lite parirati pocou s fotkama, nadam se da ce imati dobru podrsku custom zajednice
 
Što se tiče zaključavanja na double tap - preporuka za Evie launcher, oooodličan.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Ubacio sam Nova launcher na kraju, inače sam ga ranije koristio nego sam mislio malo da ostanem na ovom stock ali mi je to nedostajalo...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Xeu i MiRoom imaju tu opciju. Plus bolje rade i više opcija imaju od Global roma.
 
Ubacio sam Nova launcher na kraju, inače sam ga ranije koristio nego sam mislio malo da ostanem na ovom stock ali mi je to nedostajalo...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Na global nema double tap to lock /unlock? Jedna opcija se nalazi kod podesavanja za aod a druga u home screen (launcher)
 
Igrao se malopre sa ovim telefonom u mi store-u. Brutalno dobra izrada, kao premium uredjaj. Ekran isto mi izgleda odlicno. Perfektno lezi u ruci. Uzeo sam skoro caletu galaxy a71 koji je pored ovog telefona kao igrackica.
E sad, posto planiram da menjam telefon oko nove godine , imam dilemu da li tada uzeti ovaj,bice star model 6-7 meseci l, možda ce do tada i izbaciti nesto primamljivije.
 
Mozda i izbace nesto drugo primamljivo, to se sa Xiaomi-jem nikad ne zna. Ako nista drugo do Nove godine ovom telefonu treba da padne cena za 30-40e nadam se.

Moj pik je bio crni Mi 9T, ali ga je skoro nemoguce naci a da mu je cena realna. Cak poceli polovne da prodaju za 220-230e sto je bezobrazno mnogo za tel. star skoro godinu dana. Tako da ovaj ostaje kao najzaokruzeniji telefon po meni. Jedino ovu debljinu ne znam kako cu da svarim, ali obzirom da je zakrivljen na obe strane verujem da nece biti neki problem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nemoj da te kopka debljina ne primjeti se debljina jer su estetski zakamuflirari, zakrivljen s prednje i s zadnje strane tako da barem meni jos izgleda time atraktivniji. Veliki plus sto odlicno lezi u ruci, display velicine 6,47 odmah se pomisli na veliki telefon ali nije tako u praksi..
 
Ja sam bio skeptik po pitanju debljine ali kad sam ga danas uzeo u ruku iznenadio sam se kako dobro lezi u ruci. Telefon je bas kompaktan,nije veliki, u ruci je odlican osecaj
 
Propo debljine po meni cak i bolje lezi u ruci od N8 pro, danas ih bas uporedjivao. Drug uzeo 8/128 335€ a 6/128 je okruglo 300€, s obzirom da nisam zahtevan korisnik i da mi telefon uglavnom sluzi za telefoniranje i net verovatno cu ici na 6/128. Nisam imao prilike da vidim nebula purple uzivo ali me kopka da je narucim [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
...galaxy a71 koji je pored ovog telefona kao igrackica...
Може ли још детаља у поређењу ова два ?
Ја се премишљам.
Више фактора је на страни MN10L,
а на страни A71 је (кажу)бољи Супер Амолед незакривљен екран.
Иритира што А71 не спушта цену.
 
Може ли још детаља у поређењу ова два ?
Ја се премишљам.
Више фактора је на страни MN10L,
а на страни A71 је (кажу)бољи Супер Амолед незакривљен екран.
Иритира што А71 не спушта цену.
Iskreno ja nisam primetio neku razliku u kvalitetu ekrana.
Mozda nemam oko za te detalje tolike. Ali ekran na mi 10 lite je odlican
Ja sam bas bio zagrejan za a71. I onda ga uzeo za caleta i utisak mi je odmah bio bezveze. Uzmes ga u ruku a on prelagan, deluje jeftino.
Kad sam uzeo mi 10 l u ruku osecaj je bio wow. Tako da def njega uzimam sebi
 
Poslednja izmena:
Малопре скокнем до једне радње у КГ-у да видим телефон међутим немају на стању тренутно, ја реко дај ми у руку mi note 10 пошто је исти на изглед као lite варијанта одмах ме купио, лежи баш добро. Уз то цена око 38500, рачунам боље ми је ту да узмем него преко КП за можда који евро више, може и на три рате по цени кеша. Не пита само продавца а зна ли неко, је л' иде брзи пуњач фабрички, пошто прошле године кад сам клинцу узео Redmi note 7 није ишао у паковању већ само 5V-2A и не пуни брзо, па некад од мене узима пуњач од П30 лајт који је 9V-2A.
 
Ide brzi od 30V...
ee064fbc91e7b473d7db6a0cbca47849.jpg


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Gde namestiti da se Gmail izuzme od štednje baterije? Ne stižu mi mailovi uopšte. Faking MIUI...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Ја могу да ти кажем како је код Редми ноте 7, вероватно је и ту слично. Подешавање>батерија и перформансе>активност апликације>идеш на оне три тачке горе десно>прикажи системске апликације>идеш на gmail>нема ограничења.
 
Isto je, hvala, nađoh.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
I kad će nam doći taj famozni MiUi 12??? Jel neko ima informaciju???

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Treba pogledati u kojoj grupi vam se nalazi telefon, ako ne sad jun/jul, onda na jesen, septembar
 
@Tomi,gde se nalazi spisak tih grupa za Miui 12,da vidim kad su planirali i za obican Mi9t.
 
Cekaj pronaci cu pa cu postaviti. Obican mi9t je u prvoj grupi za kraj Juna/pocetak jula
 
@stevan10 ako ti je u posjedu jos poco i imas volje okiniti i okacit fotke s jednog i drugog..
 
Kod mene je, ajde videću prekosutra ako budem imao vremena malo vise, ako ne, onda za vikend... Jel te zanimaju sa Gcam fotografije ili sa stock(mada za Poco nemam stock, samo Gcam i Anx)?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno