Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Pazi,nije lose imati tih 128gb,kao znas da imas dovoljno memorije i ne brines se,ali takvom upotrebom koju si naveo a tu ubrajam i sebe ovih 64gb je vise nego dovoljno.Niti sam ikad cuvao i pravio toliko videa ili fotografija,gotovo nikad godinama unazad..Kad mi se nakupi 50-60 fotografija to prebacim u komp,video isto,a aplikacija imam oko 30tak...Ma bices zadovoljan telefonom samo ako ti ne bode oci noch,dobar je to telefon..
 
Imao sam pre Nokiu 6.1 sa 32GB i nisam ih nikada popunio, hah.

Slazem se, dobro je imati 128GB ako nista komfora radi, ali s obzirom na moje navike 64 je dovoljno.
Nece mi smetati notch, navikao sam vec na njega na A3.

Bas sam se lomio izmedju ovoga i Mi 9T, posebno sam naginjao na 9T zbog tog iskustva sa cistim ekranom, ali mi je ovaj nekako bas legao u ruku i dopao mi se dizajnom, pa je samo to presudilo.
 
Najbitnije je da si uzeo telefon koji ti se svideo i koji si pozeleo...Ljudi kupe telefon koji nije los ali duboko u njima nije to to,jer nije zeljeni telefon koji su hteli,naravno prema finansijskim mogucnostima..Ako se on tebi svideo kako izgleda i osecaj u ruci extra,zavrsio si svaku pricu dalje..
 
Cestitam, da te sluzi ( naravno kad stigne ) i obavezno javi utiske. :)
 
Zanima me u vezi kupovine, vidim brda prodavaca na KP sa dosta pozitivnih ocena, pa od koga uzeti na kraju, ima li neko proveren od koga ste kupovali Xiaomi telefone ako mozete da napisete ovde ili u PP bio bih zahvalan..

I sto se tice garancija koje daju koliko razumem to su garancije tih prodavaca ili servisa i u slucaju da nesto ne valja ja cimam prodavca i ostavljen sam na milosti da on to resi?!?
Prava garancija se dobija samo u MI Store?
 
"Najpouzdaniji" je prestao da radi cim je pocela korona.
 
Tu pravu garanciju dobijas od svakog ovlascenog prodavca...

Ja sam isto porucio sa KP, sada prvi put od tog prodavca, tako da ne mogu da garantujem za njega, kao sto bi garantovao za onoga kojeg znam i od kojeg sam do sada kupovao sve Xiaomi telefone... Samo on nije aktivan trenutno.

U principu verujem u tu kupovinu na KP, nista manje nego kod ostalih.

Garancija ti je uvek u tom slucaju "zrtva", ali racunaj da ipak kulupujes telefon dosta jeftinije.
Mada ja koliko sam cuo, lakse je nekada ostvariti i tu garanciju preko tih ljudi ako dodje do problema, nego sto je sa ovim zvanicnim.

Ja da se ne ureknem, od svog prvog smartphona, bese tada Galaxy Ace, sve sam kupovao ili u onim prodavnicama tipa Balkanske ili na KP, i nikada nisam imao problem sa telefonom.
Taj Galaxy Ace kupljen 2012 od "Madjara" i danas radi.

Jedan jedini telefon koji je crkao je bio telefon uzet od operatera, i ostvario sam pravo na garanciju nakon polemisanja, ubedjivanja, pretnje tuzbama...
 
Tako sam i mislio, u sustini onda mu dodje na isto dal ces uzeti na KPu ili u tako tim radnjicama koje daju "obucarske" garancije i ne izdaju fiskalni, s tim sto u njima barem mozes da kolko tolko pogledas telefon kutiju i procackas ga..

Al mogu i ja da potvrdim svojevremeno sam uzeo u jednoj takvoj radnji S6, evo ga i dan danas radi bez problema..prijatelji isto kupovali nikad problema..
 
Pa ne znam... Nekako deluje da ljudi vise preporucuju dobrog KP prodavca pre te prodavnice. Ja sam imao pozitivno iskustvo samo sa jednom prodavnicom, pozitivno u smislu da nisam imao problema, ali zato znam 3-4 primera sa negativnim iskustvima iz mog okruzenja, i pregrst procitanih.

Recimo, pisao sam na jednoj temi, kako je drugu bio sumnjiv telefon koji je kupio u ovlascenoj prodaji... Prvo sto je ona vakum folija bila iscepkana i kao rukom lepljena, a drugo sto je primetio otiske prstiju na telefonu koji je tek on uzeo u ruku...
Ne mora nista znaciti, nije se bunio iako se kajao sto nije trazio "uredniju" kutiju, ali eto, sve je ok sa telefonom i danas...
Citao sam na drugoj temi kako je clan od operatera dobio telefon bez vakum folije, kutija zalepljena selotejpom... Pa ga je vratio i trazio i dobio novi novi telefon.

