Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Dosadio mi je,10 meseci je kod mene .A i deca su bacila oko na Mi9T,sviđa im se kako pravi fotke...

Послато са Mi 9T
 
Meni stigao moj crni 6/64 danas. :)

Posto sam rekao da cu podeliti utiske, mada vec jesam neke na osnovu cackanja u Mi Store-u, ali ajde...

Dakle, kao i pre, definitivno najjaci utisak izgled, dizajn i velicina.
Telefon je stvarno po izgledu kao da kosta mnogo vise, rekao bih dobra kopija P30 Pro.

Velicina mi je poseban pogodak, bas je taman. Jeste velik, ali nije prevelik, za ruku je uzivanje, tacno mi zao da ga stavljam u masku, jer bas bas lepo lezi... Debljina se ne oseca toliko, zbog zakrivljenosti, niti se cak vidi jer je ram bas usko trimovan u tom staklenom sendvicu.
I da, neobicno mi videti telefon koji nema izbocinu od kamere, bukvalno je delic milimetra samo okvir kamere ispupcen, uopste se ne ljulja kada je na ledjima...

Jedino sto bi bilo brutalno, jeste da ima punch hole na ovaj izgled, ali avaj...

Ekran, meni super, mada moj oko nije zahtevno uopste bilo da je amoled, lcd...
Kada uporedim sa ovim na A3, u principu na prvi pogled ne vidim ni razliku u rezoluciji, tj. da A3 ima 720p, aliii ako se bas skoncentrisem na manje elemente, tipa status bara, primeti se...
Sto se tice boja, jedino sto mi se cini da su ove jake boje, tipa crvena, zuta, na A3 koji ton zivlje, tj ovde mi nekako vuce na hladniji spektar, mada nisam cackao tamo po kalibraciji boja, jer mi ta razlika ne smeta. Osvetljenost je bolja, nema odsjaj koji sam na A3 neretko hvatao.
Za sada, nema slucajnih dodira na edge delu ekrana.
Za mene, koji sam dosad imao amoled ekrane samo na A3 i par Lumia ranije, super...

Zvuk mi se svidja, to mi je osetno bolje, cistije i jace nego na A3...

Kamere, nisam testirao, okinuo par puta...
Ono sto mogu da vidim jeste da selfie kamera nije bolja od ove na mom A3.
A3 ima 32MP Samsungovu kameru, koja me je x puta odusevila koliko detalja hvata, i kako fotke ispadaju.
Ova je u rangu Redmi Note telefona, korektna svakako, ali rekoh, primetim, i znao sam da nece biti toliko mocna...

Ova glavna, svega par fotki, premalo za zakljucak, ali sam ja bio bas zadovoljan sa ovom IMX 586 na A3, tako da sigurno necu biti nezadovoljan ovom nesto boljom...

Baterija, opet, samo na osnovu kratkog dojma, ne cure procenti brzo svakako, i mozes svasta nesto da cackas dok izgubis par %.
Svakako mislim da ce autonomija biti u rangu sa mojim A3, kojeg ne pamtim da sam punio dan za dan...

Da, FP radi super, bolji je nego na A3, brzi, za sada nije omanuo nijednom, mada je i na A3 pouzdan, ali se oseti razlika u brzini.

Sve u svemu, zadovoljan sam bas... Odavno bih pazario Note 9 ili 9 Pro, mozda Realme, koji su mi bili u planu, ali velicina Redmija me je odvlacila, a onda kada je ovaj stigao, malo sam se izduzio budzetom za rekao bih bolju kupovinu.
 
@ryzen
Kazi mi kako se ekran vidi na suncu odnosno napolju kad je suncano?Planiram mozda da kupim ovaj fon ali verziju od 128gb i cackao sam malo fon u mi storu i generalno mi se svidja.Ali nisam imao prilike da vidim kako se ekran ponasa napolju pa ako mozes da izneses neke utiske o tome?
Jos nesto,trenutno koristim lg v20 koji ima bas dobar audio dac kada se stave slusalice pa me interesuje da li si probao zvuk na nekim solidnim sluskama i ako jesi kako ti se cini?
I ako moze info na pm gde si uzeo telefon i koliku duzinu garancije si dobio?
 
Vidi se na suncu sasvim lepo, ne moras cak ni na max osvetljenje.
Zato sam i spomenuo, na A3 sam cesto imao problem sa odsjajem, tako da mi je ovo osvezenje.
Sto se tice zvuka preko sluski, nazalost ne mogu da budem merodavan, jer koristim iPod godinama, pa ne mogu da ocenim.
Najbolje da pitas na temi Mi Note 10/Pro za to, posto je isti telefon svakako.

Svakako sam prezadovoljan kupovinom, telefon je bas ono za uzivanje koristiti koliko je lepo i dobro izradjen...
 
@ryzen
Kazi mi kako se ekran vidi na suncu odnosno napolju kad je suncano?Planiram mozda da kupim ovaj fon ali verziju od 128gb i cackao sam malo fon u mi storu i generalno mi se svidja.Ali nisam imao prilike da vidim kako se ekran ponasa napolju pa ako mozes da izneses neke utiske o tome?
Jos nesto,trenutno koristim lg v20 koji ima bas dobar audio dac kada se stave slusalice pa me interesuje da li si probao zvuk na nekim solidnim sluskama i ako jesi kako ti se cini?
I ako moze info na pm gde si uzeo telefon i koliku duzinu garancije si dobio?
U vezi zvuka. Mi not 10/lite imaju Hi-res sertifikat. Sto znaci da imaju dobar zvuk. Npr mi8 nema a mi9t/pro imaju, i razlika se oseti . Bar 40% je bolji zvuk na mi9t/pro nego na mi8

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Da, ima Hi-res sertifikaciju...
Inace baterija je dobra bas, juce ga pripunio do 90% i evo sada je na 48% a solidno sam ga mrcvario.
I bukvalno sam batalio masku, stavio sam je, i onda shvatio kakva je greota maskom da ga poruznis... Jos izgubis onaj osecaj hladnog aluminijuma...
A i nosim uvek torbicu sa sobom i tu je uvek u zasebnom dzepu ionako.
Jedino ako ne nadjem neku prozirnu masku bolju, ova je previse tamna i onda bas sroza izgled.
A trenutno je izbor maski za ovaj fon siromasan.

I moj je savet definitvno ova "crna" nijansa... Htedoh beli, ali mi se nije svidjao previse sjajni okvir.
A ovde je bas mocan taj prelaz sa ekrana na mat okvir pa zakrivljena ledja...
Deluje kao da je izliven iz jednog komada.
 
Naruci providnu foliju pa zalepi na telefon. ili imas i one outfiters ili kako se vec zovu
 
Gde se to narucuje, ima li neki sajt, ja trazim tako nesto za note 10. Ako moze link.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Ima na aliexpresu, nemam link, ja sam narucio jos davno za moj mi9t pro. A ove moutfiters ima sajt https://www.moutfitters.rs ali ne moze da se naruci, vec moras otici u njihovu prodavnicu da ti zalepe, ima ih u TC Usce. ako si iz BGD. Malo su skuplji ali imas garanciju.
 
To se i ja pitam, vredi li tih para... Malo sam gledao iskustva po Redditu, i podeljena su misljenja. Nekima je ok, neki kazu se oseti previse folija pod prstom.
Jedino na standu da trazis neki telefon pa da vidis.
 
Pa ako neko ne zeli da ima case jer tako se sakrije lepota telefona a hoce ipak neku zastitu od ogrebotina onda je ta folija najbolje resenje. Ova sto sam narucio sa alija oseti se ali se ne primeti da je zalepljena. Tj boje i prelivanje je isto kao i bez folije. Imam samo na poledjini.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pa ako neko ne zeli da ima case jer tako se sakrije lepota telefona a hoce ipak neku zastitu od ogrebotina onda je ta folija najbolje resenje. Ova sto sam narucio sa alija oseti se ali se ne primeti da je zalepljena. Tj boje i prelivanje je isto kao i bez folije. Imam samo na poledjini.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Od sutra budici vlasnik Mi note 10 :) prelazim sa Samsunga note 10 lite... o kakvih se flilijama tu radi, imas li nekih slika? Ili link da i ja to pogledam.. bitno mi je samo da je zadnja strana zasticena koliko toliko nekom providnom folijom..
 
Najbolje odes do njihovog standa, i pogledas uzivo.
Uvek imaju telefone za primer.
 
Od sutra budici vlasnik Mi note 10 :) prelazim sa Samsunga note 10 lite... o kakvih se flilijama tu radi, imas li nekih slika? Ili link da i ja to pogledam.. bitno mi je samo da je zadnja strana zasticena koliko toliko nekom providnom folijom..

Konkretno sam narucio ovu, ima kako vidim i za mi note 10/pro ilite https://fr.aliexpress.com/item/4000037239041.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3f9d6c37SRhBEg

Evo na mom. Mozda ne izgleda najbolje, ali sam sam lepio. Profesionalci to urade bolje.
4fe374eb0da853b9c7e47d768e2404c5.jpg
 
Poslednja izmena:
Šta radite sa Xiaomi telefonom koji je ispravan a zamenili ste ga posle godinu ili dve sa novim?
 
Oglas ovde na Benču ili KP,ja imam troje dece uvek nekom treba telefon.
 
Ja prosledim roditeljima.
A3 sam dao caletu, jedva ga privolio na smartphone, ali ga prihvatio zbog velicine.
 
Zamenio ubogi a2 lite (cist android i xiaomi nikad vise) za ovaj model.

128gb ljubicasti (ili plavi
 
Uzeh juče 10 Lite, malo uzeh da ga podešavam i vidim da AOD je uvek aktivan, ne gasi se kad se telefon odložim na sto npr. Postoji li opcija da se on gasi kad posle nekog vremena ili kad se stavi u džep?

OnePlus 6T via TT
 
Naletim u trgovini na note 10 lite, izlozen i moram reci prijatno iznenadjenje, kvalitet izrade itd.. pored mi 10 izlozen, ima bolji(mi 10) display i tanji je ali ostalo naizgled su tu jel na prvu.. kad pogledam ove uredjaje spram poca su milju u dizajnu..

Ljubicasti mi je fora al se nadam da nije gay..

Jeste li probali gcam-om okinuti par fotki ajde netko tko je voljan da stavi koju low light fotku ako je dostupan gcam jel..

Kakva je opcenito fluidnost uredjaja?
 
Naletim u trgovini na note 10 lite, izlozen i moram reci prijatno iznenadjenje, kvalitet izrade itd.. pored mi 10 izlozen, ima bolji(mi 10) display i tanji je ali ostalo naizgled su tu jel na prvu.. kad pogledam ove uredjaje spram poca su milju u dizajnu..

Ljubicasti mi je fora al se nadam da nije gay..

Jeste li probali gcam-om okinuti par fotki ajde netko tko je voljan da stavi koju low light fotku ako je dostupan gcam jel..

Kakva je opcenito fluidnost uredjaja?

Danas je moderno biti gay :D
 
Pojavio se u Telenoru...

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Uzeh juče 10 Lite, malo uzeh da ga podešavam i vidim da AOD je uvek aktivan, ne gasi se kad se telefon odložim na sto npr. Postoji li opcija da se on gasi kad posle nekog vremena ili kad se stavi u džep?

OnePlus 6T via TT
Kod mene na Mi 9 MIUI 11 Global imam dva rezima: Stalno ukljucen AOD i drugi sa podesavanjem. Ima da se podesi u kom vremenskom periodu da ne bude aktivan (u mraku se gasi posle 5 minuta.)
 
To sam video, mislio sam da može da se sam gasi kad spustim telefon na sto npr.

OnePlus 6T via TT
 
Od malopre novi vlasnik ove mašine, ovih dana iznosim utiske...
120a4790b15818505eacdf23a8b5f3ca.jpg


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno