Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Ako nekome nije cimanje, ja bi zamolio da se proba sledece. Na kameri stavite 1080p/60fps, snimite neki video, upalite Google Photos aplikaciju, odete na Edit tog videa, kliknete da se stabilizuje, i sacuvate taj video.
Ja kada to uradim, snimljeni stabilizovani video opasno secka. Kada snimim na 30 fps i stabilizujem, nema seckanja ali mi se pojavljuje na 60 fps.
Znam da je malo glupo, ali bih bio zahvalan na pomoci.
 
Da li je neko, nakon prelaska na MIUI 13, primjetio znacajno usporenje i štopanje? Koristio 2-3m 11T pa se ipak vratio na Note 10 Lite, ali znacajno trza. Sporo otvara itd. Nije ovako bilo na 12.5 koliko pamtim.

Odradio factory reset naravno, pokusao sam i ono "download latest package" ali nema promjena. 13.0.2 SFNEUX, znaci EU verzija.
Prešao si sa mnogo novijeg telefona na stariji i lošiji. Normalno da imaš takav osećaj.
 
Nije to. Ovaj sam koristio godinu + vec neke sitne stvari. Kada pritisnem da mi scaner otkljuca sa otiskom prsta, pa onaj indikator na ekranu, malo zaledi. Ona animacija sto radi pulsing. Ili recimo kliknem Viber, otvori ga, i sad na pola sekunde nema ni jednog chat/razgovora. Cim sam ga resetovao i upalio, primjetio sam te sitnice bez i jedne jedine instalirane aplikacije i sve kontam, mozda u pozadini instalira google bullshit i radi update pa dok zavrsi. I onda instaliram Nova Launcher, i kada hocu da odaberem defaultni launcher, preklapa se onaj dijalog koji launcher da odaberem i preklapaju se ikonice koje su na desktopu da ne mogu kliknuti. Ne znam ni kako sam uspio na kraju.

Otvorim setting i treba mu momenat da ucita, prvo se otvori settings ali stoji crna pozadina i onda izadju opcije itd. Tako te neke sitnice. Ako je otvoren setting i hocu da izadjem sa "back", treba mu ono momenat da reaguje. Nije ono instantno. Znam da ovako laggy nije bio.
 
Imam problem sa instalacijom poslednjeg security patch-a za Xiaomi Mi Note 10 lite.
Kliknem na download update, odradi download do kraja i onda krene decrypting i tu mi svaki put izbaci poruku da je nastala greska prilikom preuzimanja i da pokusam kasnije sto mi naravno nikada ne uspeva.Pokusao sam i sa brisanjem Cache-a iz Updater aplikacije, reeboot-ovao sam telefon, menjao sam region, ali problem je uvek tu.Pisao sam njihovoj podrsci, nisam dobio nikakvo konkretno resenje.
Zna li neko kako bih mogao da resim ovaj problem?
Unapred zahvalan.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-06-13-18-07-30-995_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-06-13-18-07-30-995_com.android.updater.jpg
    44 KB · Pregleda: 8
I ja sam imao isti problem. Pokušavao više puta i na kraju je uspeo da odradi. Gledaj da ostaviš telefon na tom ekranu update-a dok se ne pojavi ono reboot now. Meni nije uspelo dok je skidao u pozadini a ja koristio telefon.
 
Zna li neko koja je zadnja verzija MIUI koja se moze ocekivati na ovom uredjaju ? Trenutna mi je 13.0.2, je li to to sto se tice update-a i ovog uredjaja?
 
Nadao sam se vracanju individual apsps opcije za dark temu, ali znaci nista od toga. Znam da nisu to vratili n ina jednom modelu sa MIUI 13 ali mi ta opcija jako fali. Tjerat cu ga jos malo onda pa uzeti Xiaomi 12.
 
Jel uzimao neko ove zamenske baterije na KP i vrede li tih 20-ak evra? Koliko su blizu originalne?
Mislim da su dobrodosla i iskustva ljudi sa drugim telefonima jer verujem da je isti kvalitet tih baterija.
 
Jel uzimao neko ove zamenske baterije na KP i vrede li tih 20-ak evra? Koliko su blizu originalne?
Mislim da su dobrodosla i iskustva ljudi sa drugim telefonima jer verujem da je isti kvalitet tih baterija.
Ja uzeo pre neke dve godine zamensku koja se vodila kao original za stari LG G2... Nije se baš proslavila :(
 
Meni ovo cudo i dalje radi, bez problema...baterija drzi bez problema, ne secka, ne koci...
 
Radi i meni mada baterija oslabila, koristim telefon 3 plus godine. Merkam redmi note 12 pro ili xiaomi 13 lite. Vidim da je i poco f5 tu negde a najviše mi se svidja xiaomi civi 3 mada ga nema jos uvek global...
 
Meni ovo cudo i dalje radi, bez problema...baterija drzi bez problema, ne secka, ne koci...
Isto... Evo sada će u avgustu 3 godine, kao nov... Baterija malo oslabila, oseti se, ali i dalje sjajna.
Sa vremena na vreme me uhvati bubica da ga menjam, ali onda stanem, realno pogledam, pa se zapitam zašto... Imam varijantu 8/128, sve radi, ne koči, ma sjajan.
Ako bih ga sada menjao, bio bi to Poco F5 ili Pixel 7A, ali nadam se da ću uspeti da odolim "pundravu" i da ne menjam telefon još neko vreme.
 
Ja pisah za zamenu bateriju, ali rekoh ajde da ga resetujem posto nisam od kako ga imam (3 pune godine) da vidim da li ce to mozda da popravi stanje i za divno cudo jeste. Nije kao sto je bila baterija kad je bio nov, ali je mozda nekih 20% slabija nego pre, sto je super.

Inace i ja merkam POCO F5, ali ne nalazim neki realan razlog za zamenu sem dosade. Ovaj telefon zavrsava sve moje potrebe i dalje.
 
Znaci prvo da probam sa resetovanjem telefona pa tek onda zamena baterije 😁 Trenutno ne moze da izgura ceo dan pa moram da ga dopunim u toku dana, inace je data ukljucen kao i usteda baterije a wifi ne koristim.
 
Pozdrav svima.
Ispade mi jutros telefon, i ovog puta ekran nije preživeo... Ispadao mi je do sada par puta, ali je futrola uvek odrađivala posao. Jutros mu nije bilo spasa, ode ekran :(
Da li je možda neko menjao ekran sa touchom? Da mi preporuči servis gde bih ga mogao srediti... Voleo bih da bude originalni ekran sa touchom, koliko vidim na KP, cena je 90-100€.
Mada, s obzirom da je telefonu 3 godine, razmišljam se da li možda da ga menjam, umesto da ulažem 90-100€ u njega...
No, za početak ako neko ima preporuku za servis, bio bih mu zahvalan.
 
Ukratko neisplativo je popravljati. Kavlitet zamensog dela neće biti na nivou originala, baterija je oslabila, a već od 250e imaš uređaje koji su novi, brzi, sa više memorije i imaćeš još par godina update.
Opet ako si trenutno kratak sa novcem popravka ti ima smisla jedino, ako najdjes negde za 50e sve komplet.
 
Ukratko neisplativo je popravljati. Kavlitet zamensog dela neće biti na nivou originala, baterija je oslabila, a već od 250e imaš uređaje koji su novi, brzi, sa više memorije i imaćeš još par godina update.
Opet ako si trenutno kratak sa novcem popravka ti ima smisla jedino, ako najdjes negde za 50e sve komplet.
U potpunosti se slažem sa tobom... I meni vuče da će biti zamena uređaja, ali sa druge strane nisam baš zadovoljan izborom uređaja po prihvatljivoj ceni u srednjoj klasi do nekih 400€... Tu su A54 8/256 za oko 360€, tu je Poco F5 za oko 390€... Da li ima još nešto zanimljivo, vredno pomena? Na to mislim da ima iole pristojne performanse sa kojima ću ga moći koristiti naredne 2-3 godine... Nekako mi tu deluje bolji A54 sa strane softvera zbog podrške za 4 verzije androida, ali je opet hardver SD 7+ Gen 2 na Poco F5...
Sa druge strane, žao mi je mog telefona, jako lepo radi i dalje, ali što kažeš deo sigurno nije na nivou originalnog dela za "prvu ugradnju", baterija drži, ali pitanje je koliko ćeš još...
Mislim da ću morati da prespavam pa donesem odluku 😆
 
Poslednja izmena:
U potpunosti se slažem sa tobom... I meni vuče da će biti zamena uređaja, ali sa druge strane nisam baš zadovoljan izborom uređaja po prihvatljivoj ceni u srednjoj klasi do nekih 400€... Tu su A54 8/256 za oko 360€, tu je Poco F5 za oko 390€... Da li ima još nešto zanimljivo, vredno pomena? Na to mislim da ima iole pristojne performanse sa kojima ću ga moći koristiti naredne 2-3 godine... Nekako mi tu deluje bolji A54 sa strane softvera zbog podrške za 4 verzije androida, ali je opet hardver SD 7+ Gen 2 na Poco F5...
Sa druge strane, žao mi je mog telefona, jako lepo radi i dalje, ali što kažeš deo sigurno nije na nivou originalnog dela za "prvu ugradnju", baterija drži, ali pitanje je koliko ćeš još...
Mislim da ću morati da prespavam pa donesem odluku 😆
Hej sta si na kraju uradio, uzeo novi fon ili nastavio da koristis 10 lite? :) :)
Kod mene je ista situacija...
Razbio ekran pre jedno 2-3 meseca, ali radi sve super, nema smetnje pri koriscenju (puklo staklo ali ekran ispod ok skroz...) nego gledam da uzmem neki F5 sa 12/256 ali svaki put stanem
iskuliram i nastavim da koristim ovaj moj fon koji je i dalje super! 8/128 i dalje resava sve, procesor je i dalje ok za moje potrebe...
 
Hej sta si na kraju uradio, uzeo novi fon ili nastavio da koristis 10 lite? :) :)
Kod mene je ista situacija...
Razbio ekran pre jedno 2-3 meseca, ali radi sve super, nema smetnje pri koriscenju (puklo staklo ali ekran ispod ok skroz...) nego gledam da uzmem neki F5 sa 12/256 ali svaki put stanem
iskuliram i nastavim da koristim ovaj moj fon koji je i dalje super! 8/128 i dalje resava sve, procesor je i dalje ok za moje potrebe...
Ipak sam se odlučio na novi telefon. Uzeo sam A54, verziju 8GB / 128GB, i ubacio u njega karticu od 256GB. Nisam zahtevan korisnik koji ima milion aplikacija, tako da mi je 128GB sasvim dovoljno za aplikacije, a slike, muzika, video i ostale stvari idu na karticu. Nije mi se dodavalo 40€ za model sa 256GB.
E da, zadovoljan sam i cenom za koju sam prodao Mi Note... Tražio sam 50€, sve u kompletu (kutija, punjač sa kabelom, slušalice...), pa je otišao za 5.000 dinara s tim što sam dogovorio da zadržim punjač i kabel, jer A54 dolazi bez punjača. Eto da znaš ako rešiš da prodaješ. Bilo je par poziva u roku od dva sata kako sam pustion oglas na KP, otišao je prvom koji se javio, a očigledno da je telefon još uvek cenjen čim su ljudi zvali.
Što se Poco F5 tiče, nisam odustao od njega, uzeću ga kada još malo padne cena na nekih 350€ ali ne za sebe, nego za sina. Da zameni svoj 3 godine star Xiaomi Redmi Note 9 Pro.
 
Ipak sam se odlučio na novi telefon. Uzeo sam A54, verziju 8GB / 128GB, i ubacio u njega karticu od 256GB. Nisam zahtevan korisnik koji ima milion aplikacija, tako da mi je 128GB sasvim dovoljno za aplikacije, a slike, muzika, video i ostale stvari idu na karticu. Nije mi se dodavalo 40€ za model sa 256GB.
E da, zadovoljan sam i cenom za koju sam prodao Mi Note... Tražio sam 50€, sve u kompletu (kutija, punjač sa kabelom, slušalice...), pa je otišao za 5.000 dinara s tim što sam dogovorio da zadržim punjač i kabel, jer A54 dolazi bez punjača. Eto da znaš ako rešiš da prodaješ. Bilo je par poziva u roku od dva sata kako sam pustion oglas na KP, otišao je prvom koji se javio, a očigledno da je telefon još uvek cenjen čim su ljudi zvali.
Što se Poco F5 tiče, nisam odustao od njega, uzeću ga kada još malo padne cena na nekih 350€ ali ne za sebe, nego za sina. Da zameni svoj 3 godine star Xiaomi Redmi Note 9 Pro.
Hvala puno na odgovoru :) I dodatnim informacijama oko prodaje :)
 
Nazad
Vrh Dno