Tako da u neku ruku, cak vise verujem tim preprodavcima, ja recimo da se bavim time, ne bi mi bio cilj nekoga da izradim ili mu uvalim nesto, jer ono, internet je danas dostupan i uvek mozes da cujes tudja iskustva, a internet sve pamti.

Tako da pogledas ko je tu godinama, ko ima par stotina ocena, nazoves, raspitas se, i steknes utisak.
 
"Najpouzdaniji" je prestao da radi cim je pocela korona.

Ako mislimo na istog V....a sa Vidikovca prestao je da radi čim je rasprodao zalihe a nije mogao više da ih nabavlja jer se nije moglo u Mađarsku.Ja ga čekam da opet počne da prodaje da bi pazario MiNote10Lite,kod njega sam kupio 5-6 Xiaomi telefona i nikada problema nisam imao....
 
Kupio staklo nillkin. Preporodio sam se u odnosu na ono preko KP. Ali papreno skupo. Futrolu ako tražite morate tražiti za mi note 10 lite zbog kamere ,a staklo odgovara i od mi note 10 pošto je isti display


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Ja bas gledao da li bi odgovarala maska za Mi Note 10.
U principu nije modul kamere toliko drugaciji, maske koje imaju jedan izrez za kameru bi trebalo da odgovaraju i za Lite, jer je kamera na Note 10 izduzenija zbog izdvojene kamere.
A blic im je na istom mestu.

Dobio bi samo veci prorez nego sto ti treba u principu.
 
Ovi sto su vidjeli uzivo i drzali u ruci?? Dojam izvrsne kvalitete nekako bas izgleda premium za te pare, kamere tu i tamo mogu proci uz gcam biti ce dobro..

Koliko je sposoban dragon 730, koristim poco-a.. ne bih rekao da je velika razlika..

Ono sto je zaista super jest baterija, ja s pocom zadovoljan a ovdje jos jos veca baterija i stedljiviji procesor..
 
Telefon je bas dobro izradjen... Cak je i JerryRigEverything na testu izdrzljivosti prokomentarisao da je jedan od najbolje izradjenih Xiaomi telefona koje je on testirao.

Sto se tice baterije, deluje da nije bas rekordna, iako na papiru bi trebalo... Na GSMAreni na testu autonomije je slicne rezultate pokazao kao i MI 9T iako imaju prakticno isti SoC a ovaj ima 1.260mAh vecu bateriju.
Bice da optimizacija mora da se sredi.
 
Ja sam ga probao u MiStore i upoređivao ga sa Mi9T koji imam iako su uređaji u klasi MiNote10 lite izgleda kao da je dve klase skuplji telefon...

Послато са Mi 9T
 
Kad uporediš ekrane na Mi9T i ovom telefonu kakvi su po pitanju boja i jačine osvetljenja?

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Telefon je bas dobro izradjen... Cak je i JerryRigEverything na testu izdrzljivosti prokomentarisao da je jedan od najbolje izradjenih Xiaomi telefona koje je on testirao.

Sto se tice baterije, deluje da nije bas rekordna, iako na papiru bi trebalo... Na GSMAreni na testu autonomije je slicne rezultate pokazao kao i MI 9T iako imaju prakticno isti SoC a ovaj ima 1.260mAh vecu bateriju.
Bice da optimizacija mora da se sredi.

Ili ce biti da je tako namerno uradjeno da trosi vise baterije. Nece oni sami sebi podmetati nogu i jedan telefon svesno izdici iznad ostalih a druge zakopati. Nejde to tako.

Optimizaciju mogu samo da mu rese ovi sa custom romovima a sam xiaomi tesko.
 
Ili ce biti da je tako namerno uradjeno da trosi vise baterije. Nece oni sami sebi podmetati nogu i jedan telefon svesno izdici iznad ostalih a druge zakopati. Nejde to tako.

Optimizaciju mogu samo da mu rese ovi sa custom romovima a sam xiaomi tesko.

Teorije zavere i kod trajanja baterije?
Ako gledate Pecine testove od MiNote 10Lite bolju bateriju na YT testu ima samo Redmi Note9pro i to samo za par procenata tako da poređenje sa Mi9t i nije baš tačno.
 
Nisam cuo da se iko pozalio na bateriju, valjda bi primetili ljudi da izvlace isto ili gore u pogledu trajanja sa daleko vecom baterijom..
Na nekoliko YT testova baterije sa lakocom pobedjuje, los skor na testu GSM arene moze biti zbog toga sto je review radjen pre nego sto je telefon zvanicno izbacen, rekao bih da su do sad ispeglali bateriju
 
Poslednja izmena:
Opet se price duze oko baterije. Ja iskreno ne znam nikoga ko svako veče ne puni telefon bez obzira na to koliko mu je baterije ostalo.
 
Opet se price duze oko baterije. Ja iskreno ne znam nikoga ko svako veče ne puni telefon bez obzira na to koliko mu je baterije ostalo.
Hahahah BRAVO!!!! [emoji106][emoji106][emoji106][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122]


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Njihovo "testrianje" baterije je bas merodavno, puste YT klip na 50% osvetljenosti... Tesko da se to moze nazvati testom.

Naveo sam kao izvor GSMArenu, koja sigurno ima razradjeniji pristup u racunanju autonomije.

Niko nije rekao da je baterija losa, naprotiv. Ali kao sto su rekli, brojke su sugerisale rekordan rezultat koji je ipak izostao, ocekujuci poboljsanje softverskom optimizacijom.
 
Teorije zavere i kod trajanja baterije?
Ako gledate Pecine testove od MiNote 10Lite bolju bateriju na YT testu ima samo Redmi Note9pro i to samo za par procenata tako da poređenje sa Mi9t i nije baš tačno.

Jel ti znas sta je pravo testiranje, kada ja ili ti ili neko treci sa foruma kupi telefon pa u normalnim uslovima koriscenja kaze e baterija mi traje toliko i toliko i nemas razloga da lazes i da mutis testove, a to kako peca i kompanija rade uopste me ne zanima, on ako napise losu recenziju ili snimi moze da se pozdravi da ce sledeci put da dobije nesto na recenziju, jel oni zive od recenzija i cilj je da budes medju prvima koji ce to da predstave da bi imali sto vise pregleda jer naravno pregledi se placaju, a nije iskljuceno i da ne dobiju neku kintu.

Ali ni to nije bitno i treba da dobijaju i treba da budu placeni jer su toliko godina na nasoj sceni ali opet ti kazem ne uzimaj osobu kojoj je to posao da ti ona bude merodavna, merodavni smo mi krajnji korisnici.
 
Konkretno poredjenje Mi 9T i Mi Note 10 (GSM Arena je testirala samo obican, mada isti telefon)

Na playback testu, koji Benchmark koristi kao jedini parametar, Note 10 je pokazao ocekivano bolji rezultat, koji korenspodira razlici kapaciteta baterija dva telefona. Tj ta razlika od nesto vise od 25% vece baterije na Note 10 odgovara.

Medjutim, na browsing testu gde koriste skriptu za refreshovanje stranica i na testu razgovora, Mi 9T i Note 10 su skoro rame uz rame, odnosno Note 10 ne demonstrira tu razliku.

S tim da bi trebalo imati u vidu da Note 10 ima nesto veci ekran, ali Mi 9T ima vecu nominalnu osvetlejnost, tako da na 50% osvetljenosti ima vise nita nego Note 10.

Tako da kada se podvuce crta, ta baterija od 5.260mAh ne doprinosi autonomiji u onoj meri u kojoj je "matematicki" ocekivano u odnosu na bateriju od 4k, kod telefona skoro istih karakteristika.

Naravno, slazem se da je najbolja ocena stvar neposrednog korisnickog iskustva, i to niko ne dovodi u pitanje.
Nijedna recenzija nije navela da Note 10 serija ima losu bateriju, dobila je hvalu, ali isto tako i opazanje da bi po brojkama to trebalo da bude osetnije.
 
Vredi li prelaziti sa S8 na mi note 10 lite?
Danas sam bas gledao malo ovaj telefon, dopao mi se na prvi pogled,mada ja nisam neko ko je previše zahtevan,kamera mi nije bitna npr,svidja mi se kapacitet baterije i ekran.
 
Vredi li prelaziti sa S8 na mi note 10 lite?
Danas sam bas gledao malo ovaj telefon, dopao mi se na prvi pogled,mada ja nisam neko ko je previše zahtevan,kamera mi nije bitna npr,svidja mi se kapacitet baterije i ekran.

Ako su ti baterija i ekran primarna stvar onda nema šta da se razmišljaš...Ja ga kupujem samo čekam da padne cena ispod psihičkih 300e za 128Gb model...
 
Tok to docekas xiaomi ce da izbaci jos 5 novih. [emoji28]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zbog čega?Ja telefone kupujem na KP i sada već može da se kupi za 310-320e....

Послато са Mi 9T
 
Zbog čega?Ja telefone kupujem na KP i sada već može da se kupi za 310-320e....

Послато са Mi 9T
Vidim da imaš 9t i kažeš da prolaziš na ovoj. Zanima me zašto ? Dosadio ti je ili vidiš neko poboljšanje?

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno