Šta je novo?

Xiaomi Mi Note 10 Lite

Haha,dobro si se setio njegovih pljuvacina i trolovanja po Somijevim temama..[emoji23][emoji23][emoji23]
 
Cekaj.. zar ne bese to "Xiomi", trecerazredni?

A da, sad kada je Huawei propao i lokalni distributeri udaraju reklame za Xiaomi sa naduvanim cenama u Srbiji, verovatno je to postao kvalitet preko noci, kao "Huwei" onomad..

[emoji23]

Nisi ti kriv doduse, marketing je cudo :D
Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Pa pročitaj šta sam napisao.. Nisam ljubitelj, naprotiv ali su mi sada potrebe drugačije. Hawaii takodje nikad nisam simpatisao, ali teško da ću moći da kupim neki novi HTC, Sony, LG ili neki normalan brend.

Za ove male pare, Note 9 Pro je stvarno dobar izbor, ne znam kakve "naduvane" cene. Baterija, LED notifikacija, 3.5mm izlaz, nije da ima mnogo takvih telefona danas.
 
Moje je misljenje da je Redmi Note 9 Pro preskup. Govorim o zvanicnoj ceni naravno. Ovoj od 39k.

Generalno smatram da Redmi Note telefon ne bi trebalo da kosta vise od 33-34k. Dakle u toj nekoj Pro izvedbi.

Kada ga uporedis sa 9S ili 8 Pro vidis da ta razlika nije opravdana jer je samo vise "napumpan" baterijom, brzinom punjenja i specifikacijski boljom kamerom, ali to nije neki ekstra kvalitet.
Jer nije samo poenta da cena bude realna sadasnjoj ponudi, vec i da se racunaju konkurenti koji su odavno dostupni. Za tih 39k mozes da kupis recimo Novu 5T, evo Mi 9T za koju hiljadu vise moze da se uzme u odnosu na 9 Pro.
 
Generalno smatram da Redmi Note telefon ne bi trebalo da kosta vise od 33-34k. Dakle u toj nekoj Pro izvedbi.
Promasio si cenu za ravno 10k.

RN5 je kostao ~200e, imao je sve sto sada ima RN9 Pro. IPS ekran, Samsung senzor kamere, midrange Snapdragon chipset i veliku bateriju.

Nikakav poseban napredak nije napravljen, osim u dizajnu, da bi skok cene od >50% bio opravdan. Ista prica kao za Poco F2/Pro i Mi 10/Pro, cene naduvane >50% u odnosu na prethodnike bez nekog posebnog poboljsanja, godisnja unapredjenja chipseta i senzora kamere ne racunam.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vec ga ima po ceni 290-295e na KP,lepo mu pada cena.
 
Da, ta cena je za 6/64GB verziju. 6/128 je oko 320e i 8/128GB je oko 340e.
Meni se ova najjača verzija dopada i ako mi taj Visionox ekran legne kupiću ga verovatno umesto Pocophona.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ja ga narucujem sledece nedelje, taman plata kad legne. Uzecu ovu 6/64, meni vise ne treba, a smatram da je 290e skroz korektna cena.

Jedino ne znam koju boju da uzmem. Ovu ljubicastu necu, pa se dvoumim izmedju crne i bele.
 
Ja cu sigurno uzeti ovaj tel i crnu boju. Ljubicasta mi je bljak, bela mi se ne svidja zbog sjajne lajsne. Crni je top, gunmetal ledja i mat lajsna [emoji41]
 
A3 mi je crni, mislim u istoj toj nijansi. Pa sam kasnije zalio sto nisam cekao beli jer mi se mnogo svideo. A sad mi ovaj opet izgleda elegantnije u crnoj. Videcu.

Jedino sto je dobra ova maska, jer je tamna pa ne moze da pozuti. Ja imam ovu koja je stigla sa telefonom i ista je ko prvog dana.
 
O ukusima ne vredi raspravljati.
Neko hoce da mu telefon sija i da pravi neke komicne odsjaje, neko hoce suprotnost.
 
Crna na ovom telefonu nije klasična crna, nego više siva odnosno gunmetal siva. Izgleda lepo baš iako su i meni crni telefoni dosadni.
A ljubičasti mi više vuče na plavu boju nekako, ni on mi ne izgleda loše.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Gledao sam klipove na YT i definitivno cu crni. Ovde se bas lepo vidi koliko mocno izgleda, prevashodno zbog zakrivlejnog ekrana i prelaza ka tamnijem mat ramu.

 
Bas sam zainteresovan za ovaj telefon, trenutno koristim iphone 6s i imam zelju da se vratim na android i to na xiaomi(ostali prozivodjaci me ne privlace trenutno)
Sve mi deluje dobro i kao upgrade, samo sam malo skeptican sto se tice kamere, u sustini bitno mi je samo da ne bude losija od 6s, bio bih zahvalan ako bi neko mogao da podeli malo iskutva sa ovim telefonom i xiaomijima ovog cenovnog ranga ili ako je neko prelazio sa IOSa.Razmisljao sam i o MI 9...
 
Bas sam zainteresovan za ovaj telefon, trenutno koristim iphone 6s i imam zelju da se vratim na android i to na xiaomi(ostali prozivodjaci me ne privlace trenutno)
Sve mi deluje dobro i kao upgrade, samo sam malo skeptican sto se tice kamere, u sustini bitno mi je samo da ne bude losija od 6s, bio bih zahvalan ako bi neko mogao da podeli malo iskutva sa ovim telefonom i xiaomijima ovog cenovnog ranga ili ako je neko prelazio sa IOSa.Razmisljao sam i o MI 9...

Najbolje ti je prvo da odes do neke radnje gde ga imaju, tipa mi store pa da ga uzmes u ruku i da vidis jel ti odgovara. Ovaj telefon ti je sampion debljine. Evo ti ukratko poredjenja pa pogledaj.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7242&idPhone2=10183

Ovo ce ti biti velika promena, manje vise ios vs android nego sve drugo, tezina, velicina. Ali ako budes mogo da prihvatis velicinu telefona i tezinu sve drugo ti je bolje od iphone.
 
Bas sam zainteresovan za ovaj telefon, trenutno koristim iphone 6s i imam zelju da se vratim na android i to na xiaomi(ostali prozivodjaci me ne privlace trenutno)
Sve mi deluje dobro i kao upgrade, samo sam malo skeptican sto se tice kamere, u sustini bitno mi je samo da ne bude losija od 6s, bio bih zahvalan ako bi neko mogao da podeli malo iskutva sa ovim telefonom i xiaomijima ovog cenovnog ranga ili ako je neko prelazio sa IOSa.Razmisljao sam i o MI 9...

Veruj mi ima bolje fotografije od iP6s
 
Uzeo ga pre 5 dana. 36500din 6/64 Prvi utisci. Top telefon za te pare. Ceo mi note 10 premešten u note 10 lite, osim kamere. Generalno specifikacije note 10 su loše za tu cenu. Da su stavili jači procesor sa tom cenom onda bi on bio moj prvi izbor. Kamera je dobra, ekran zakrivljen amoled gde bolje. Ram 6gb.
Iskreno odnos kvalitet/cena 9/10
Jedino što kod nas teško da ćete naći staklo, hidrogel. Mada staklo ne bi preporučio jer je zakrivljen ekran. Osim ako nećete celog da ga lepite. Zato ako neko nađe hidrogel za njega neka javi.
Evo par slika
1 široki ugao
2 nornalna
3 portret
4 macro

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
70ac028aa98364606b9e58ef64f972f7.jpg
eaca3aef83ed6edbc0dd2d42e3b1012e.jpg
7ee9907664673b5c82592a4791f40fed.jpg
a4a15cc8d143f78f10e86e4838238c88.jpg
 
Poslednja izmena:
Najbolje ti je prvo da odes do neke radnje gde ga imaju, tipa mi store pa da ga uzmes u ruku i da vidis jel ti odgovara. Ovaj telefon ti je sampion debljine. Evo ti ukratko poredjenja pa pogledaj.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7242&idPhone2=10183

Ovo ce ti biti velika promena, manje vise ios vs android nego sve drugo, tezina, velicina. Ali ako budes mogo da prihvatis velicinu telefona i tezinu sve drugo ti je bolje od iphone.

Sa dimenzijama mislim da nece biti problema, slican je negde kao 7 Plus, malko tezi, debljina je pak prilicno veca, imam u kuci jedan telefon slicne debljine(9mm) i skroz mi je ok..al svakako cu da skoknem do radnje da vidim...

Veruj mi ima bolje fotografije od iP6s

I ja mislim da ce fotografije biti odlicne pogotvu sa GCAMom, ono gde ce be biti razlike verovatno video snimak, stabilzacija ne postoji za 60fps, ali neceg se mora odreci..
 
^^^ Jel dobra ona maskica koja dolazi uz telefon?

Meni stize u ponedeljak moj, pa sam gledao kao neku masku da uzmem, a vidim bukvalno nista nema.

Mada kontam da bi ta trebalo da bude dobra, prevashodno mislim na zastitu kamere, buduci da je na ovome telefonu kamera prakticno u ravni sa ledjima, pa mislim da je dovoljna zastita.
 
Znaci ponovices se uskoro,lepo..[emoji3]Koju si boju odabrao,memoriju?
 
@Nenad82 okej fotke ali je nebo baš spržio, jel tu uopšte aktivirao HDR?
Svakako sa gcam će biti samo bolje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^^^ Jel dobra ona maskica koja dolazi uz telefon?

Meni stize u ponedeljak moj, pa sam gledao kao neku masku da uzmem, a vidim bukvalno nista nema.

Mada kontam da bi ta trebalo da bude dobra, prevashodno mislim na zastitu kamere, buduci da je na ovome telefonu kamera prakticno u ravni sa ledjima, pa mislim da je dovoljna zastita.
Za prvu pomoć je dobra. Obišao i nazvao bar 15 radnji i ćorak. Uzeo staklo preko kupujem prodajem lik je iz NS sad vidim da ima i hidro folije. Staklo ne preporučujem jer je jako loše odrađeno. Lepi samo po ivicama jeste da pokriva ceo ekran ali se odlepljuje sama od sebe i otisak prsta proradi jednom u deset puta . Izgleda da za ovaj telefon jedino flip case dolazi u obzir sa nekom hidro gel folijim. Naručio sam sa alija neka stakla folije i case ali ne flip

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Nenad82 okej fotke ali je nebo baš spržio, jel tu uopšte aktivirao HDR?
Svakako sa gcam će biti samo bolje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ne znam za HDR al znam da je bilo oblačno. Nije bilo plavo nebo

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Znaci ponovices se uskoro,lepo..[emoji3]Koju si boju odabrao,memoriju?

Crni, 6/64... Lomio sam se da li 128GB, ali mi je taj 3k bio vise, a znaci mi usteda. No kontam da ce biti dovoljno, jer ne igram igrice, ne skladistim medije na telefonu, fotke idu na cloud, prostor samo za aplikacije prakticno.
 
Nazad
Vrh Dno